Unakıtan’dan Eskişehir’e ‘süper’ vaat

ChaMuR

Altın Üye
Unakıtan’dan Eskişehir’e ‘süper’ vaat

Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkarma, Eskişehir’i dünya markası yapma sözü veren Maliye Bakanı Unakıtan, “Bundan sonra bakanlar önceliği Eskişehir’e verecek. Vermezlerse benden zırnık alamazlar. Beni Maliye Bakanı yapmışlar, yapmasaydılar” dedi.

AK Parti Eskişehir milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, seçime kısa süre kaldığını, bu nedenle partililerin alnından ve sırtından ter akacak şekilde çalışması gerektiğini belirtti. Unakıtan, “Bu seçim Türkiye’nin kaderini tayin edecek bir seçimdir” dedi.

Seçimlere kadar AK Parti’nin yaptıklarını ve yapacaklarını anlatacaklarını ifade eden Unakıtan, şöyle konuştu: Eskişehir’den 6 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. Eskişehir’i hem Türkiye’nin en büyük iş merkezi İstanbul’a, hem de yurt dışına bağlayacaklarını ifade eden Unakıtan, şöyle devam etti:

“FUTBOLCUYU BEN ALIRIM”
“Eskişehir, enternasyonal bir şehir olacak. Eskişehir’i dünya markası yapacağız. Eskiden bir Eskişehirspor vardı. Nerede şimdi bu Eskişehirspor? Onu da Süper Lig’e çıkaracağız merak etmeyin. Futbolcuyu ben alırım. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Maliye Bakanıyım. Bundan sonra önce Eskişehirspor. Çevre yollarını genişletme çalışmaları sürüyor. Bakan arkadaşlarıma önceliği Eskişehir’e vermelerini söyledim. Birinci önceliği vermezse ne olur? Maliye Bakanından zırnık para alamaz kimse. Bende işler pratik. Ya Eskişehir’e hizmet, ya güle güle. Ne yapalım? Beni Maliye Bakanı yapmışlar, yapmasaydılar.”

Bakan Unakıtan, Maliye Bakanı olduğunda ilk iş olarak bütçe açıklarıyla mücadele ettiğine işaret ederek, “Açıklar o hale gelmişti ki, zannettim ki kucağımda ateş topu var. Biraz daha gitseler memurun maaşını ödeyemeyeceklerdi” dedi.

“BÜTÜN YOLLAR ESKİŞEHİR’DEN GEÇECEK”
“Hesabımızı, kitabımızı yaparak hareket etme mecburiyetimiz var. Hesabı, kitabı yapmazsak, eski karanlık günlere döneriz” diyen Unakıtan, şunları kaydetti:

“Vergileri düşürmemize rağmen gelirimiz artıyor. Neden? Çünkü, ekonominin gereğini yapıyoruz. Lafla, emirle, komutayla ekonomi idare edilmez. Ekonomiyi bilirsen idare edersin, bilemezsen kenara çekil kardeşim, kusura bakma. Bütçe denk hale geldi. Neden? Oradan, buradan hortum sokmuşlar, paralar gidiyor. Başbakan da elime verdi makası, ‘Ağabey kes şunları’ dedi. Sayın Başbakanım büyükler var dedim. ‘Önce onları kes ağabey’ dedi. Kes, kes, kes, bizim bütçe oldu denk. Şu milletin parasına sahip çıktık. Şimdi, Eskişehir’e sahip çıkacağız. Bütün yollar Eskişehir’den geçecek ona göre. Emekliye de vereceğim. Biraz durun. Hesabı iyi yapmam lazım. Toplu Konut İdaresi Başkanını alıp geleceğim buraya.” Unakıtan, bir vatandaşın toplu iş sözleşmelerini sorması üzerine, “Bizde kimsenin hakkı kalmaz. Toplu da topsuz da... Neyse herkesin hakkını vereceğiz” dedi.

Toplantıda daha sonra, AK Parti Eskişehir milletvekili adayları Ethem Kalın, Süleyman Reyhan, Ayşe Fert Dökmeci, Nedim Öztürk ve Murat Mercan kendilerini tanıttı.

yorum: bence dediklerini yapabilir..misal kasımpaşa spor örneği :)

Fatih Hoca

Banned
Aferin Unakıtan'a, helal olsun adama. En azından dobra dobra söylüyor değil mi ?

Mephisto

R€B€L
Bızım goztepemız vardı, karsıyakamız vardı

altayımız vardı kı 2 seneden berı playoffda kaybedıyor. Erdoganda herhalde kasımpasayı 1. lige cıkarıcam dıye soz vermıs olmalı =) cıkardı.

Ayrıca hortumlar vs kadar halkın sokaktakı hortumlanmasına bı cagre.
Yolda ınsan yurumekten korkucak hırsızından kapkaccasından.

araghorn-g

Pentaxian
bu lafları duyunca çiller aklıma geldi. her gittiği şehirde o kentin takımını birinci lige çıkarıyordu. bundan böyle birinci ligde 100 takım olacak, bir sezon 3 sene sürecek zuhahaha

denk bütçeymiş zuhahahaha

hortumları kesmişmiş zuhahaha

bu adam bakan değil stand-up çı olmalıymış. acaba dediklerine kendiside inanıyormu acaba

ChaMuR

Altın Üye
söylediklerini esprili bir dille söylediği kesin de bahsettiği şeylerde mi espri o kısmı anlayamadım..
eskişehire futbolcuyu kendi cebindeki parayla alacağını sanmıyorum o zaman geriye ne kalıyor hazinenin parası..:)
benim vergilerim demekki eskişehire gidecek..ne güzel..gerçi bu kanunen yasak ama nasıl olsa melih gökçek ayan beyan yapıyor kimse de gıkını çıkartamıyor..maliye bakanımız da yapsın nolacak..

bence de ilk öncelik eskişehire verilmelidir ülkemizde geri kalan illerdeki,bölgelereki bütün sorunlar halledilmiştir çünki..
doğu ve güneydoğu anadolu kalkınmış neredeyse egeyle yarışır hale gelmiştir çünki..
hamile kadınlar kışları doğum yapmak için günlerce kar içinde yürümemektedir çünki doğuda.(bu kısmı uzatmıyorum say say bitmez çünki..)..!

bunlar maliye bakanının sözlerinde ciddi olduğunu düşünerek yaptığım yorumlardır..eğer şaka yapıyor ise yeri orası değil beşiktaş kültür merkezidir kendisini orda görmek isteriz..:)

alexxxx

New member
bir kişinin bakan olması espri yeteneğini kaybettirmek zorundamıdır. onlarda bizler gibi etten kemikten. şu söylenenlerin ciddi olabilme ihtimali varmıdır ki abartıyorsunuz şaşıyorum.

|ѕ ¢ к η|

New member
Adam yüzsüzlüğün sınırında artık kendisi ve oğulları bitti sıra şimdi eskişehirsporun rantınamı gelmiş???
Valla helal olsun derisi kalın oluo bölelerinin!

sercannn

New member
valla şaka gibi.. haberi veren arkadaştan özür dileyerek internette mesajı aradım aslı astarı var mı diye... kendi gözlerimle görmek istedim.
ntv'nin sitesinde haberi gördüm şok oldum...

Espiri yaptığına işaret hiçbir şey yok. eskişehir ilindeki akp milletvekili adaylarını tanıtmak için yapılmış bir basın toplantısı.

Yarın öyle demek istemedi, espiri yapmıştı diye açıklama yaparlar.. (yaparlar dimi?:saskin )
Yani dehşet verici bir açıklama ama AKP yönetimi için normal karşılanabilir bir gaf!

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Hey gidi günler heeeey,bir zamanlar esip tozutan adam şimdi parasıynan organ arama derdinde hikmetinden sual olunmaz Ya Rab!