TSK Atatürkün sonsuz izinde kaldımı?

Vtnsvr

New member
FGÖ elemanlarının Atatürkçü kimliğine girdiğini gördük.Milliyetçi kimliğine girdiğini gördükte,hiç kominist kılığına girdiğini görmemiştik.

Leke

Altın Üye
Şimdi Bu söylediklerine Bile güler dicem ne demek istiyor diceksin .
( resimdeki kuş kargadır . )

Askere bip atmadan duramayanlardan mısın sende ?
Bende seni öz eleştiricem . Kaynak olsaydı onu eleştirirdim madem sen yazdın yazıyı bende seni eleştiricem Yazdıklarınla birlikte . Sonra kırılıp darılmaca yok .
:clap

Şimdi demişsinki Oyak'ta askerlerin parası kesiliyor = EVet ama emekli olunca kuruşu kuruşuna ödeniyor hatta faiziyle birlikte . Tam ne kadar kesinti var bilmiyorum ama her ay belli bir miktar yatırılıyor emekli oluncada TRiNK diye ödeniyor .
( Faizi vs ile birlikte , o bir güvence )

Sonra demişsinki ASKER OYAK'ı neden SATTI ( yaDa SATTIRDI ) EE sözde ( kominist yada kendini nasıl adlandırıyorsan ) Bilmez misin akp bu yurdu karış karış SATTI , babalar gibi SATTI o satışlardan biriside OYAK'TIR .
( bunuda öğren ben sana sölim , bilmiyorsun herhalde )

Peki ASKER ne yapsaydı ? OYAK'ın satışını mı durdursaydı ?
( öyle birşey olduğu zaman zaten sıkıyönetim , cunta , darbe ne dersen de o olmuş olurdu ve tüm kamu mallarının özelleştirilmesi durdurulurdu

Senin Forumda yazdığın ( serbest kürsü , siyaset vs başlıklarda ) ne kadar anlamsız şeyler , ne kadar boş şeyler yazdıklarını gördüm .

Buda onlardan birisidir .

İŞTE BENDEN SENİN YAZINA BİR YORUM . OKUYABİLİRSİN GÖNÜL RAHATLIĞIYLA .

Askere bip atarak safınıda belli etmişsin zaten .

SANA İYİ FORUMLAR . SENİN KENDİ YORUMLARINI BEKLİCEM 4 GÖZLE .
Yazdıklarına yorum yazmak iyi olacak .

:goz:

beregorn

New member
:) Diyosan ki ortada bir işkence var ortada baskı zulm var. Ozaman rahat duracaksın. Ozaman bu ülkeyi bölenlere yardım da destek te bulunmayacan. Bölücülüğüde yapmayacan. Kafanda bu ülkeyi bölmek için dolaşan bin bir tilye müsade etmeyeceksin.
Ne alaka! Bu ulkede kurtce kac yildir yasak? Her sucu niye PKK var diye savusturuyorsunuz. Burdaki olaylarin bircogu PKK daha yokken bile vardi. PKK yokkende Nevruz kutlanirken askerler sorun cikariyor halka zulmediyordu. PKK yokkende kurtce yasakti. PKK yokkende bu ulkede doguya dogru duzgun yardim ve destek olunmuyordu.

Tarih boyunca kuyu kazmaya çalışmış. Birlik bütünlüğe kast etmiş olanlara da bu ülke kırmızı karanfil yolayamaz değil mi ?
Sen bu lafinla kimleri kastediyosun?

Çürüklerle sağlamları ayrı tutmak lazım. Ayrı da tutuyoruz zaten.
Curuk ve saglamdan kastin ne?

Biz demokrasi anlayışını dağa çıkmış kişilerden yadadüz ovada bulunan bölücülerden daha çok iyi biliriz.
Aaahhh eminim bilirsiniz. zaten o yuzden Hrant Dink'i ve daha nicelerini vurdunuz degil mi?
Bir kere PKK'ya dagdan inin duz ovada siyaset yapin deyip sonra duz ovada siyaset yapmaya calisanin partisini kaparsan ne buyuk bir celiski icinde kalirsin.

Bu ülkede yalnızca komünist bölücü mü asıldı zannediyorsun sen ? Bu ülkede asılan ülkücü milliyetçi insan yok mu ? Elbetteki var Bahsettiğin gibi 16 yaşındada 40 yaşındada asılanülkücü milliyetçi insan var..
komunistler bolucu degildir birkere. Boluculuk milliyetcilerin isidir. Komunist niye bolsun? Bir komunist irk ayrimi yapmaz ki. Milliyetciler yapar.

Ama bizi ayıran en önemli nokta biz bunu ülkeye kurumlara değil kişilere bağlarız. Biz kişileri yargılarız. Heralde aramızdaki en büyük fark bu ....
Ben hicbir milliyetcinin kisileri elestirdigini gormedim. genelde milliyetciler kurum elestirirler. Bu forumun Siyaset ve Politika bolumune bakarsan farkedersin.

Verdiğin resimlerde kurbağlar :) Kurbağ vahşeti yaptıysak kimse bizi yargılamaz dimi :pp
vermeye calistigim bu idi http://www.psakd.org/maras_katliami.html

VAVRULU

Banned
Ne alaka! Bu ulkede kurtce kac yildir yasak? Her sucu niye PKK var diye savusturuyorsunuz. Burdaki olaylarin bircogu PKK daha yokken bile vardi. PKK yokkende Nevruz kutlanirken askerler sorun cikariyor halka zulmediyordu. PKK yokkende kurtce yasakti. PKK yokkende bu ulkede doguya dogru duzgun yardim ve destek olunmuyordu.

Sen bu lafinla kimleri kastediyosun?

Curuk ve saglamdan kastin ne?

Aaahhh eminim bilirsiniz. zaten o yuzden Hrant Dink'i ve daha nicelerini vurdunuz degil mi?
Bir kere PKK'ya dagdan inin duz ovada siyaset yapin deyip sonra duz ovada siyaset yapmaya calisanin partisini kaparsan ne buyuk bir celiski icinde kalirsin.

komunistler bolucu degildir birkere. Boluculuk milliyetcilerin isidir. Komunist niye bolsun? Bir komunist irk ayrimi yapmaz ki. Milliyetciler yapar.

Ben hicbir milliyetcinin kisileri elestirdigini gormedim. genelde milliyetciler kurum elestirirler. Bu forumun Siyaset ve Politika bolumune bakarsan farkedersin.

vermeye calistigim bu idi http://www.psakd.org/maras_katliami.html
yazdıklarının bir kısmına katılıyorum.
PKK'nın asıl varoluş amacına baktığımızda söylediklerin doğru evet..
Zaten bundan öncesine bakarsak kimlerin suçu yokki ?
Sen doğu'yu 2.sınıf olarak gör , ne yardım ne bi eğitim.
sonra ne oldu ? adam dağa çıktı askere sıkıyor.
Öyleyse sorunun kaynağına bakacaksın..Çıkanı öldürmeden önce onun oraya çıkış sebebini bulacaksın sonra onu ova'ya indirmeye çalışacaksın..
Biz çoğu zaman olduğu gibi boş işlerin adamıyız ne yazıkki

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
öncelike şu linke tıklayalım :)
http://www.hackhell.com/poll.php?do=showresults&pollid=1839

sonra geri dönüp moral bozmadan okuyalım

Konuya gelelim;

-Oyak Holding, holdingleşme veya büyük bir hata değildir, ancak emekli generallerin yönetim kuruluna atanması hatadır(aynen Aselsan vb. kuruluşlarda olduğu gibi)
Bu taktiksel bir hatadır,askerlik ve şirket yönetimi takdir ederseniz ki farklı işlerdir, her işi bileni yapsa nasıl olur???

-Oyak Holding hakkında değinmem gereken bir noktada şu:

Ülkemizde yönetimde güçler ayrılığı ilkesi geçerlidir değil mi?(yasama-yürütme-yargı birbirinden ayrıdır,Anglo-Sakson kültürlerde "checks and balances" olarak anılan bu ilke demokrasinin temellerinden sayılmaz mı?sayılır
Oyak Holding'in ticarette işi nedir?Teorik olarak "askerler, görevini yapmalıdır ve vatanını,milletini her türlü iç ve dış tehditlere karşı korumalıdır",doğru mu? EVET. Peki bunu yaparken ticaret yapmalı mıdır? HAYIR. Serbest ticareti baltalamaz mı bu durum? Başbakan'ın veya bir bakanın ticaret yapmasına, iş hayatında sözünün geçmesine ne kadar karşıysam,ordunun da bu işlere girmesine karşıyım.Çünkü bu durum demokratik bir Türkiye önünde engel teşkil "edebilir".
ANCAK!!!

şu durumu da hoş görmek gerekir.imtiyazlı bir şirket istemesinde kötü niyet aramadan önce:
Ordu Yardımlaşma Kurumu(OYAK) 'nun kuruluş amacı
kanunda( 3 Ocak 1961 tarihli 205 Sayılı Kanun) şöyle geçiyormuş;
“..ordu mensuplarının kendi içlerinde ve kendi mali imkanlarıyla bir dayanışma suretiyle istikbal endişesinden kurtularak maddi ve manevi huzura kavuşmalarını temin maksadıyla Ordu Yardımlaşma Kurumu Kanun Tasarısı hazırlanmış bulunmaktadır.”
Bu hoş karşılanabilir, ancak,günümüzdeki serbest bankacılıkta imtiyazlı şirket nereye kadar gider orası da ayrı bir sorudur.

-"İş bitirici generaller" tarzındaki yaklaşım hatalı bence.Bir iki çürük yumurta çıkmıştır diye suçu direk TSK ya atmak saçma ve amaçlı bir yorum olur benim gözümde.(bu durumda tekrar tıklamanı istemem gerekir http://www.hackhell.com/poll.php?do=showresults&pollid=1839)

Bir diğer nokta olan satışına gelecek olursak (Leke de değinmiş) tek satılan Oyakbank mıdır?şöyle bir çevreye bakalım?ne o yabancı kokusu mu aldık?yoksa telefonlardan ve limanlardan pislik kokusu mu geliyor??? vs. vs.

(düzeltme: Oyak Holding satılmamıştır, OYAKBANK Hollandalı satılmıştır,Hollandalı ING Grubu, Oyakbank’ın yüzde 100 hissesini 2 milyar 673 milyon dolara satın almıştır.)

kısaca söylemek istediğim şu:
Oyak Holding kötü yönetiliyor olabilir.Ama sicili pek çok bankadan dah temizdir.Hollandalılara satıldıktan sonra sicili böyle kalır mı?pek sanmam.TSK'ya Oyak üzerinden eleştiri yapmak(günümüzde TSK ya eleştiri yapanların pek çoğunun ortak amacı, kurumu karalamaya çalışmaktır), yeni bir arayıştır.Karamehmet neler yapıyor? bir Aydın Doğan'a bakın,Albayrak'ın ne yaptığını hiç merak ettiniz mi? hayır ama Oyakbank şöyle Oyakbank böyle.
Allah akıl fikir versin.

alpgg

New member
bir kurumun ermenilere yahudilere başkalarına satılmasındansa (akp nin ülknein yarısını sattıgı insanlar ) ,OYAKA SATILMASI NEDEN RAHATSIZ ETTİ? Bir firmanın sıfırdan başlatıp gelişmesi kötü birşeymi? +bir firmanın oldugu gibi yerinde dursa kar edemeyeceğini beyinleri almıyormu? büyüyüp iş yapması para kazanması nedensizi rahatsız ediyor? ptt nin bir arap şeyhine yada bir yahudi iş adamına yerine oyaga satılması sizi neden rahatsız ediyor?Oyak kimin malını çalmıştır?her banka gibi faiz ödemelerini karşılamak için aldıgı paraları değerlendirir yeni paralar kazanmak için? ayrıca her kurumda çürük elmalar vardır , mutlaka TSK dada vardır meclistede ...Yöneticilikten anlamayan,bakkal zihniyetinde kalan gelişen bir firmayı karalamaya çalışan yersiz yurtsuz yazılar.. Yazık Türkiyem yazık ...

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
iş sadece oyak la kalmadı ki

jandarmanın su işine girdiğini ve gördükleri tepki karşısında geri adım attıklarını hiç mi takip etmediniz.
askerin ticaretle işi olamaz.olursada bunu sadece kurum elemanları ve emeklileri ile değil halk ile yapmalıdır.yani halk da işin içine girmelidir.
ama zihniyet değişmediği sürece bu da değişmez.zihniyet ne mi?

onlar asker biz sivil,

tıpkı emekli bir astsubayın kızının dediği gibi;
bizim kamplara sivilleri almazlar !!!

yani kamplar onların,tatil,para onların hakkı.

iş nereye dayanıyor,ikilik çıkıyor.o yüzden tsk attığı her adımı çok iyi hesaplamalı,içinden rant çıkarcışığı yapabilecek kişi ve kuruluşları bünyesinde barındırmamalı.
işte o zaman güzel ordumuza laf gelmez.ezilen ve hiçbir hakkı olmayan (asgari ücretten başka) vatandaşlarında kafası karışmamış olur.

alpgg

New member

kamp onların hakkı tatil onların hakkı ,en iyi şeyler onların hakkı onlar hiçbirşey yapmıyor,haybeye maaş alıyolar,onlar olmasada bu ülke yürür,yaptıgı görevlerde canlarını ortaya koymuyolar,3 yılda bir (bazı mallar hep tatil yapıo sanıolar) tatil yapmalarına ne gerek vaR?ömürleri o işte geçmiyo,aile lerine acaip zaman ayırabiliyolar,dimi?

bırakın bu düşünceyi..o asgari maaş alan adam neden asgari maaş alıyoda bazı müdürler milyarlar kazanıyo ?bazı insanlar nası zengin oluyo ,nası cok para kazanıyo?vasıfsız insanlarla kendini geliştirmiş insanları bir tutmayın lütfen..polisevlerine neden sivilleri almıyolar?neden devlet dairesinin kamplarına yabancıları almıyolar?neden öğretmenevlerine normal insanlar giremiyo?neden doktorlarevine başkaları girmiyo bunlar hiçmi aklınıza gelmiyor?halkı askerden soğutma çabanız sonuçsuz kalacak sonunda !ayrıca bahsedilen su JAVSU (JANDARMA ASAYİŞ VAKFI SU) vakıf kuruluşudr,işletmesini asker yapmamaktadır!!bilmeyenlere duyurulur

ayrıca sen evinde rahat rahat oturabiliyorsan,şu anda ırak ın yerinde Türkiye yoksa , onlar herşeyin en fazlasını en iyisini hakediyorlar..

ŤêΧâŠ

Altın Üye
iş sadece oyak la kalmadı ki

jandarmanın su işine girdiğini ve gördükleri tepki karşısında geri adım attıklarını hiç mi takip etmediniz.
askerin ticaretle işi olamaz.olursada bunu sadece kurum elemanları ve emeklileri ile değil halk ile yapmalıdır.yani halk da işin içine girmelidir.
ama zihniyet değişmediği sürece bu da değişmez.zihniyet ne mi?

onlar asker biz sivil,

iş nereye dayanıyor,ikilik çıkıyor.o yüzden tsk attığı her adımı çok iyi hesaplamalı,içinden rant çıkarcışığı yapabilecek kişi ve kuruluşları bünyesinde barındırmamalı.
işte o zaman güzel ordumuza laf gelmez.ezilen ve hiçbir hakkı olmayan (asgari ücretten başka) vatandaşlarında kafası karışmamış olur.
sen bazı şeylerden anlamıyosun,
baban göreve gitseydi ve göreve gittiği andan itibaren her gün saat 6 da trt2, 8de de trt1 haberlerini içinde bi korku ve endişeyle dinleseydin, ayrıca lojmanlarda çocuk parkında oynarken 3 subayın gelip, aramızdan birini hadi çocugum eve gidelim annenle konusacaklarımız var deyip o evden 5 dk sonra çığlık sesleri duyup şehit olduğunu öğrenseydin bunları konusmazdın.

EVET KARDEŞİM KAMPDA BİZİM HAKKIMIZ TATİLDE PARA DA...
AMA ŞUNA EMİNİM Kİ BU HAK KESİNLİKLE SENİN OLMAMALI:...

HTML