terörle değil toplumla mücadele yasası

LEV

New member
mvardar' Alıntı:
sen şimdi yasaya karşsın ya nerden bakıosun olaya soldan mı sağdan mı ortadan mı?

pkk ya ve irticaya son derece karşıyım dedelerim selanikte atatürkle aynı mahalledelermiş bunları beni yanlış değerlendirmemen için söylüyorum bu olaya soldan bakıyorum çünkü sol özgürlükleri savunur ama tarafsız bir gözlede baksan özgürlükleri istismara çok açık olduğunu görürsün zaten ülkemizde örtülü faşizm var bunu herkes biliyor.

karizma_5

karizmatik
ben terör nerden gelirse gelsin lanetliyorum,
terörle mucadele edilmelidir,
son yıllarda oluşan sokak terörünü unutmamak lazım''kapkaç-hırsızlık-adam kaçırma-yolsuzluk-rüşvet-başkasının malını gasp-hortumculuk-mafya'' vs
bu kanunu incelemedim,
yorum yapamam,
12 eylülden sonra evrende yasaklar koymuştu,
zamanla o yasakların gereksiz olduğu ortaya çıktı ve yeni kanunlarla
yasaklar kalktı,
umarım bu kanunda kurunun yanında yaş yanar misali,
gerçekten günahsız insanları etkilemez,
ve gerçek suçlulrda gereken cezaları alırlar,
birde devamlı aflar olduğu sürece
ne kadar ceza versende caydırıcılığı kalmaz
bence önemli olan,
suçunu sonuna kadar öekmesi ve caydırıcı olması,
yapanın yanına kar kalmaması

pointır

New member
mesela o sivil toplum örgütlerinden hiç birini bir şehitin cenazesinde gördünmü yada bir hastane taşlanırken yada bir karakol taşlanırken bir askeri aracın altına mayın konulurken sokaklarda bölücü başının resmini bayrak yaparak gezerken yada bir otobük durağında beklerken öldürülen masum genç kızın cenazesinde gördünmü namuslu ve bayrağını seven ülkesini seven kişilerin hiç bir yasadan korkmalarına gerek yok bence korkması gerekenler korksun mevcut olan kanunla ortalığın halini bir ay önce gördün

Che-t-G

New member
arkadaşllar bu tip tartışmalara başlarken ben hep "benim kişisel fikrim " diye başlamayı uygun bulmuşumdur.Ben olaya tam bağımsız Türkiye mücadelesine hizmet mi ediyor yoksa zarar mı veriyor diye bakıyorum..Şimdi bazı arkadaşlar sivil toplum örgütleri adı ile daraltılmış ve bi takım siyasi çevrelerin yasal platformu haline gelmiş olan örgütleri eleştirerek yazmışlar.Katılmamak mümkün değil bu örgütlerin tamamını aynı kefeye koymakta yine daralmış bir zihniyeti temsil eder..Bugün bu yasa ile sadece pkk apo yanlılarının susturulması hedeflenmekte değildir..Keşke bu kadar masumane ve açık anlaşılır olsa..Bu yasa Atatürkün evinde AKP yi eleştiren 82 yaşındaki bir yurttaşın yazdığı sayfayı hazmedemeyerek yırttan zihniyetin ürünüdür .VE yine bu yasa Üniversitelerdeki aydınlardan tutun siyasal iktidarın kararlarını eleştiren herkesi yargılama yolu açan baskıcı ve cezacı bir anlayışın sopasıdır.Bu sebebtendir ki bu konuya yazan arkadaşları, ABD YE VEYA AB YE kime olursa olsun uşaklık etmeye hazır bir iktidarın Tam bağımsız Türkiye Anlayışını yükseltmek isteyen herkesi, Bölücübaşı Apo ile aynı kefeye konmasına imkan veren bir yasayı desteklemesini açıkça anlayabilmiş değilim.
Phantoma Arkadaşın terörle mücadele yasasını destekliyor ve daha sert kanunlar çıkarmasını istiyorum sözünü de bu çerçevede anlayamıyorum.Dostum Bu zihniyet senin dediğin kadar cürretkarca bu yasaları çıkarıyor olabilse emin ol Akp ve yandaşlarından gayri herkes terör suşlusu olur...Konuyu Bağlarsak "benim şahsi kanaatım" yasa tepki ile karşılanmalı ve fikri olan ve söyleyen herkesi asker katili yada vatan haini sayan bu kanun derhal geri çekilmeli...İyi Forumlar...

HTML