Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

west1

New member
ben netbook a yükledim ama baslat ekran çözünürlüğü yüzünden calısmıyor acılmıyor 1024x600 bunu 1024x768 yaptım ama net göstermiyor bulanık gösteriyor 1280x800 yada 1366x768 nasıl yapabilirim

özüt

New member
Windows 8 şu an için bazı antivirüs programlarını kabül etmiyor.Mesela orjinal Kasperky kullanıyorum oda uyumsuz diyor.Yakında uyumlu olan sürümleri çıkarırlar.Diğer uygulamalarda çok sorun yok.

terenova77

Altın Üye
ben netbook a yükledim ama baslat ekran çözünürlüğü yüzünden calısmıyor acılmıyor 1024x600 bunu 1024x768 yaptım ama net göstermiyor bulanık gösteriyor 1280x800 yada 1366x768 nasıl yapabilirim
Ekran kartının driver nı yüklediniz mi?

Windows 8 şu an için bazı antivirüs programlarını kabül etmiyor.Mesela orjinal Kasperky kullanıyorum oda uyumsuz diyor.Yakında uyumlu olan sürümleri çıkarırlar.Diğer uygulamalarda çok sorun yok.
Kaspersky 2013 versiyonu sorunsuz olarak çalışıyor. Şuan bende kaspersky 2013 sürümünü kullanıyorum..

paradis116

New member
peki mağazadaki oyunların fullerini nerden bulacaz:) bir de bazı oyunlar açılmıyor mesela fruit ninja oyun daha açılmadan atıyor oyundan??

balaban64

New member
AMD 6470M ve 4250 Ekran Kartım Var. Windows 8 7500 Olarak Görüyor Bu Yüzden Driver sorunu Var. Hiç Bir Şekilde Driver Yükleyemedim.

balkanli

New member
Windows 8 başlangıçta ki postaya Hotmail olarak girdim şimdi açıldığında otomatik hesabımı görüyor ve çıkışı bulamıyorum yardımınızı rica ediyorum not:explorerden degil

ottomanese

New member
Deneme amaçlı comodo internet security 2013 1 senelik lisanslı yapıp çalıştırdım.hem win7 de hemde win 8 de. sonra sildim beğenenler varsa bu virüs programını kullanabilirler. Kaspersky internet security 2012 2013 çalışıyormu. Elimde orjinal lisansl var.

terenova77

Altın Üye
Deneme amaçlı comodo internet security 2013 1 senelik lisanslı yapıp çalıştırdım.hem win7 de hemde win 8 de. sonra sildim beğenenler varsa bu virüs programını kullanabilirler. Kaspersky internet security 2012 2013 çalışıyormu. Elimde orjinal lisansl var.

Kaspersky internet security 2012 sürümü Win 8 le uyumlu değil ama 2013 versiyonunu sorunsuz olarak kullanabilirsin..

aquariusap

New member
Hiç stabil değil win7 daha iyi. Kafasına göre hiç olmadık yerde mavi ekran verip kilitliyor. Metro uygulamaları bazen açılmadan kendiliğinden kapanıyor. Oyunlardaki performansı da kötü, donmalara neden oluyor. En güncel sürücüleri(ati 13.1) kullandığım halde böyle. Benzer şeyleri vistada da yaşamıştım. Windows 8 in bu dandikliği ubuntuya yarar. Zaten "ubuntu for android" in çıkmasını bekliyorum :)

terenova77

Altın Üye
Hiç stabil değil win7 daha iyi. Kafasına göre hiç olmadık yerde mavi ekran verip kilitliyor. Metro uygulamaları bazen açılmadan kendiliğinden kapanıyor. Oyunlardaki performansı da kötü, donmalara neden oluyor. En güncel sürücüleri(ati 13.1) kullandığım halde böyle. Benzer şeyleri vistada da yaşamıştım. Windows 8 in bu dandikliği ubuntuya yarar. Zaten "ubuntu for android" in çıkmasını bekliyorum :)
Bu söylediklerin Windows 8 ilk çıktığı zamanki yani güncellemeler gelmeden önce verdiği hatalardı güncellemeler geldikçe hatalar olmaya ya ve sistem gayet stabil olarak çalışmaya başladı.

aquariusap

New member
kullandığım sistem 2013 ocak ayı güncel pro versiyon. Torrentten indirdim, 2hafta oldu formatı atalı. 2 haftada yaşadıklarım bunlar. Belkide iso problemlidir, tekrar indiriyorum zaten.

garip82

New member
mrb. win 8.1 yüklü laptopumda hibernate özelliğini aktif ettim fakat bu seçeneği seçerek kapatıp tekrar açtığımda son oturum tüm çalışan programlar dosyalar vs. kapanmış oluyor.
hazırda bekletmiyor bilgisayar kapanıyor. bu neden kaynaklanıyor olabilir. tşk.