vBulletin 3.6.8 Kurulum Resimli Anlatım

pisiko49

New member
Öncelikle gusel paylaşımın için tesekkürler FaLCoN. Ben dediğin gibi tüm adımları izledim. Ancak www.siteadım.com/instal/instal.php yazdığımda vb kurulumu cıkıyor. Ancak 2. adımda

Step 2) Connect to the database

Attempting to attach to database

Error description: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'xxxxxx'@'localhost' (using password: YES) /var/www/vhosts/siteadım.com/httpdocs/includes/class_core.php on line 311

The database has failed to connect because you do not have permission to connect to the server. Please confirm the values entered in the 'includes/config.php' file.

hatası alıyorum. Yane serverla bağlantı kurmaya yetkin yok diyo. Serverımdan MySQL e giriş yaptığımda yeni VT oluştur altında buna yetkiniz yok ibaresi var. Serverım Linux server bu arada. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Yardımların için şiödiden teşekkürler Sevgili FaLCoN...

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
Öncelikle gusel paylaşımın için tesekkürler FaLCoN. Ben dediğin gibi tüm adımları izledim. Ancak www.siteadım.com/instal/instal.php yazdığımda vb kurulumu cıkıyor. Ancak 2. adımda

Step 2) Connect to the database

Attempting to attach to database

Error description: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'xxxxxx'@'localhost' (using password: YES) /var/www/vhosts/siteadım.com/httpdocs/includes/class_core.php on line 311

The database has failed to connect because you do not have permission to connect to the server. Please confirm the values entered in the 'includes/config.php' file.

hatası alıyorum. Yane serverla bağlantı kurmaya yetkin yok diyo. Serverımdan MySQL e giriş yaptığımda yeni VT oluştur altında buna yetkiniz yok ibaresi var. Serverım Linux server bu arada. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Yardımların için şiödiden teşekkürler Sevgili FaLCoN...

Merhaba,

Bu hata vbulletin install sırasında databasiyi görmüyor hosting konrol panilinizden bir database oluşturmanız gerekiyor ve inducules içindeki config.php nin içine bu database bilgilerini girmeniz gerekiyor. Sanırım hostunuzda database açma hakkı yok diye bir ibare çıkmış bu konuda benim yapabileceğim bir şey yok hostcunuz ile irtibata geçebilirsiniz. Eğer hostcunuzlada bu sorunu çözemez iseniz benimle irtibata geçerseniz yardımcı olurum.

pisiko49

New member
pleskten data base oluşturdum. VT açma iznı yok ibaresini MySQL de aldım. Yoksa serverde database kurdum. config.php dosyasınıda VT na göre editledim. Ancak Bahs ettiğim hatayı aldım.

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
pleskten data base oluşturdum. VT açma iznı yok ibaresini MySQL de aldım. Yoksa serverde database kurdum. config.php dosyasınıda VT na göre editledim. Ancak Bahs ettiğim hatayı aldım.
Pleks panel pek kullanmadım ama sanırım veri tabanını oluşturduktan sonra veri tabanına izin vermek gerekiyor diye hatırlıyorum. Siz en iyisi hosting sağlayıcınız ile irtibata geçinin veya profilimden msn adresimi alın ben yardımcı olayım.
İyi forumlar.

pisiko49

New member
Tesekkürler Sevgili FaLCoN... Sorunumu hallettim. Sanırım bi anlık dalgınlığıma denk geldi... Cmood değerini 777 yapmamışım:D:D:D Yazma iznide vermeyince heheheheh yakın ilgine gönülden teşekkürler yinede

m0ThaFcka

New member
ya kardeş ftp sitesine attım ama dosyaları
The server can not find the requested page:

/install/install.php (port 80)

Please forward this error screen to 95.154.240.79's

böyle diyor ne yapmam lazım cevap yazarsan sevinirim

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
Sunucu istenilen sayfayı bulamıyor diye bir hata vermiş, ftp deki dosyaları silip tekrar yüklemeyi deneyin eksik gitmiş olabilir olmazsa server sağlayıcınız ile irtibata geçin sunucudan kaynaklı bir problem olabilir.