vBulletin 3.6.8 Kurulum Resimli Anlatım

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
Arkadaşkar vBulletin 3.6.8 kurulumunu anlatacağım.

İlk önce database oluşturalım. Genelde kullanılan panel www.siteadı.com/cpanel giriyoruz.

MySQL databases i seçiyoruz.

ilk önce bir db belirliyoruz ve db ye girmek için bir nick ve şifre belirliyoruz.Kırmızı ile işaretlediğim yerleri dolduruyoruz.

Şimdi vBulletin dosyalarımızı ftp ye upload ediyoruz. /forum/includes/config.php dosyasını metin belgesi ile açıyoruz. İşaretlediğim yerleri kendi bilgilerimize göre dolduruyoruz.

http://www.siteismi.com/install/install.php adres çubuğuna yazıyoruz.

Next diyip geçiyoruz.

Next diyip geçiyoruz.

Next diyip geçiyoruz.

Next diyip geçiyoruz.

Next diyip geçiyoruz.

Dil dosyasını yükledi next diyip geçiyoruz.

deafult tema yüklendi next diyorız :goz:

Next

Burda resimde gördüğünüz gibi site bilgilerimizi giriyoruz webmaster mailin doğru olmasına dikkat ediyorız. Proceed butonuna basıyoruz.

Next diyip geçiyoruz.

Burda admin kullanıcı adı, şifrenizi ve mailimizi giriyoruz.

Next...

Burda diyorki ftp nizden install klasörünü silin veya isim değiştirin tehlike oluşturabilir aksi halde admin panele giremezsiniz.falan filan :goz: siliyoruz install'i. daha sonra here ye basıytoruz.

Ve işte Sonuç artık admin paneldeyiz. :D

Arkadaşlar anlatım bana aitdir lütfen emeğe saygı.

Moderator
eLine koLuna anLatımına verdiğin emeğe her$eye sağLık FaLCoN'cum ßunu öğrenmek için çabalayan ne kadar insan vardır kimbilir =) Konuyu sabitLedim.

Fyonb

предате&
eLLerine sağLık kuzen...büyük emek harcamışsın...

tufaN`

HH Clan Team
eLine sagLık sahin güzeL konu..

oFfSpR!nG

O şimdi ASKER!
emegine saglik dai baya emek vermissin, tesekkurler =)

BAS

New member
msl ben eski bi süürm kurdum nasıl update yapılır bdie ben smf var ebnde edek laırsam vb kuurursamn yedekler gelirmi

cem18

New member
Abi Kuramadim 3 Sayfa Doluyo Enson Biryerde Dondu Dur Bana Yardımcı Olurmusun Msnden Veya Farklı Bir şekilde Gözünü Sevim
DATABASE EROR CIKTI YARDIM ET LÜTFFEN