Vista Gizemiyle Beraber Tarihe Karışacak

gmydemirli

New member
Vista için Bill Gates tüm emeğini çocuğum dediği vista için harcadı fakat umduğunu bulmadı o kadar büyük oynadıki çoğu firmayla anlaşıp ekran kartları olsun vista driverlı oarak çıkışa sunuldu ama beklenmedik arz talep dengesizliği ile karşılaştı buna karşılık çoğu PC vista ile çıkarıldı ama yinede olmadı! Vista gömülmeye başlamıştı ve Windows 7 çıkarttı mecburdu yoksa Bill Gates kayıptaydı o bir devdi bakalım Seven ne olacak Bill Gates Windows 2000 ve XP herkesin gözbebeği oldu Seven Vista gibi olacak yoksa 3 silahşörler mi olacak
1. Windows 2000
2. Windows XP
3. Windows 7 (seven)
sizce...???

bambiii

New member
valla ben vista kullanıyorum ve memnunum . hüsran veya herhangi bişey değil benim için gayet güzel bir işletim sistemi ve laptop kullanıyorum oyun da oynuyorum her programımıda çalıştırıyor visual basic 2005 kullanıyorum pcmde herhangi bir donma olmuyor ben seviyorum vistayı . ee herkezin fikri farklı dimi =)

emeğinize sağlık...

Uzunefe

Altın Üye
Bi keresinde Bill Gates'in taktiği nabıza göre şerbet taktiğidir. Önce ara sürüm çıkartır daha sonra tam sürüm çıkartır. Vista , yeni nesil bir işletim sisteminin geleceğinin habercisidir. Onun çok çok iyi olması tabii beklenemez. Zamanında Windows Me , 2000 gibi sürümler vardı. XP'ye geçmeden önce. XP tarzı dosyalama sistemleri ve yapısı vardı ve 2001'de Xp karşımıza çıktığında dengeleri alt üst etti. Şimdi sıra Windows 7'de... O da dengeleri alt üst edecek...

Newwave

Altın Üye
Ben 5 aydır windows 7 kullanıyorum memnunun ama vistanın tercih edilmemesinde ki en büyük neden teknolojik olarak donanımların ve son kullanıcıların xp den sonra tam olarak hazır olmamasıydı diye düşünüyorum ve şöyle de bir açıklama getireyim siz çağın bir adım önünde adımlar atarsanız dünya yı ekonomik ve teknolojik anlamda sırf abd den oluşmuş gibi sanırsanız yanılırsınız piyasalar size vista da olduğu gibi tepki vermez bu talep oluşmaz veya şu anda olduğu gibi çok geç oluşur bilgi için tşk.

Plus

New member
windows 7 kullanan arkadaşlara soruyom driver işini nasıl çözdünüz bende indirmiştim windowsun kendi sitesinden ama bir türlü sistemi tam oturtamadım bilgisayarım casper neo neq

underysfff

New member
win7 henüz bir deneme sürümü LP ye kurdum
sonuç sürüyle hata oldu sık sık mavi ekranlar çıkmaya başlamıştı
ta ki biri dur diyene dek.. artık microsoftun deneği olmayacağım!!!
bence ms, win7 nin piyasaya çıkışı için daha 40 kırk fırın ekmek yemesi gerek..

project

New member
zamana ayak uyduruyorum, xp tarih oldu bence, şuan vista kullanıyorum ve memnunum ama windows 7 yide çok övüyorlar, sabırsızlıkla bekliyorum. bu arada vistanın sp 2 side çıktı çıkacak, bence vista hoş, pc yide kasmıyor tam tersine xp gibi hiç bi farkı yok.

moris31

Banned
windows 7 kullanan arkadaşlara soruyom driver işini nasıl çözdünüz bende indirmiştim windowsun kendi sitesinden ama bir türlü sistemi tam oturtamadım bilgisayarım casper neo neq
ben bir aydır windows7 kullanıyorum performansı çok iyi ve kurdum hiç birşeyle uğraşmadım bütün sistemi kendi tanıdı birtek nvedya ekran kartının güncel driverlerini kendi buldu ve bende kurdum okadar hızı xp den farklı değil ve hala final sürümü çıkmadığı halde :biggrin:clap:victory

astrositom

New member
vista ultimate 64 bit kullanıyorum. O kadar çok oyun, program vs kurdum ki hala göçmedi. Aynı zamanda digital tv kartını da kullanıyorum. Evde televizyonu ordan izliyorum.Çöktükten sonra format atar sonra Windows 7 yi kurmayı düşünüyordum. O kadar zorladım ki yakında göçer diye. Hala çökmedi sistem. Gayette memnunum. Sistemi uygun olanlara öneririm vista ult. 64 bit'i.

anatoliya

New member
vista kullananın rami yeterliyse sorunsuz calışıyo bende vista kullandım ama ram yetmedi xpye döndüm ondada sp3de uyuzluk yapıyo artık bakalım windows7 ne olucak bi cıksında onuda kullanayım...hatta win7nin sistem gereksinimleri hakkında bi bilgim yok bilen varsa yazabilirmi...

kalbikadim

New member
vista mutlu azınlığa hitap ediyordu (rami yüksek olanlara) ama bir gerçek var ki bilgisayarların çoğu düşük donanımlı maliyetler sebebiyle. benim 894 ramim 256 paylaşımlı ekran kartım var ve vistadayken photoshop kullanmak tam bir kabustu. sonra xp ye döndüm. şimdi ise win7 nin son sürümünü kullanıyorum 7201 ve gerçekten de ram kullanımı xp ile aşağı yukarı aynı. 7100 a nazaran sistem kaynağı kullanımında ciddi mesafe kat edilmiş mutlu azınlıkta olmayanlara tavsiye ederim :D

DarthErim

Altın Üye
Betalara güvenmeyin windows me nin betası da sonderece iyiydi.
Ancak ne olduysa betadan tamsürüme geçerken oldu ve toplanamadı.

speclyzer

New member
xp den gayet memnunum. microsoftun her yeni bişey çıkardığında daha fazla sistem kaynağı lazım olacak demektir. daha fazla ram, ekran kartı, işlemci hızı. Bu da daha fazla masraf demektir ve kimsenin işine gelmiyo sürekli para harcamak.

son kullanıcı için hiçbirşey farketmiyor. zaten bilgisayarda bir çoğumuz aynı şeyi yapıyoruz. müzik dinliyoruz chat yapıyoruz yada ödev falan hazırlıyoruz. bize doğru dürüst bi faydası olmadan sadece görsellik için çağa ayak uydurucaz bahanesiyle işletim sistemimizi niye değiştirelim. varolan düzenimizi niye bozalım

ecstasyosi

New member
Arkadaşlar bende win7 kullandım gayet güzel bence tavsiye ederim. ancak bazı eski programlar çalışmıyor haliyle.

cz5

New member
vista en son adımdan bir önceki her nekadar istenilen talebi bulmasada bulacak

yani şöyle yeni çıken tüm programlar vista ve 7 olarak çıkacak xp de diğerleri gibi tarih olcak

destek kesilecek yavaş yavaş xp artık eskidi

HTML