Vistayla İlgili Çok Önemli Lüfen Okuyun!

cash1

New member
Sevgili Hackhellci Kardeşlerim Bu Konu sadece benim için değil elinde dvd-rom veya dvd-rw olmayanlar içinde çok önemli!!!

Windows Vista Home Premium Tr yi indirdim ve kurmak istiyorum ama dvd-rwriter ım yok indirdiğim image dosyasını daemon tools la açtım daha sonra bu dvd içindekileri bilgisayarıma kopyaladım ve vista setup u çalıştırsam bilgisayarıma dvdrw olmadan kurulum ypabilirmiyim bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum

serseri1i

Banned
valla kardeş aslında senin bu söylediğin win98 te oluyor ama oda dos ekranında win98 klasörünün olduğu klasörü gösterip ordan kurulum yapabiliyorduk. ama bu özelliği şimdiye kadar Xp de bile çalıştığını görmedim. (olduğunuda sanmıyorum) vista ilede olacağını hiç sanmıoyorum. mantıklı şekilde düşündüğün vakit zaten sen windosa format çektiğine göre orda yaptığın değişiklikler silineceğine göre sen ne kurarsan kur format çektikten sonra onlar kaybolup gidecek ve o yüzdende senin dediğin gibi bir kurulum olacağını sanmıyorum. en mantıklısı senin yoksada olan birinden ödünçte olsa bi dvd room alıp kurmak tabi yazmak içinde bi tane dvdwrighter olması gerek. ha bu sölediklerim benim bildiklerim kadarıyla. belki benim düşündüklerimin tam tersinde bi yöntem olabilir (ama sanmıyorum)

cash1

New member
tam olup olmayacağını bilmiyorum ama bana olabilir gibi geliyor çünkü vista yı pc me kopyaladım c: sürücüsünde windows xp var d: sürücüsünde vistanın dosyaları var kurulumu başlattıgımda bazı ayarlamaları yaptıktan sonra bilgisayar muhtemelen kapanıp açılacak ve vistayı yükleme penceresi karşımıza gelecek ve oradan c: yi formatlayıp vistayı yüklemeye başlayacak yani vistayı d: sürücüsünde yani harddiskin diğer bölümünden yükleyecek inşallah olabilecek bi yöntemdir. deneyeceğim olumlu olursa herkes için faydalı bir yöntem olur umarım

toleo

New member
yasen vista kuraraken bilgisayara format atıyon e vista olmazsa ne kuracan format bişlgisayarı diler e setup nasıl calışacak.....düşün

Parakee

New member
valla içini karartmak istemem dee xp de bile dos ortamı yokken sen vistayı dos ortamında acma gibi bir ihtimalin de yok o yüzden senin o dediyin ancak 98 ve alt sürümlerde yapılabilir ....yada özel partition cd leri var belki ufak bir ihtimal onlaradan birtanesii kullanarak d: sürücündeki klasörü gösterebilirsin ..ama belki diyom

BlackProgrammer

New member
Microsoft XP de sistem değiştirdi. Kurulum için gerekli olan dosyalar Optik Disc'in BOOT kısmına yazılıyor. Böylece kopyala yapıştır ile yapılan kurulumların önüne geçilmiş oluyor.

neeed

New member
slm bende tam olarak bilmiorum ama
dosya sisteminifat 32 yapıp ikinci sürüceye ( d: ) ye kopyalayıp ordan (c:)ye belki kurabilirsin ama vista fat32 yi desteklio mu onuda bilmiorum
desteklemiosa zati yapcak bişi yok dvd rom bulmaktan başka

cash1

New member
arkadaşlar yazdıgım yazıyı dikkatle okumuyosunuz ve biraz saçmalıyorsunuz ben dos ile bir işlem yapacağım demedim ne alakası var dosla o kadarda cahil değiliz tabiki ama siz hataya düştünüz bu anlattıgım olay xp de çalışıyor ve artık vistada da çalışıyor herkese hayırlı olsun dvd niz olmadan vista kurabileceksiniz kısa bi zaman sonra resimli açıklamasınıda yaparım

hose

New member
sana zahmet içindeki tr klasörünü upload ediver

maksat inglizce vistayı türkçeleştirelim

taraplili

New member
cash1' Alıntı:
Sevgili Hackhellci Kardeşlerim Bu Konu sadece benim için değil elinde dvd-rom veya dvd-rw olmayanlar içinde çok önemli!!!

Windows Vista Home Premium Tr yi indirdim ve kurmak istiyorum ama dvd-rwriter ım yok indirdiğim image dosyasını daemon tools la açtım daha sonra bu dvd içindekileri bilgisayarıma kopyaladım ve vista setup u çalıştırsam bilgisayarıma dvdrw olmadan kurulum ypabilirmiyim bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum
KURULU OLAN WİNDOWSUN YÜKSELTME SÜRÜMÜ İSE KURABİLİRSİN HAYIR DEĞİL İSE FLASH DİSK İLE İMAJINI AL Bİ İNTERNET KAFEDE İMAJINI YAZDIRABİLİRSİN... KOLAY GELSİN

hercai43

New member
bence D klasörüne kopyalayıp oradan açarsan bilgisayarındada xp pro kurulu ise vista sürümüne yükseltme yaparsın. format atarsan olmaz sanırım

Shewki

New member
evet harıka gerçekten emeğine sağlık

Mesaj sayısını yükseltmek için Okumadan mesaj yaziyor :)

cash1

New member
hercai43' Alıntı:
bence D klasörüne kopyalayıp oradan açarsan bilgisayarındada xp pro kurulu ise vista sürümüne yükseltme yaparsın. format atarsan olmaz sanırım
hercai43' Alıntı:
KURULU OLAN WİNDOWSUN YÜKSELTME SÜRÜMÜ İSE KURABİLİRSİN HAYIR DEĞİL İSE FLASH DİSK İLE İMAJINI AL Bİ İNTERNET KAFEDE İMAJINI YAZDIRABİLİRSİN... KOLAY GELSİN
Neden ben denemeden önce olumsuz daha sonra olumlu cevaplar geliyor şaşırmış durumdayım mantıklı bir yöntem diye size anlatmaya çalıştım ama anlamak istemediniz ben işlemi yaptıktan sonra yöntem çıkarıyorsunuz buda çok saçma bu yöntemi ben deneyerek buldum sonuçta olumlu neyse önemi yok ben yükseltme fln yapmadım önce format attım sonra da vistayı kurdum var olan ama size yeni gelen yöntemler çıkarmayın işlem basit kısa bi zaman sonra resimli anlatım gelecek:hh?

SONUÇ OLUMLU

lazzyo

New member
dvd icerigini d ye kopyalayıp ordan klasor icinden kurulum yapabilirsin ama sanal sürücü her anakartta olmaz sanırım

by_yaramaz

New member
Merhaba yardımcı olabilrsem ne mutlu. Öncelikle C sürücünde Xp D sürücünde ise Vista Home Premium çalıştırmayı düşünüyosan ve elinde Dvd rom yada Dvd writerin yoksa yapacağın şey çok basit. Nero İmage Driveri kuruyorsun Xp işletim sistemine yani C ye ve sürücüyü etkinleştiriyorsun sanal dvdin oluyo böylelikle.İndirdiğin Vista Home Premium zaten image dosyası ona sağ tıklayıp nero image driverla aç diyorsun ve kurulum başlıyo gereken yönlendirmede var takip edersen D ye vistayı image driverdan kurabilirsin ama kurmaya başlamadan önce 25-30 Gb lık biçimlenmiş halde kuracağın bölüm hazır olsun.(D sürücün gibi NTFS yapabilirsin dosya sistemini)

HTML