Vista aktivasyon sorunu çözüldü ;) (Yeni Yöntem)

hanedantr

New member
Denedim dostum dediklerini aynen yaptım
Doğrulama Tamamlandı! Doğrulama Tamamlandı!Bilgisayarınızdaki Microsoft Windows işletim sistemini doğruladığınız için teşekkür ederiz.

Windows Genuine Advantage programını kullandığınız için teşekkür ederiz. Orijinal Windows kullanıcılarına yönelik kaynaklara artık erişebilirsiniz.

dedi artık oldu herhalde degilmi

maalsef etkinleştirme geriye dogru düşüyor ne yapmam lazım

taraplili

New member
ArkadaŞlar ...
Ben Wİndows Vİsta Ultİmate Edİtİon .eng Kurdum Sorunsuz ÇaliŞti. DoĞrulamadan Da GeÇtİ Yalniz Update Yapinca Makİne GÖÇtÜ Sanirim Bİl Gates Sİn Bu Durumdan Haberİ Var Ve GÜncelleme Olaylarinda GÜvenlİk Yamasi Vererek Makİnelerİ GÖÇertİyor...Şİmdİ Vİsta Home TÜrkÇe Premİum İndİrdİm
Ve Kuracam EĞer Sorun Çikarsa Updatelerİ Kapatarak KullanacaĞim.... Herkeze Kolay Gelsİn

layaway

New member
The cakan's' Alıntı:

Şimdi dikkatimi çekti ama sence oldumu :eek:ha anlamadım ben bu vistadan gidip CD sini alacağım bu gidisle :utan
neden gidip orjinal yazılım alacaksın? bu zamana kadar bu adamları zengin ettiğimiz yetmedi mi? şirketlere bsa ile uyguladıkları baskı yetmedi şimdi de ev kullanıcıların cebindeki paraya gozlerini diktiler. sakın alma. hh ciler bi yolunu bulur. ama en azından 2 ayı var :) :vur :vur :vur :vur :vur :vur :vur :vur :vur

AlLy87

New member
hanedantr' Alıntı:
Denedim dostum dediklerini aynen yaptım
Doğrulama Tamamlandı! Doğrulama Tamamlandı!Bilgisayarınızdaki Microsoft Windows işletim sistemini doğruladığınız için teşekkür ederiz.

Windows Genuine Advantage programını kullandığınız için teşekkür ederiz. Orijinal Windows kullanıcılarına yönelik kaynaklara artık erişebilirsiniz.

dedi artık oldu herhalde degilmi

maalsef etkinleştirme geriye dogru düşüyor ne yapmam lazım
aynı sorun bendede oldu arkadaşım.
başka bi hack leme yöntemi yazarsa eğer cok sevinirim. (NOT: internetim kotalı olduğundan 2gb lık vistayı indiremem onun için sitedeki vistayı indirin demeyin)
emeği gecen herkeze teşekkürler

fırtına81

New member
Çok fazla yerleşmeyin,, vistayı indirin 1/2 ay oynayın vistayı tanıyın ,nasılsa profesyonel kişiler bunun çözümünü bulucaktır. 2ayda rem allmaya bakın,en az 2gb rem. zaten servis packlarda çıkar. 2ay sonra vista oturur ice. xp öldü zaten. vistayı kullanan adam xp ye dönmek istemez.

sereserese

New member
Selamün aleyküm...

Şimdi size vista tüm versiyonlar için geçerli tam crack yapılışını anlatacağım..

...ve başlıyoruz:

1) Run(Çalıştır)'a "services.msc" yazıyoruz. Ordan Windows Uptade'e sağ tıklayıp stop(dur) diyoruz. Sonra yine

sağ tıklayıp properties(özellikler)'e gelip disabled(devre dışı) seçeneğini seçip tamam diyoruz.

2) c:\windows\system32\licencing\pkeyconfig klasörüne gidip ordaki pkeyconfig dosyasına sağ tıklayıp özellikler

diyoruz. Security(Güvenlik) sekmesinde (system seçili olcak) Advanced(Gelişmiş)'i tıklıyoruz. Ordan Owner(Sahip)

sekmesine sonra da Edit(Düzenle) butonuna basıyoruz. Ordan Adminasrator'ü seçip ok'a basıyoruz. Evet deyip

çıkıyoruz. Sonra tekrar dosyaya sağ tıklayıp properties(özellikler) diyoruz. Security(Güvenlik) sekmesine gelip

ordan advanced(gelişmiş)'e tıklıyoruz. Permission(İzinler) sekmesinde adminasrator'u seçip Edit(Düzenle) diyoruz.

Permission(izinler) kısmında alow(izin ver)'in altındaki kutucukların hepsini işaretliyoruz(bi kere basmak kafi)

evet'e basıp Ok diyip çıkıyoruz ve full control(tam denetim) yapmış oluyoruz.

3) Sistemi yeniden başlatıyoruz ve güvenli modda çalıştırıyoruz. Run(Çalıştır)'a "services.msc" yazıp oradaki

Software licencing(Yazılım Lisanslama)'ya sağ tıklayıp özellikler diyip Genel/Başlangıç Türü kısmını Manual(Elle)

yapıyoruz. Ok diyip çıkıyoruz.

4) İş cracklanmış dosyaları replace yapma kısmına geldi geldi. Bunun için cracklanmış pkeyconfig dosyasını

c:\windows\system32\licencing\pkeyconfig klasörünün içine atıp replace(üstüne kopyala) yapıyoruz. Sonda yine

cracklanmış olan tokens.dat dosyasını c:\windows\services profiles\Network Services\AppData klasörünün içindeki

Romaing\Microsoft\SoftwareLicensing klasörüne replace(üstüne kopyala) yapıp kopyalıyoruz ve bilgisayarı

yeniden başlatıyoruz.

5) Şimdi ise Start(Başlat) Accessorries(Donatılar) Command Prompt(Komut İstemi)ne sağ tıklayıp Run adminiastrator

(yönetici olarak çalıştır)'a tıklayıp komut istemini açıyoruz. Ve aşağıdakileri buraya yazıyoruz:

cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -skms kms.vbs.net.cn yazıp enter'a basıyoruz ve ardından,

cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -ato yazıyoruz ve artık vistamız aktive olmuştur hayırlı olsun umarım

yardımcı olmuşumdur. Hoşçakalın...

crack : http://www.verzend.be/v/4947082/how_to_activate_windows_vista_ultimate_on_for_180_days.rar.html

stranger76

New member
arkadaşlar selam
kusura bakmayın ama bu çözüm değil önemli olan aktif etmek zamanı durdurmak değil ben şahsen aktif ettim ama buradan sizlere tam olarak yazamyorum ama araştırın şu program var toplu lisans sunucusu buluyo ben işlemi halletim sizde araştırın program ismi: Vista_kms_activation_tool

c187

New member
sereserese' Alıntı:
Selamün aleyküm...

Şimdi size vista tüm versiyonlar için geçerli tam crack yapılışını anlatacağım..

...ve başlıyoruz:

1) Run(Çalıştır)'a "services.msc" yazıyoruz. Ordan Windows Uptade'e sağ tıklayıp stop(dur) diyoruz. Sonra yine

sağ tıklayıp properties(özellikler)'e gelip disabled(devre dışı) seçeneğini seçip tamam diyoruz.

2) c:\windows\system32\licencing\pkeyconfig klasörüne gidip ordaki pkeyconfig dosyasına sağ tıklayıp özellikler

diyoruz. Security(Güvenlik) sekmesinde (system seçili olcak) Advanced(Gelişmiş)'i tıklıyoruz. Ordan Owner(Sahip)

sekmesine sonra da Edit(Düzenle) butonuna basıyoruz. Ordan Adminasrator'ü seçip ok'a basıyoruz. Evet deyip

çıkıyoruz. Sonra tekrar dosyaya sağ tıklayıp properties(özellikler) diyoruz. Security(Güvenlik) sekmesine gelip

ordan advanced(gelişmiş)'e tıklıyoruz. Permission(İzinler) sekmesinde adminasrator'u seçip Edit(Düzenle) diyoruz.

Permission(izinler) kısmında alow(izin ver)'in altındaki kutucukların hepsini işaretliyoruz(bi kere basmak kafi)

evet'e basıp Ok diyip çıkıyoruz ve full control(tam denetim) yapmış oluyoruz.

3) Sistemi yeniden başlatıyoruz ve güvenli modda çalıştırıyoruz. Run(Çalıştır)'a "services.msc" yazıp oradaki

Software licencing(Yazılım Lisanslama)'ya sağ tıklayıp özellikler diyip Genel/Başlangıç Türü kısmını Manual(Elle)

yapıyoruz. Ok diyip çıkıyoruz.

4) İş cracklanmış dosyaları replace yapma kısmına geldi geldi. Bunun için cracklanmış pkeyconfig dosyasını

c:\windows\system32\licencing\pkeyconfig klasörünün içine atıp replace(üstüne kopyala) yapıyoruz. Sonda yine

cracklanmış olan tokens.dat dosyasını c:\windows\services profiles\Network Services\AppData klasörünün içindeki

Romaing\Microsoft\SoftwareLicensing klasörüne replace(üstüne kopyala) yapıp kopyalıyoruz ve bilgisayarı

yeniden başlatıyoruz.

5) Şimdi ise Start(Başlat) Accessorries(Donatılar) Command Prompt(Komut İstemi)ne sağ tıklayıp Run adminiastrator

(yönetici olarak çalıştır)'a tıklayıp komut istemini açıyoruz. Ve aşağıdakileri buraya yazıyoruz:

cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -skms kms.vbs.net.cn yazıp enter'a basıyoruz ve ardından,

cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -ato yazıyoruz ve artık vistamız aktive olmuştur hayırlı olsun umarım

yardımcı olmuşumdur. Hoşçakalın...

crack : http://www.verzend.be/v/4947082/how_to_activate_windows_vista_ultimate_on_for_180_days.rar.html

yapmıs oldugun paylasım ıcın sagol vistayı aktifleştirdim fakat bır kac sorum olacak .

1. ben vista home premiun kurdum fakat aktifleştigi zaman bana vista business basarı ıle aktıflestırıldı dedı.
2. aktiflestirme esnasında windows update kapatılıyo aktif oldukdan sonra windows update ı acabılırmıyız.
3. ornegın tımestop la kullanırken özellıkle 2 guncellemeyı ındırmeyın denıyodu suan bu aktıflestırmeyle boyle bır sorun varmı acaba.

tesekkurler. cevabını beklıyorum...

saygılar...

sesa

New member
Dogrulama tamamlandı iletisini bende aldım ama ,vista home'dan vista ultimate'e geçmek istiyorum deyince sizden girdiğiniz keyi istiyor onu girdiğinizde kabul etmiyor.

Bilgi:
(Buradaki işlemleri yapmadım.benim yaptığım aşağıdaki idi)

1- Windows Vista RTM sürümünü ürün anahtarı ( cdkey ) girmeksizin yükleyin. CDkey girerekte kurulumdan sonra crack yapabilirsiniz..

2- [Önemli] Crack isimli dosyayı çalıştırın. ( Eğer Windows, size çalıştırmak isteyip istemediğinizi sorarsa, "İzin Ver" seçeneğini seçin )

3- Bir diyalog penceresi açılana kadar bekleyin ve o kutudaki "OK" butonuna basın ve ardından bilgisayarınızı REBOOT edin. ( Yeniden başlatın )

4- REBOOT'tan ( Yeniden başlatmadan ) sonra, "Validate" isimli dosyayı çalıştırın. Bu, Windows'unuzun, Microsoftun sitesine bağlanarak Validation ( doğrulama ) işlemini gerçekleştirecek. Bu işlem Windows'unuzun doğrulamadan sonra "GERÇEK" yani yasal olmasını sağlayacaktır..

------

Bu dosya Galipabi forum uyeleri tarafından sizlere sunulmuştur.

HTML