ustalar bi baksanız power mi ram mi?

meka1

New member
Arkadaşlar sorunum şu 8 li dvi kartım var ve 8 kamera bağlı açtıktan sonra biraz zaman geçince pc donuyor ekran kartı dediler değiştirdim ama sorun hala devam ediyor power den ve ya ram lerden kaynaklanıyo olabilirmi yada şöle diyim normal bi power (250-300 watlık olanlardan) 8 li dvi kartı çalıştırmakta problem çıkarırmı şididen teşekkürler.

mustafakox

New member
kesinlikle ekran kartı
asus eax 1050 felan takmayı dene
yani ne cok fazla düşük olsun ekran kartın ne de cok ucuk bısı orta seviyeli ekran kartlarında hiç srun yasamadım
bu arada sistem bileşenlerini sıralarsan daha cok yardım alırsın
ram ne kadar 1 gb veya ustuyse ram den yapmaz

visi0n

ѕтαη∂.ву &
ekran kartını degistir arkadasım...mustafakox'un dedigi gibi asus eax 1050 isini görür diye umuyorum..Power suply'de de bir sorun olabilir tabii kide.300/8 kaLdırmıyor olabilir. :goz:

meka1

New member
kesinlikle ekran kartı
asus eax 1050 felan takmayı dene
yani ne cok fazla düşük olsun ekran kartın ne de cok ucuk bısı orta seviyeli ekran kartlarında hiç srun yasamadım
bu arada sistem bileşenlerini sıralarsan daha cok yardım alırsın
ram ne kadar 1 gb veya ustuyse ram den yapmaz
Öncelikle ilginize teşekkürler 2140 işlemci 1 gb ram var ekran kartı da 1050 olması lazım iş yeri uzak olduğundan gidip bakamadım ekran kartına

EgeLeee

New member
2140 işlemci 1 gb ram var ekran kartı da 1050 -

Güzel bi ekran kartı al enaz 256 bit olsun çünki kamera sayın çok...ekran kartın ve ram saglam olmalı tabii bunları ısınmadan performans vermesi içinde 500 wat üzeri bi power almalısın bu ara hıgh power ve ocz lerde hatta taganlarda bile indirim var..150-200 lira arası bi pover almalısın..

ram enaz 2 gb yapmalısın...
ekran kartında 512 mb 256 bit olmalı..

selimhan_k

New member
işlemcıye bak ıslemcıden olabılır genelde amd ıslemcı calıstırmaz camera programını ama ıntel sede ozellıgıne bak o yusden olabıır bnm de basıma geldı
ıslemcı yı degısstırdım gectı

HTML