Windows 7 Bios Mod lu Aktivasyon

clear_s

New member
Yauv bide benim anlamadım bişş var laptopda bu sorunu hala kimse cözemedi windows 7 de crack yapmadan hiç bir sorun yok ama crack yapdıkdan sonra cd dvd sürücüsü tamamıyla pc dn kayboluyor aygıt yöneticisinde bile göstermiyor bende artık umudu kestim cd dvd sürücüsüz kullanıyorum :)

antix

New member
değerli kardeşim dediklerinizde haklısınız ama sorun şurda loaderlı hacklenen windows 7 lerde en fazla 30 günlük deneme sürüme düşüyorsunuz....Bios flashlanarak yapılan hacklemede bios göçmesi ve anakartın değiştirlme riskini göze alınabilcek bi lüx değil.... sonra herkesin kullandığı ana kart ta farklı biosta farklı model olunca tabiki insanlar iltifat etmiyor... yinede emeğiniz için teşkkürler...
evet herkesin anakartı farklı ama iki tip bios varzaten standart ev kullanıcısının yapacağı basit bir olay değil bios yüklemek ama coğu anakartta bios koruması vardır. en azından windows üzerinden bios yüklemek için arkadaş araçları vermiş inan bu sayede çocuk oyuncağı ama elektrik kesilirse vay halimize

harundark

New member
logo ile uğraşma dell ile modlandı salla logoyu aktif yapmadan önce crack kaldırıcıyla kaldır veya format atıp 0 dan başlangıç yap temiz olur :D(herhalde daha önce loader la aktif etmişsindir)

TraNe15

New member
Arkadaşım yaptım ama bi hata verdi yaparken yardım etsen..

"Error 76 - 'C/USERS/Orkun/DESKTOP/BİOS WİN7/BİOS/7379v74/A7379IMS_SLIC.740' yolunun bir parçası bulunamadı."

Lütfen yardım.. Acil lazım çünkü windows etkinleştirme sürem bitecek..

Yüklerkende söyle birşey sordu;

"There is no space in BİOS to insert SLIC for the SSV2 method. Allow the insertion into the NVRAM region?"

hayır dersem yüklenemedi diyor.. Evet dersem bişiler yapıyor ve başta sölediğim hatayı veriyor..

TraNe15

New member
SORUN ÇÖZÜLDÜ!
Fakat Msi'nin bios güncellemesi elle yapılmıyor.. İnternetten kendisi araştırıyor. Nasıl yapacağım yardım?

ComRad3

New member
ben bu anakarttan birşey anlamadım gitti sad.gif

bundan önceki anakartta ise 2 dakikada halletmiştim modlamayı.ama bu anakartta herşeyi yapıyorum tam modlama noktası geliyor ve başlaması için entere basıyorum ama işlem gerçekleşmiyor. cursor hareketine devam ediyor ama dediğim gibi işlem gerçekleşmiyor.Bir önceki anakartta ise entere bastıktan sonra hemen güncellendi.ama bu anakartta ise maalesef aynı yöntemi kullanıyorum ama olmuyor.anakartın modeli değişti sadece.biosun markası değişmedi.Benim anakartım MSI
anakartın sitesinden Bütün MSI anakrtlarının bioslrı aynı yöntemle modlanır deniyor.ben öyle yapıyorum ama olmuyor.

Önceki anakartım : MSI G31M3 V2 MS-7528 bios markası AMI

Yeni anakartım : MSI G31M2 V1 MS-7383 bios markası AMI

flashlamada kulandığım yöntem: Flash disk ile modlamayı yaptım bir önceki anakarttta

TraNe15

New member
Arkadaşım nasıl flash diskle yaptın? Disket istiyor bootlama :S Ayrıntılı anlatırsan sevinirim..

suskunnf

New member
emegin ve çalışman için teşekkürler.benim sorum benim pc bios güncellemesi yaparken kaydet seçenegi vermiyo.biosu nasıl kaydedebiliriz.pc lenova ideapad u330

harundark

New member
emegin ve çalışman için teşekkürler.benim sorum benim pc bios güncellemesi yaparken kaydet seçenegi vermiyo.biosu nasıl kaydedebiliriz.pc lenova ideapad u330
laptop ların biosları laptop üreticisi tarafından oynanmış olduğu için güncellemeyin sadece var olan dosyayı modlayın bu arada bios dosyanı üreticinin adresinden indirebilirsin.

manyaxceza

New member
harundark arkadaşım konu güzel yalnız pek açıklama getirmemişsin resimlerle destekleseydın konuyu biraz daha iyi olurdu ben diğer sitelerdende(yabancı)araştırtım bıos modlu aktvasyon yapmaya çalıştım yanlız bios çöktü iyiki daha önce bios yedğini almıştım valla kardeş konu iyi olabilir ancak açıklama yok denecek kadar az vede bios dan bah sediyoruz herkes anlamaz biostan kimse bulaşmak istemes çünkü işin sonuda pc pert olabilir o yüzden loaderler falan milletin işini görür bence çünkü basit kullanışlı neyse emeğin için eline sağlık

harundark

New member
harundark arkadaşım konu güzel yalnız pek açıklama getirmemişsin resimlerle destekleseydın konuyu biraz daha iyi olurdu ben diğer sitelerdende(yabancı)araştırtım bıos modlu aktvasyon yapmaya çalıştım yanlız bios çöktü iyiki daha önce bios yedğini almıştım valla kardeş konu iyi olabilir ancak açıklama yok denecek kadar az vede bios dan bah sediyoruz herkes anlamaz biostan kimse bulaşmak istemes çünkü işin sonuda pc pert olabilir o yüzden loaderler falan milletin işini görür bence çünkü basit kullanışlı neyse emeğin için eline sağlık
anlatımı olabildiğince kolay tuttum kimse hata yapmasın diye sadece anakart üreticisinin programlarından bahsettim daha fazla da kolaylık yapamam yani :w00t: daha ne yapayım

antix

New member
msi anakartlarda modlu bios yükleme
1) bios yükleme aracını indirin ve kurun zaten update yapıp son biosu indirecektir
2) biosu flash'lamayın
3) c:\programfiles\setup klasorüne gidin biosu bulup kopyalayın ( not orjinalin de yedeğini alın)
4 ) anlatılanları uygulayıp biosu modlayın ve aynı yere orjinal ismi ile kopyalın
5) setup klasörüneki pragramı başlatıp modlu biosu flashlayın

HTML