v Bulletin kurmak için illa lisans mı almak lazım

omr-tmz

New member
arkadaşlar vbullletinle forum sitesi kurmak istiyorum illa lisanslımı olması gerekiyor yoksa indirdiğim bi vbülletinle bunu yapabilirmiyim ve yaptıgımda ilerde kapanma durumu olurmu yani şuan bi forum sitem var php ama bunu vbulletinle değiştirmek istiyorum gerekirse sıfırdan. ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım bana bi yardımcı olursanız çok sevinirim..

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
null vbulletin ile kurulum yapabilirsin lisans parası ödemeden birkaç sene idare eder seni,

Eğer siten tutarsa yani iyi hit almya başlarsan ve reklam gelirlerinde artarsa bi vbulletin lisansı alabilirsin.

Ama şu an için sıfır kurulacak siteye hiç gerek yok derim.

vbulletin ekstralar bölümünde null vbulletin dosyasını bulabilirsin ve vbulletin genel ayarlar ve sorunlar bölümündende vbulletin kurulum resimli anlatımdan bakarak yapabilirsin.

Kolay Gelsin.

omr-tmz

New member
eyvallah cok sağol, dostum bişey daha soracam diyorlarki google bot u diye bişey varmış onu eger kapatırsam lisansız kullandığımı bulmaları cok zor olurmuş varmı bunun aslı..

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
Alakası yok google botları sayesinde siten googlede ön sıralara çıkacak hit yapmaya başlayacaksın.

Biz vbulletin sitelerimiz ön sıralarda çıksın diye içerik ekliyoruz, seo kuruyoruz, googleye vb arama motorlarına kayıt oluyoruz ve link değişimi yapıyoruz.

Bunların hepsi alexa değerimiz artsın google pagerankımız yükselsin diyedir.

Bi sıkıntı olacağını sanmıyorum uzun süredir vbulletin ile ilgileniyorum lisans yüzünden kapanan site daha görmedim :)

omr-tmz

New member
eyvallah dostum cok sağol.. ama benden bu kadar kolay kurtulacagını sanma :) sana daha cok sorum olacak forumu kurduktan sonra yardımlarını esirgemezsin umarım. Çoook teşekürler

www2

New member
null vbulletin kurulu sitem vardı ve hitleri artmaya başlamıştı sitem birdenbire hosttan ban yedi yani null vbulletinler vbulletin.com a mail atıyorlar tabii onlarda direk hostlara.neyseki hostcu yedeğimi werdi.ama Falconunda dediği gibi sıfır siteye gidip lisans almanın manası olmaz.Bide bunu vbulletin yöneticileri anlasa...

N i h i L

New member
Lisans almanıza gerek yok, ancak bunun garantisi de yok . Siteyi bugun açarsın bugun uyarı alırsın..
Siteyi bugun açarsın 3 BUCUK yıl uyarı almazsın..

Yani buna aha bugun uyarı gelir diyebilecek kimse yok.

Hell

Başarıda bir sanattır.
ben çok gördüm

Alakası yok google botları sayesinde siten googlede ön sıralara çıkacak hit yapmaya başlayacaksın.

Biz vbulletin sitelerimiz ön sıralarda çıksın diye içerik ekliyoruz, seo kuruyoruz, googleye vb arama motorlarına kayıt oluyoruz ve link değişimi yapıyoruz.

Bunların hepsi alexa değerimiz artsın google pagerankımız yükselsin diyedir.

Bi sıkıntı olacağını sanmıyorum uzun süredir vbulletin ile ilgileniyorum lisans yüzünden kapanan site daha görmedim :)

egoist123

New member
arkadaslar site kapanma olayi yok..hatta ben support forumunda okudum...lisanssiz kullanmaya izin veriyorlar cünkü bu sekilde reklam yapmis oluyorlar...bilerek göz yumuyorlarmis...vbulletinde calisan görevli söyledi..ve ilerde sitenin hiti artinca mail gönderip lisans almani teklif ediyorlarmis...tabi aksi taktirde site sahibi seni atiyor