vBadvanced Kurulum Resimli Anlatım

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
İlk önce formunuza uygun vBadvanced sürümünü indiriyoruz ve içinden çıkan upload klasörünün içindekileri ftp den gerekli yerlere yüklüyoruz.

1- forum ------------> (vbadvanced kurulum dosyaları)
2- Extras (do not upload) ------------> (vbadvanced default modüllerin yedekleri ve forumpath dosyası)
3- cmps_index.php -----------> (vbadvanced anasayfası sonradan index.php olarak değiştireceğiz)
4- readme_vba_cmps -----------> (vbadvanced.com’un versiyon hakkında ve modüller hakkında yaptığı açıklamalar.

Şimdi kuruluma geçelim.

1-) forum klasörünün içindeki admincp, clientscript , cpstyles , images , includes ve modules klasörlerini anadizine atıyoruz ve modules klasörünün chmod değerini 777 yapıyoruz.(Siteniz alt klasördeyse onun içine atınız.)

2-) admincp/vbulletin seçenekleri/plugin-hook sistem den Plugin/Hook Sistem Açma özelliğini EVET yapıyoruz.

3-) Daha sonra http://www.siteadresi.com/admincp/vbacmps_install. php adresini tarayıcımızda açıyoruz. Sonra karşımıza aşağıdaki ekranlar gelecek. Gerekli komutlar resimlerin üstünde yazmaktadır.

Plug - in sistemi açık değilse aşağıdaki gibi uyarı alacaksınız.

bu uyarı mesajında " enable the plugin system " linkine tıklayarak plug-in sistemini açma ekranına gelirsiniz.

Adres çubuğuna http://www.siteadresi.com/admincp/vbacmps_install. php yazıyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden en üstekini işaretleyip devam diyoruz.

Continue ile devam edin.

Continue ile devam edin.

Continue ile devam edin...

continue ile devam edin...
daha sonra resim yollarını doğrulama ekranı gelir...

Kurulum bitti şimdi resimdeki gibi bir hata verecek daha dorusu uyarı install dosyasını ftp den siliyoruz. Risk oluşturur diye bir uyarı.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bi kaç ufak detaydan sonra portalımız hazır olacak.

1-) Ftp de anadizinimizde bulunan vbulletin forum sistemimize ait index.php dosyasının adını forum.php olarak değiştiriyoruz.

2-) İndirdiğimiz vBadvanced CMPS v3.0 içinde bulunan cmps_index.php adlı dosyanın adını index.php olarak değiştirip anadizine atıyoruz.Yani vbulletin forum.php de açılacak vbadvanced ise index.php den açılacak.

3-) İndirdiğimiz vBadvanced içinden Extras (do not upload) Klasorune Giriyoruzve içinde bulunan forumpath.php Adlı Dosyayı Forumumuzun ana dizinine atıyoruz sonra adres cubuguna http://www.sitemiz.com/forumpath.php yazıyoruz çıkan kodu anadizinimizdeki index.php(eski adı cmps_index.php olan dosya) yi acıyoruz $forumpath = ''; bu koddaki tırnaklar arasına koyuyoruz kaydediyoruz geri anadizine atıyoruz ve ana dizndeki forumpath.php yi siliyoruz.

4-) Son olarak navbar a forum ve portal linklerini ekliyecegiz.
Forumumuzun admin paneline giriyoruz ve navbar template sini acıyoruz

Kod:
<!-- breadcrumb, login, pm info -->
bu kodu buluyoruz ve hemen üstüne aşşagıdaki kodu ekliyoruz
Kod:
<!-- top nav buttons bar -->
Kod:
<div align="center">

<table class="tborder" cellpadding="$stylevar[cellpadding]" cellspacing="0" border="0" width="100%" align="center" style="border-bottom-width:0px"> <tr align="center">
<td class="vbmenu_control"><a href="index.php$session[sessionurl]">Portal'a Giriş</a></td> <td class="vbmenu_control"><a href="/forum.php$session[sessionurl]">Forum'a Giriş</a></td> </if> </tr> </table> </div> <!-- / top nav buttons bar -->

Kurulum bitmiştir yeni portalınız hayırlı olsun.

tufaN`

HH Clan Team
imageshack olanları tinypice pLs =)

Fyonb

&#1087;&#1088;&#1077;&#1076;&#1072;&#1090;&#1077;&
eLLerine sağLık kuzençok güzeL döküman oLmuş..

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
Şöle yap o zaman vBadvanced klasörünün içinde "Extras (do not upload)" klasörü olması lazım bunun içinde de forumpath.php olması lazım bu forumpath.php yi ftp den anadizine yaz ve şu şekilde browsere www.siteadı.com/forumpath.php gir sonra beyaz bi sayfada çıkan o kodları al vbadvanced klasörünün içibdeki cmps_index.php nin içindeki forumpath ın karsındaki tırnakların arasına yaz ve kaydet daha sonra forumpath ı anadizinden sil cmps_index.php yi index.php olarak değiştir sonra ftp deki index.php yide forum.php olarak değiştir ve cmps_index.php olarak değiştirdiğin indexi anadizine at bu kadar.

qweqqq

New member
Peki Portala Örneğin Sol Menü Yapmak İstersek Örneğin HH Deki Gibi Forum Seçenekleri Onu Nasıl Yapabikliriz Gösteren Bi link Veya Sen Anlatırmısın

freeeast

New member
D:/Home/siteadım.com/subdomains/

forumpath te bu kodu aldım fakat olmuyor bununla win host kullanıyorum bi yardım arkadaşlar..

freeeast

New member
ekledim msn ni , bu arada soruna cevap : cmps_index.php yi editleyip index.php olarak anadizine attım, forum index i de forum.php olarak değiştirdim. cmps_index.php hata vermiyor boş bir sayfa hiç birşey yazmıyor yani.

gynoferon

New member
vbadvanced dynamics kulumunu anlatabilcek arakadaş varmı ?? uçsuz bucaksız net aleminde anlatabilecek çıkmadı ilginç..

birisi bir yerden saçma sapan bir şey duymuş sonra malum kopayala yapıştır ile dağılmış gitmiş tabi oda yalnış