Uzaylı olsam dünyaya gelmezdim..

Mayhoş

mayhoş
Ummadığın gibi olur bazen.. Umduğun gibi gitmesi için her şeyi yapabilirsin.. Ama ummadığın şekli mantıklıymışçasına çıkar karşına.. Ne zaman emin olsan.. Ne zaman kesin olsan.. Ne zaman mutlu olsan..
Tavuk mu yumurtadan? Yumurta mı tavuktan?

Acıtan mı acıtılır? Acıtılan mı acıtır?

Dünya intikam dünyası mıdır?

Hep mi etme bulma oyunu oynanır?

Biri güldürür, biri ağlatır.. Alışmaktır mühim olan..Unutarak yaşamak.. Acıtmamaya çalışarak.. Bazen karda çırılçıplak, bazen cam kırıkları üzerinde yalınayak.. Ama hep mutlu, hep umutlu, hep hayal kurarak!

Kurduğumuz hayallere erişemesek bile %100.. Bir eksik bir fazla olsa ne olur sanki olmasa ne? Çok mu üzülürüz? Önemli olan ‘Carpe Diem’se eğer.. Her anımızı ona göre yaşamıyor muyuz artık?

Kendi dünyası olmalı herkesin.. Ve herkes kendi dünyasının sahibi, hakimi, patronu, patroniçesi olmalı.. Kimse salça olmazsa kimsenin hayaline.. Herkes kendi dünyasında tatmin ederse egosunu.. Herkes kendi sorununu kendinde arar önce.. Ve kimse kimseden çıkaramaz hıncını, aşk acısını, ezilen gururunu, kibrini, zehrini, durduramadığı o öfkesini.. İnsanlığa zararlı her şey kalır orda, başka boyutlarda.. Biz gerçek dünyada mutlu oluruz gerçek insanlarla..

Hayal kurmayı bilenler bilirler.. Hayaller gerçeğe ulaştırmak için sahibini, önce hayal olduğunu hissettirir kendinin.. Sınırsız olman lazım öncelikle.. Orda at ki sınır tanımazlığını , gerçek dünyada zorlanma sınır tanımayan insanlarla karşılaştığında.. Bir değil ki hepsi be güzelim.. Ukalası da var , vurdumduymazı da..

ßen senin kaburgandan yaratıldım dedi kadın..
ßenim kaburgalarımda eksik yok dedi erkek..

Sen iyisi mi unutma hayal kurmadan yaşama.. Tükenmesin hayallerimiz.. Bitmesin hiç neşemiz:)

Kendi dünyanın hakimi ol.. Hayal kurmadan uyuma

icemen

New member
Neyim eksik diye sorar önce insan kendine, "huzur eksik" cevap hazır. huzur için ne olması gerektiği değil, ne olmaması gerekir onu sormalı kendine. İnsan içindeki boşluğu kendi yaratır. kendi doldurmak ister. Kimse anlayamaz sanır. Bazen olmaması gereken hayaller kurmak gerekir.

Mayhoş

mayhoş
Selam döşü kıllım karizmatiğim :)
Nassın gözüm..
Ben 118 33 de ki adam kadar mutlu ve kıpır kıpırım :)
Uzaya gidicem demiştim sana gittim işte.
Mıncırırım bal gıdıktan :p

Mayhoş

mayhoş
İki yaşındaki ufaklığın yüzüne şaplatıp ardından parmaklarını burnuna tıkamasını anlamak için annesine soruyorum “Ne yapmaya çalışıyor bu?” diye. Meğer grip olmuş. Burnu neden akıyor diye burnuna kızıyormuş. Gel de yeme fıstığı...

Ailece kahvaltıdayız, babam laf arasında; "Benim beyaz gömleğimi bugün yıkayın" diyor. Biraz zaman geçtikten sonra sigara içmek için balkona çıkıyor, döndüğünde zaman kavramıyla bizi de alt üst eden bomba sorusu geliyor: "Kurudu mu?"

Evde canım sıkılınca anneme hadi bir şeyler yapalım diyorum. "Temizlik yapalım, senin için değişiklik olur" diyor. Eski nesil gümbür gümbür geliyor!

Araba kullanmama en çok sevinen annemdi. Ama park ederken duran arabaya çarpınca en çok sinirlenen, bağıran çağıran yine annem oldu. Ama anne, hani hep destek tam destek?

Akvaryumu eve ilk getirdiğimde "Bir akvaryuma dünyanın parası verilir mi, delirdin mi sen? Bakamazsın, ölür bunlar!" diyerek kıyametleri koparan da annem, yavrular büyüyüp de arkadaşıma bir iki tane vermek istediğimde "Onlar benim torunlarım. Kimseye veremezsin. Gebertirim seni!" diyerek beni terlikle kovalayan da annem. Anlayan varsa beri gelsin...

"Aa! Ne güzel kolye o öyle! Ver bir bakayım." diyerek boynuma atılan kız arkadaşım benim; "Kolye değil, muska o." demem üzerine hemen elini çekip olduğu yerde zıpladı. Çarpıldı herhalde.

Biz arkadaşlarla yemek yerken yanımıza gelen ve karnının aç olduğunu söyleyen çocuğu tokatlayarak kovalayan mekan sahibi; biz yemediğimiz yemeklerin hesabını ödeyip kalktık ya, o çocukla başka yerde yemek yedik haberin olsun. Çocuk gerçekten açtı. Haa bir de ödediğimiz hesabın fişini veya faturasını kesmediğin için Alo Maliye'ye, sigortasız işçi çalıştırdığın için SGK'ya, sürgü pencereyle kapattığın ve kapalı mekan sayılan alanda sigara içirdiğin için Emniyet Müdürlüğü'ne ve bir de mutfağını kontrol etsinler diye Sağlık İl Müdürlüğü'ne şikayet ettim seni, haberin olsun.

Şişman olanın beynimiz olduğunu söyleyen meşhur kitap alınır, büyük bir hevesle ve umutla okunur. Kitap bittiğinde alınan 5 kilo ile beynin ilgisi olmadığı anlaşılır ve başka mucizeler boşuna beklenmeye başlanır.

Mayhoş

mayhoş
Sevgili Annem canım Annem benim Sultanım..Seni ok sevdiğimi biliyorsun ama ne çare ki biraz olsun bana da kulak ver.Ben senin bu canlı kıpır kıpır oluşundan eve hergün misafir kabul edip misafirliğe gitmenden şikayetciyim..Biraz olsun ara veremezmisin?
Buna ek olarak ben zaten ne yapmam gerektiğini biliyorum ama sen hadi çay yap ve yahut kahve içeriz dimi diyip bana hatırlatmalarda bulunursan ben hem bozulur hem inat ederim.Benim odam bana göre gayet düzenli o yüzden 2 güne bir eşyalarımın değişmesinden hoşnut olmuyorum aradığım hiç bir şeyi yerinde bulamıyorum bu da beni asabi yapıor ilerde ciddi asabiyet krizlerimle karşılaşmak istemezsin dimi..
Bir de ben büyüdüm artık bunu kabul et..Hadi kışlık pufuduklar acıtmıyor ama inan ki yazın kullandığın terlikler acıtıyor bu huuyundan vazgeç lütfen..Biraz da sen halama gitsen ne güzel olucak hem sen onlardan erken kalkıyorsun daha atik ol ve onları yolda yakala..Ve kuzenlerimle anlaşamadığımı bildiğin halde onlara yatagımı paylaşabileceğimi söyleme lütfen iki kişi yatamıyorum ve onları tekmeleyip ayy çok deli yatıyorum diye yalan söylemek zorunda bırakma lütfen.ßana evlilik yaşımın geldiğini ve boş zamanlarda dantel ör örgü ör diye diretmelerde bulunma inan sıkılıyorum daha yaratıcı hobiler tavsiye et nolur.Ama seni çok seviyorum bunu unutma.Bilgisayarı kurcalarken bu adresi bulursan bil ki Mayhoş benim Lütfen sesime ses ver.
hadi mıncırdım bal yanaklarını mCx hatunum :)

Mayhoş

mayhoş
insanın icinde saklanan korkunc hayvanla o aksam ilk defa kendi ailemde tanıstım .
yuvalarindan firlamis gozleri ofke icinde uzayan boyunlari sisen damarlari ilk defa o zaman gordum gırtlak parcalayan urpertici haykırısları ilk o zaman isittim
bu son olmadı tabi benzer manzaralarla daha sonrada karsılastım
buyudukce insan alısıyo belkide buyumek diye bu alısmaya diyorlar
ne zaman bagıran aglayan haykıranofkeli insan gorsem bu hayvanla ilk defa karsılastıgım anki dehseti tedirginligi hatırlıyorum belki de bu yuzden bi yanım hep cocuk hep suclu kaldı.
Gerçek hakkında ne konuşulsada, insan inanmak istemediği bir gerçeğe hazır olamıyor.
İnsanlarla gözgöze gelmekten kaçınırım. Saklarım bakışlarımı. bazen yakalanırım, bazen üzerimde bakışlar yakalarım. Çekingenliğimden sanırlar.
Evet çekingenliğimden.
Çünkü gözlerde yakaladığım ve yüze vuramadığım her yalan benide yalancı yapar. Bunu bilipte bir insanla göz göze kalmak kolay mı?
Bir kedinin, bir köpeğin gözbebeklerine bakın. Onlar gözlerini asla kaçırmazlar. Çünkü onlar ne yalan söylerler, nede yalan saklarlar!!!

"Ateş ve buz insanın derisine dokunduğu ilk anda aynı etkiyi yaratır; ani bir ürperme. Bu yüzden ilk anda ayırt edilemezler.Sonra biri yakar diğeri dondurur. Yanmanın ve donmanın insan üzerindeki son etkisi de aynıdır.. ikisi de insani yok eder."

nerdeyim ki..

Mayhoş

mayhoş
Duruyorum...susuyorum...
uzun zamandır... Birgün´ü bekliyorum sanırım…
bir gün her şey iyileşecek deyip
içimde Öyle büyük fırtınalar biriktiriyorum ki…
o fırtınaların her birinde "okkalı küfürler" çığlığıma kapılıp
kayboluyor...
Yutuluyorum olric…
doğru olanı yapmak her zaman mutlu etmiyor olric...
Mutlu olmak adına tüm düşüncelerimi bir kenara bırakma arzusuyla
yırtarken yazılmışları... yaşanmışlıkları ki ben mutluydum olric..
mutluyduk..mutluymuşum…biliyorum ki artık…

kendi istemedi mi gelmeyecek mutluluğum…
sahip olmayacak hayatımıza olric..

Hem orada ıskalamak yok dimi olric :)
hadi gidelim olric
gidelim efendim..

Mayhoş

mayhoş
[video=Chavela Vargas - La Llorona]4293[/video]

ne kadar çok dinlemeye başladım ben seni ...(Çırak)kitabımı okurken harika gidiyorsun sen :)
Ama nedense ışıkları kapatmaya ve tuvalete gitmeye bile korkuyorum senden sonra..
Dipnot:ßir de sen gerçekten sinir etmeye başladın egona çeki düzen versen?