Vakit’in dininden olmamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osiris_cemo

New member
BU adamlar öyle adamlardır ki...

Ellerinden; dillerinden asla ve kata emin olamazsınız.

Bu adamlar öyle adamlardır ki...

İslam davasını savunurken, "Bu küçük geldiyse büyüğünü verelim" tarzı cinsel gönderme yüklü yazılar yazacak kadar alçalırlar.

Resminin üstüne çarpı attıkları adam bombalı bir saldırıda paramparça olduğunda ya da afişe ettikleri adam silahlı saldırıda can verdiğinde bırakın en küçük bir vicdan azabı duymayı, olayı bir büyük yüzsüzlük ve pişkinlikle karşılarlar. Yetmezmiş gibi arsız şekilde ateşle oynamaya devam ederler.

İftira atarlar, hakaret ederler, nefret tohumları ekerler, düşüklük yaparlar, ahlaksızca saldırırlar, kalleşlik yaparlar, arkadan vururlar. Yani "düşmanına karşı bile adil olma"yı öğütleyen Peygamber ne söylüyorsa onun tersini yaparlar. Sonra da bütün bu yaptıklarını "Biz İslam’ı savunuyoruz" diyerek meşrulaştırmaya çalışırlar.

Onlardan övgü işitmek bile onların hizasına gerilemek anlamına geleceğinden, en yakın dostlarından bile "Aman bizi övmeyin" tepkileri alırlar ve bu rezil durumdan zerre kadar gocunmazlar.

Sağa sola attıkları çamurlar nedeniyle aldıkları cezalardan sıyırmak için, her gün yeni şirketler kurup bin takla atarlar. Sonra da bu yaptıkları cambazlıkları başkalarına anlatıp "Biz ne uyanık adamlarız" havası atarlar.

Bir papaz öldürülür. Bunlar öldüreni değil de öldürüleni sorumlu tutup "Misyonerlik faaliyeti yüzünden bir gencin hayatı kaydı" diye yazarlar.

Afganistan’da bir Ortaçağ karanlığı yaratan Taliban’ı İslam adına savunurlar; ama sonra Bush’un sofrasında bir yer kapma imkánı bulduklarında, hiç utanmadan sırıtarak Bush ile poz verirler.

Metin Göktepe’yi öldüren polislerden yana olurlar, apronda deve kesilmesi olayına "Dünyanın en normal eylemi" muamelesi çekerler, Manisalı gençler davasında işkenceci polislere arka çıkarlar, Abdi İpekçi’nin katiline destek atarlar, elin karısını dereden geçirdiğini söyleyen adama sahip çıkarlar. Sonra da çıkıp "Biz İslam mücahidiyiz" diye caka satarlar.

İslam düşmanlarına, "Sizin Müslümanlar işte böyle adamlar" demeleri mümkün kılan emsalsiz malzemeler sunarlar. Kalpleri İslam’a yumuşak olanlar ise bu adamları gördüklerinde İslam’dan uzaklaşır

İlkeleri nefret ettirmektir, uzaklaştırmaktır, sevdirmemektir, cepheleştirmektir.

O halde buradan açıkça ilan etmekte fayda var:

Ben Ahmet Hakan...

Vakit’in dininden değilim.

Bu inanç, bu duruş, bu yaklaşım, bu üslup, bu tarz...

Benim inancımla, insanlığımla, hayata bakışımla hiç mi hiç örtüşmüyor.

Bir kez daha vurguluyorum, lütfen duyanlar duymayanlara duyursun:

Ahmet Hakan, Vakit’in dininden uzak mı uzaktır!

Alıntıdır
Yazar:Ahmet Hakan
Hürriyet 18.01.2007
Kaynak

RuTH

Altın Üye
"Bu Adamlar Öyle Adamlardı ki" Denen Adamlar Kimler Oluyor Çok Merak Ettim.
Vakit Gazetesinin Yazarlar mı?

firatay

>>>> ALESTA
FoFeR' Alıntı:
Aynen Öyle Dostum...

and1

New member
FoFeR' Alıntı:
başka bi seçenek warmı sence...

çok güzel bi yazı,emeğine sağlık​

ASİL_1

New member
Ahmet Hakan Vakitin Dinini bıraktı bırakmasına da,gitti de Nişantaşının zibidilerine biat etti.Kendini,aslını içinden çıktığı mahalleyi inkar etti.Dönekler ordusuna yazıldı.Ama hiçkimseye yaranması mümkün değil onu kimse artık "bizden"kabul etmez.Allah yolunu açık etsin...

RuTH

Altın Üye
" O Adamlardan Şüphe Edeceğine, Ahmet Hakan Denen DÖNEKTEN Şüphe Et "

allper

New member
tebrik ediyorum güzel yazı olmuş..

dini gerektiği şekilde yaşamak ve abartarak yaşamak arasındaki farkı gördüğü için tebrik ediyorum.. forumda dinle ilgili en uç saçmalıkları bile savunabilen arkadaşların bu adamı eleştirmesine pek şaşırmadım doğrusu..

dini gerektiği gibi yaşamak demek günah olduğunu düşünmek ve içmemektir.. abartarak içki içen genci sokak ortasında dövmek demek değildir.. bu sadece bir örnek.

umarım ne kadar ileri gidersek o kadar müslümanız cahilliğinden kurtuluruz çünkü o ilerinin ucu görünmüyor.

RuTH

Altın Üye
allper' Alıntı:
dini gerektiği şekilde yaşamak
Bu Dediğin Nasıl oluyor Açıklayabilirmisin Görüşlerini Almak İstedim Sadece...

allper

New member
FoFeR' Alıntı:
Bu Dediğin Nasıl oluyor Açıklayabilirmisin Görüşlerini Almak İstedim Sadece...
aslında yeterince açık

dini gerektiği gibi yaşamak ve abartarak yaşamak demişim bir de örnek vermişim.. detayına inersek sen eğer günah olduğu için alkole elini sürmüyorsan, etrafında içen olursa ona karışmıyorsan ve Allah ile kendi arasında mevzu ben kendi dinime bakarım herkesin düşüncesi kendine dini kendine diyosan yada türban takmayan bir kıza sen cehennemliksin yanacaksın vb. cümlelerden kaçıp allaha şirk koşmuyosan, etrafını rahatsız etmeden ibadetini yerine getiriyosan, KISACASI(uzar gider ama anlaman açısından örnekleri çoğaltabilirim) sadece dininin emrettiklerini yapıyosan, abartıp diğer insanları zor duruma sokacak şeylerden kaçınıyorsan işte bu bence dinini gerektiği gibi yaşamaktır:hh?

ikRa

Banned
allper' Alıntı:
umarım ne kadar ileri gidersek o kadar müslümanız cahilliğinden kurtuluruz
Bu dediğini yaşayanLarın değiL bunu düşünenLerin fikridir sadece..Ne kadar iLeri gitmek diye birşey yoktur iyi yaşamak vardır buda takvayı gösterir..Burdaki cehaLet yaşayanLarda değiL düşünenLerde oLsa gerek..

Vakit konusunu biLemem takipçisi değiLim ama yazar kendi içinde bir çeLikşkide oLsa gerek kafaLarda epey soru işareti bırakıyor

RuTH

Altın Üye
allper' Alıntı:
iki kelimeye takılı kalmayıp hepsini bir bütün olarak ele alsan belki anlayabilirdin ama burda ilkokul öğretmeninin rolüne soyunmayacağım
Kullandığın Kelimeler Hiç de Hoş Değil Arkadaşım... Ben Sana İnsan Gibi Bir Soru Sordum Sen Aşağılarcasına Kelimeler Kullanmışsın. Karşında Gerizekalı Yok... Kelimeler Sana Yazmaya Değmez... Allah Islah Etsin Seni...

olimpiyat

New member
peygamberimizde dediğin gibi gerektiği gibi yaşasaydı şu an dünyada tek müslüman o olurdu kimseye karışmaz ve öle ölürdü... dini abartma die bişi olmaz o dediğin dini kişiselliştirmedir abartma dğeil...

RuTH

Altın Üye
ogamemanya' Alıntı:
wakit gazetesi hakkında yorum yapmaya değmez
Değmez Çünkü Sizler Yahudi Sermayesine Ait Olan Milliyet, Sabah, Vatan vs. vs. Okursunuz. Okuyabilirsiniz de Bizleri Hiç Alakadar Etmez. Kelimelerinizi Seçerken !!! Lütfen !!! Biraz Daha Dikkat Ediniz. Zamanında Gazetenin adı AKİT idi. Taa ki 512 General tazminat davası açıncaya kadar. gazete iflas etti, Vakit adıyla yayınlarına devam etti. Laiklik Demokrasi İnsan Hakları diye Yırtınırsınız, Haklı Olanın Yanınd ASLA OLmazsınız..... Yazmıyorum Artıkkkk :vur

allper

New member
olimpiyat' Alıntı:
peygamberimizde dediğin gibi gerektiği gibi yaşasaydı şu an dünyada tek müslüman o olurdu kimseye karışmaz ve öle ölürdü... dini abartma die bişi olmaz o dediğin dini kişiselliştirmedir abartma dğeil...
farklı bir bakış açısı.. sana sorsam benim dinimi beğenmezsin ama peygamberimizle diğer insanların karşılaştırılmasının ne kadar yanlış olduğunu ve aradaki farkları anlatabilirim

kişisel tartışmaya gitsin istemiyorum sadece cevap hakkımı kullanıyorum
Allah ıslah etti fofer'e yazdığım yazıyı da editliyorum

nickel_tec

New member
allper' Alıntı:
aslında yeterince açık

sen eğer günah olduğu için alkole elini sürmüyorsan, etrafında içen olursa ona karışmıyorsan ve Allah ile kendi arasında mevzu ben kendi dinime bakarım herkesin düşüncesi kendine dini kendine diyosan yada türban takmayan bir kıza sen cehennemliksin yanacaksın vb. cümlelerden kaçıp allaha şirk koşmuyosan, etrafını rahatsız etmeden ibadetini yerine getiriyosan, KISACASI(uzar gider ama anlaman açısından örnekleri çoğaltabilirim) sadece dininin emrettiklerini yapıyosan, abartıp diğer insanları zor duruma sokacak şeylerden kaçınıyorsan işte bu bence dinini gerektiği gibi yaşamaktır:hh?

herkesin düşüncesi herkesin dini kendine diye birşey olmaz.. din akıl ile bağdaşmaz mantık öğeleriyle kıyaslanmaz. Allah-u Teala'nın emirleri sorgulanamaz, herkes kendi eksik aklıyla dini sorgulamaya kendince birşeyler çıkarmaya çalışırsa İslamiyet'in evrenselliği kalmaz.

Efendimiz Hazreti Muhammed sallallahualeyhivesellem bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur: "Sizden birinizi bir yanlışlık görüyorsa, bu yanlışlığı gücü yetiyorsa eliyle, gücü yetmez ise diliyle engellesin, bunlardan ikisini yapamayan da kalbinden buğz etsin (bu fena işi onaylamasın, tasvip etmesin), bu ise imanın en aşağı derecesidir"

bahsettiğin içki içmemek, örtünmek, O'na şirk koşmamak gibi kuralları Allah-u Teala kendisi emir buyurmuştur, bunu da bize nakl eden peygamber efendimizdir, ve yine Allah-u Teala kadınlara da erkeklere de, ilim öğrenmeyi farz kılmıştır, dinimizin yapmakla yükümlü kıldığı emirlerini ve yapmaktan men ettiği yasaklarını öğrenmek de evvela her müslümanın vazifesidir.

Tabi günümüzde bazı kişiler, ibadetlerden kendince yırtabilmek için, İslamiyeti kabul eden bir müslümandan ona yakışmayacak tarzda bir hareket gördüklerinde, bu insanın yaptığı şeylerin kendisini dinden uzaklaştırdığını söylemektedir. Sormak isterim o kişilere, bazen müslümanlık adı altında vatanımıza zarar vermek isteyenler oluyo, siz onların yüzünden vatan sevmektende mi soğuyorsunuz? cevabınız elbette hayır. e aynı hassasiyeti neden bizi yaratan O Yüce Mevlanın dinine karşı göstermiyorsunuz?

Her koyun kendi bacağından asılır ancak kokusu bütün mahalleyi bayar, adam yanıbaşımda içki içecek alem yapacak haramdan bahsedecek ben de "aman bana ne canım, o onun günahı ona beni ilgilendirmez diyeceğim"??? sizce bu ahmaklık değilmidir?

Allah c.c. herşeyi gören ve işitendir

edit: ayrıca vakit in ne olduğunu zaten herkes bilmektedir

ogamemanya

New member
ben sadece cumhuriyet gazetesi okurum arkadasım. onu da herkes okuyamaz çünkü seviyesi biraz ağırdır. siz şeriat yanlısı gazeteleri okumaya dewam edin

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
ogamemanya' Alıntı:
ben sadece cumhuriyet gazetesi okurum arkadasım. onu da herkes okuyamaz çünkü seviyesi biraz ağırdır. siz şeriat yanlısı gazeteleri okumaya dewam edin

yanlış anlama bende Cumhuriyet gazetesi okurum ama tek bir gazete okumak bence yanlış.ama bilen bilir Cumhuriyet gazetesindeki yazıları okuyup anlayabilmenin zevki bir başkadır ;).gazetenin internet sitesinin paralı olması ve fiyatının yüksek olması kötü ama olsun.

Ahmet Hakan yer yer güzel yorumlar yapıyor.yazılarını severek okuyorum diyemiyeceğim ama bu yazısı cidden güzel olmuş.

ogamemanya

New member
ööle arkadasım haklısın gazete pahalı ama sermaye gazetesi değil o nedenle tek geliri tirajı. Bazı arkadaslar yorum yaparken biraz daha dikkat etsin lütfen. Fofer arkadasım beni yahudi sermayesi gazetelerini okuduğumu iddia etmiş. Bunu nerden biliosun, nasıl bööle bi sonuç çıkarıosun. Hem sen kimsin ki?
Forumun seviyesini düşürmeyin düzgün yorum yapın lütfen. Secilen kelimelere dikat et diosun acaba sen yazdıklarını okuyo musunki? Sinir etmeyin adamı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML