Vakit’in dininden olmamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

polar66

New member
Arkadaşlar din konusu çok hassas bir konu herkes istedğine inanır bize de buna saygı göstermek yakışır ben şahsım adına Vakit gazetesine ve dini sömürenlere karşıyım Allaha ibadet sadece 5 vakit namaz kılıp sabaha kadar Kuran okumak değildir Müslümanlık bunlarla bitmez ne insanlar var her türlü sahtekarlığı yapıp dinin maskesini yüzüne geçiren bu konu çok uzun neler çıkar yazsam ama ben sözü Yunus'a bırakıyorum
Dervişlik dedikleri
Hırka ile taç değil
Gönlün derviş eyleyen
Hırkaya muhtaç değil

Bu dörtlükten sonra fazla söze gerek yok herkese saygılar

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
polar66' Alıntı:
Arkadaşlar din konusu çok hassas bir konu herkes istedğine inanır bize de buna saygı göstermek yakışır ben şahsım adına Vakit gazetesine ve dini sömürenlere karşıyım Allaha ibadet sadece 5 vakit namaz kılıp sabaha kadar Kuran okumak değildir Müslümanlık bunlarla bitmez ne insanlar var her türlü sahtekarlığı yapıp dinin maskesini yüzüne geçiren bu konu çok uzun neler çıkar yazsam ama ben sözü Yunus'a bırakıyorum
Dervişlik dedikleri
Hırka ile taç değil
Gönlün derviş eyleyen
Hırkaya muhtaç değil

Bu dörtlükten sonra fazla söze gerek yok herkese saygılar
çok güzel bir yorum ellerine sağlık

karizma_5

karizmatik
arkadaşlar olayı başka boyutlara getirmeden yorum yapalım,
sonuçta yazılanlarda doğruluk payı var,
ama bunu dinimize ve onu gerçek anlamda yaşayan insanlarımıza
kimsenin bişey demeye hakkı yoktur,
iki yüzlü davrananlara ve ortamı germeye çalışanlara verilen güzel bir cevaptır,
saygılarımla

EMRE1001

New member
ogamemanya' Alıntı:
ben sadece cumhuriyet gazetesi okurum arkadasım. onu da herkes okuyamaz çünkü seviyesi biraz ağırdır. siz şeriat yanlısı gazeteleri okumaya dewam edin

evvet düşünebilen ve forumlarda görüş bildirenler bence çıtalarını yükseltmiş şahıslar ve hakareti haketmiyor..
ne varki kale almadığın ve okuduğun gazete arasında çokta fark yok...
ikiside sistemin artı eksi değerlerini oluşturarak sistemin kararlılığını ve balansını yapıyor.

evet vakit halka dair yapıla zulümleri dile getiriyor...çok faydalı haberleri var ama bir çok haberide iyi irdelemek lazım..çokta içe sinen ve din eksenli haberler değil bence...yani ordada başka parmak izleri görünüyor...sonuç olarak biz yıllardır savunduğumöuz müslümanlardan birçoğunun hain çıktığını gördük...pis koku gelen yeri görmezden gelip kavgaya dalmaktansa ferasetli davranıp temizlemeleyiz yada dışlamalı , uzaklaşmalıyız.

haa...cumhuriyetein tirajıyla geçinen bi gazete olduğuna gelince...
hayret...bazı belediyelerin toplu gazete alıp bedava dağıtması ne denli tiraja girer bilemem..
ayrıca solda 20 yılda bir taraf değiştiren bi gazete ne cumhuriyetçi nede solcudur...
ayrıca ahmet hakan arada Nihat Genç izlesinde özendiği entellektüelliğin adam işi olduğunu idrak etsin

LEV

New member
cumhuriyet gazetesimi yoksa vakit gazetesi mi? yada şöyle soralım takke mi postal mı??

yoldas

New member
ben konuya farklı bir açıdan yaklaşıyorum
şahsen vakit gazetesi okumam(bilen biliyor beni ;))
ama o yazar en nihayetinde dönek biri
senin için başkasını satan yarın başkası için seni satar
o yüzden yazıları ne kadar gerçekçi olsa da ben önyargılı yaklaşmayı tercih ediyorum
ama şunu unutmayın siz hangi gazeteyi okursanız okuyun(DİNİ GÜNCEL SİYASİ MAGAZİN...VS VS) HEPSİNİN BAŞINDA ONLARI YÖNETEN VAR

SİZ İSTEDİĞİNİZİ OKUMUYORSUNUZ
ONLAR SİZE
İSTEDİKLERİNİ OKUTUYORLAR...

"""DİP NOT ::::LEV AVATARIN GÜZELMİŞ ;)"""

ikRa

Banned
LEV' Alıntı:
cumhuriyet gazetesimi yoksa vakit gazetesi mi? yada şöyle soralım takke mi postal mı??
Cumhuriyet ve takvim karşıLaştırmana birşey diyemem ama takke ve postaLı oraya neden koydun anLayamadım..takke ve postaL arasında bir karşıLaştırma yapacaksan eğer sana yardımcı oLayım..Takkeyi takan herkes postaLı ayağına gönüLLü giyer çünkü vatan yoLunda da Allah yoLunda da gönüLLü askerdir..Ayrıca takke bizim baş tacımızdır başımızdan da düşmez ama postaLın kimLerin başından yada gırtLağından düşmediğini de çok iyi biLiriz

celilcan2

New member
Vakitin DİNİ İSLAMDIR
Yani bizim DİNİMİZ gibi,
Avrupanın Kölesi olanlar
Kadına tapanlar
Paraya Tapanlar
Seks filmleri yayınlayıp milletin ahlakını bozanlar
Toplum programları bile toplumu bozacak yapıda olanlar

Yoksa siz bu medyanın DİNİNDENMİSİNİZ konuyu acan arkadaşım

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
celilcan2' Alıntı:
Vakitin DİNİ İSLAMDIR
Yani bizim DİNİMİZ gibi,
Avrupanın Kölesi olanlar
Kadına tapanlar
Paraya Tapanlar
Seks filmleri yayınlayıp milletin ahlakını bozanlar
Toplum programları bile toplumu bozacak yapıda olanlar

Yoksa siz bu medyanın DİNİNDENMİSİNİZ konuyu acan arkadaşım
Vakitin dini gibi İslam olmaz
çünkü VAKİT gibi gazetelerin çıkarcı yaklaşımları
asla İslamla bağdaşamaz
bağdaştırma hatasına düşenlere de sadece acıyorum.
Paraya tapan birisi varsa o da

Fethullah Hocaefendidir ya da Avrupa'da kağıt üzerinde şirketlere ortak olun faizsiz kazanç verelim muabbetiyle gurbetçi insanlarımızın dini duygularına hitap edip sonra paralarını çalanlardır.

Vakit gazetesi insanların dini duygularını utanmadan sömürerek bi yerlere gelebileceğini sanıyor ama hiç bi yere gelemezler.

apocalyps

Devrimci Genç
zamanında erbakanın da bi sözü vardı kanal 7 ve vakit gazetesi ile o da cennetin anahtarını mı ne veriodu hatırlayan iyi hatırlar

RuTH

Altın Üye
ogamemanya' Alıntı:
Fofer arkadasım beni yahudi sermayesi gazetelerini okuduğumu iddia etmiş. Bunu nerden biliosun, nasıl bööle bi sonuç çıkarıosun. Hem sen kimsin ki?
İddia Etmiyorum Gerçek Olan Bu. Cumhuriyet Gazetesinin Kurucusu "Yunus NADİ" İsimli Sabataist ( Yahudi Dönmesi ) dir. İnternet Elinizin Altında, At Gözlüklerini Bir Kenera Bırakıp Biraz Araştırma Yapın.
"Sen Kimsin Ki" Hitap Şeklin Hiç Hoş Değil...

and1

New member
önmli olan kurucunun hangi dinden dönüp dönmedii deil,gazetenin bağlı kaldığı ilkelerdir,cumhuriyet gazetesi yazarları bazı zamanlar para bile alamıolar gazetenin tirafı çok düşük internet adresinin paralı olması bunlar yüzündendir,fakat hiçbirzaman ilkelerinin dışına çıkmadılar,asıl gazetecilik budur başbakan yağcısı,polemik makinesi olmak deildir...

apocalyps

Devrimci Genç
FoFeR' Alıntı:
İddia Etmiyorum Gerçek Olan Bu. Cumhuriyet Gazetesinin Kurucusu "Yunus NADİ" İsimli Sabataist ( Yahudi Dönmesi ) dir. İnternet Elinizin Altında, At Gözlüklerini Bir Kenera Bırakıp Biraz Araştırma Yapın.
"Sen Kimsin Ki" Hitap Şeklin Hiç Hoş Değil...
herşeyi ille de dinle yoruyosunuz ilginç sen yunus nadi hakkında ne sölersen söle biz bilioruz kendisi bu ülkenin aydın önde gelen gazetecilerindendi ki elinin altında internet war bak araştırsana sende bize diyene kadar işine mi gelmio acaba

stormyman ben suçlamak için sölemedim zaten bi zamanlar malum zatın bi sözünü söledim zaten solcu olduğumu belli etmiorum öleim bilen bilio ;)

LEV

New member
neden yahudilere kırmızı görmüş boğa gibi yaklaşıyosunuz? dünya tarihine bakın çok kaliteli yahudiler var ve bu adamlar bilime teknolojiye v.s insanlığa birşeyler katıyorsa bence birçok türkten çok daha değerlidir.

Deff

New member
ogamemanya' Alıntı:
ööle arkadasım haklısın gazete pahalı ama sermaye gazetesi değil o nedenle tek geliri tirajı. Bazı arkadaslar yorum yaparken biraz daha dikkat etsin lütfen. Fofer arkadasım beni yahudi sermayesi gazetelerini okuduğumu iddia etmiş. Bunu nerden biliosun, nasıl bööle bi sonuç çıkarıosun. Hem sen kimsin ki?
Forumun seviyesini düşürmeyin düzgün yorum yapın lütfen. Secilen kelimelere dikat et diosun acaba sen yazdıklarını okuyo musunki? Sinir etmeyin adamı

dostum sen züpersin yaf tuttum senii

apocalyps' Alıntı:
herşeyi ille de dinle yoruyosunuz ilginç sen yunus nadi hakkında ne sölersen söle biz bilioruz kendisi bu ülkenin aydın önde gelen gazetecilerindendi ki elinin altında internet war bak araştırsana sende bize diyene kadar işine mi gelmio acaba

stormyman ben suçlamak için sölemedim zaten bi zamanlar malum zatın bi sözünü söledim zaten solcu olduğumu belli etmiorum öleim bilen bilio ;)

aslan parçası kral adamsın vesselam..Hep böyle kal aman gözünü sevim..senin gibi ve ogamemanya gibi yurttaşlara ihtiyacımız var..

RuTH

Altın Üye
LEV' Alıntı:
neden yahudilere kırmızı görmüş boğa gibi yaklaşıyosunuz? dünya tarihine bakın çok kaliteli yahudiler var ve bu adamlar bilime teknolojiye v.s insanlığa birşeyler katıyorsa bence birçok türkten çok daha değerlidir.
Neden Mi Yahudileri Kırmızı Görmüş Boğa Gibi Yaklaşıyoruz.
1-) Allah'ın ve Peygamberin Lanetlediği İlk ve Tek Topluluktur Yahudiler.
2-) Eski Zamanlara Dönmeğe Gerek Yok. Fİlistin ve Lübnan daki Kardeşlerimize Yaptıkları Soykırım Değil de Ne.
3-) İsrail'in Kapısındaki Köpek Olan, Yahudi Emperyalistlerin Uşağı ABD'nin Iraktaki İnsanlara Yaptığı Eziyetler ve Soykırımlar Yeterli Değil mi?
4-) Ebu Gıreyp Hapishanesinde ve Guantanamo Kampında İnsanlara Yapılan İşkenceler Yeterli Değil mi?
BENCE BUNLAR ANTİ-SEMİTİST OLMAK İÇİN FAZLA BİLE GELİR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML