TBMM'de Kürtçe skandalı

phoenixx

New member
hala bu şerefsizler meclise girebiliyor...

yazık...

Atatürk'ün torunlarına bu yakışmıyor....

adamlar anayasayı ve değiştirilemez maddelerini sorgulamaya, eleştirmeye başladı...

nereye kadar gidecek bu şaklabanlık...

o anayasa devleti bölmeye çalışan PKK lıların anayasası değil...

Biz Türklerin anayasası ona bizim sahip çıkmamız gerekiyor...

Bu adamlar dağda pkk lıda mecliste millet vekilimi oluyor...

Dağda cevasını veriyorsan meclistede cezayı kesebilmen gerekmiyor mu?

eğer mecliste olmuyorsa dağa çıkartıp gerekeni yapın o zaman...

yeter yaw...

yeter...

febeke

Banned
hımmmm....

galiba doğru söylüyorsun, Türk Yurdunda 5 vakit arapçanın okunduğunu görmezden gelip kürtçe konuşanlara düşmanlık yapmamız çok saçma gibi sanki....
tamam o zaman ezanları da susturun(zamannında büyük dedeniz yapmıştı) çan çalınsın en azından herhengi bir güftesi yok.

R.T.E

Banned
Bir defa sen konuyu kurallara aykırı bir şekilde açmışsın

konu başlığı farklı olmasına rağmen AKP yi PKK ile işbirliği yapmakla suçluyorsun

ben ise gerçekte PKK nın partisi ile geçmişte CHP lilerin ittifaklar yaptığını ve yakın zamana kadar yapmaua devam ettiklerini yazdım

benim yazdıklarımın hangisi yalan

CHP geçmişte bu PKK nın siyasi kanadı DTP ile işbirliği yapıp onları meclise sokup ülkenin başına bela etmedi mi

Baykal ın ozamanlar ki sıra arkadaşı ,PKK nın şuan ki avrupa sorumlusu Zübeyer Aydar değilmiydi buda mı yalan

Murat karayalçın daha 5 sene önceki yerel seçimlerde DTP ile işbirliği yapıp seçime girmesi mi yalan

yada "Murat Karayalçının listeleri İmralı dan geliyor" diyen Bykal ın sözleri mi yalan

söyle bakim benim söylediklerimin hangisi yalan

haaa olsa olsa senin CHP li olduğunu söylememi bozuldun

napalım canım değilsen değilsin

ne yani sana CHP lisin dediğim için mi banlanmam gerekiyor

ama haklısın sana CHP li demeyi bile hakaret sayıyorsan bak ona bir şey diyemem
:clap:clap:clap
ağızlarının payını iyi vermişsin

daha düne kadar bunlarla mecliste el ele kol kola oturanlar bu gün kalkmış AKP yi karalamaya çalışıyorlar

Sahi eski sıra arkadaşı olan Zübeyer Aydarla baykalın arası nasıl

aytekin78

New member
Bizim millete az bile.
Türklüğü unutturulmuş araplaştırılmış insan sürüsünden bir şey beklemiyorum artık.

Önce şu AKP cilere bir çift laf edeyim.
Ben CHP li falan değilim. Deniz Baykal neyse Tayyip Erdoğan da odur. HADEP ile ittifak yapan SHP ne ise DTP yi meclise aldıran AKP de odur.

Burada AKP liler savunsun bakalım mecliste Kürtçe konuşmayı. Suçu CHP ye atmakla olmuyor bu iş. HADEP liler mecliseta yaptıklarından ötürü ceza aldılar.

AKP iktidarı sayesinde Ahmet Türk değil ceza almayı Birleşmiş Milletlerden Avrupa Birliğinden insan hakları ödülü almasına ramak kaldı bence.

AKP NELER YAPTI?

-TÜRK DEĞİLİZ TÜRKİYELİYİZ DEDİ! Bin yıldır ecdadımızı Türk zannediyorduk sonra Tayyip açıkladı meğer yanlış biliyormuşuz ecdadımız Türk değil Türkiyeliymiş.

-KÜRTÇE DEVLET KANALI KURULDU. Benden aldıkları vergilerle Türkiye de vergi vermeden her türlü kaçakçılık ile geçinen adamlara televizyon kuruldu. PKK üniformalı şarkıcı civan perwer i de Türkiye ye getirmek için yırtınıyorlar. Teröristleri hapisten çıkarıp meclise soktuktan sonra televizyonlara çıkaran iktidar olarak tarihe NOBEL BARIŞ ödülüne aday gösterilir Tayyip artık.

-SEÇİM MEYDANLARINDA KÜRTÇE KONUŞAN BAŞBAKAN bir oy için 10 takla atan zübükzade türk siyasetçileri sağolsun. İmam osurursa cemaat s.çar derler. başbakan seçim meydanında kürtçe konuşursa DTP lilerin bu yaptıkları hiç de garip değildir. Yakında kürtçe yasa teklifi de verirler merak etmeyin. Bu millet islamcılıkla uyuşturulduğu sürece kürtçe yasa teklifi de müslüman kürt kardeşlerimizin yasa teklifi diye kitabına uydurulur.

-KÜRT DİLİ EDEBİYATI BÖLÜMLERİ AÇILIYOR ÜNİVERSİTELERDE senelerdir ortak kimlilte toplamaya çalıştığımız ülkeyi kendi elimizle bölmeye devam ediyoruz. bundan bir sonraki adım liselere önce seçmeli sonra zorunlu kürtçe dersi konulmasına gider. malum önce üniversitede yapılır bu adımlar sonra liselere indirilir.

Bizim millet ne yapıyor?
Her gün kürtçü şerefsizler bilmem ne sivil toplum örgütü diye eylem yapıyorlar.
Her gün imralıdaki katil için özgürlük sloganları atılıyor.
Her gün kürtçülerin yeni bir talebi çıkışı ortaya çıkıyor.

BİZİMİ MİLLET İSE ÜMMETÇİLİK YALANI İLE UYUŞTURULMUŞ BEKLİYOR.
Tüm Kürtleri din kardeşi sanan salaklar topluluğu haline geldik.
Kürtlerin hepsi kardeşimiz değildir. Ciddi bir bölümü de azılı düşmanımızdır.
Ve biz onları kardeşimiz olarak görüp hak vermeye çalıştıkça aslında aramızdaki farklılıkları ortaya çıkarıyoruz.
Aslında bölünmeyi körüklüyoruz. Aslında devlete bağlı kürtlerin hiç bir sorunu yok. Biz devleti bölmek isteyen kürtlerin talepleri ile uğraşıyoruz.

KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZİ EZDİLER GEÇTİLER.
TÜM MİLLİ BENLİĞİMİZE TECAVÜZ ETTİLER
hala kimse de ses yok.

Bu kürtçe olayında çok yaygara koparmamak lazım.

-Amerika Irak a girerken sesimizi çıkaramadık.
-Kuzey Irak taki tüm etkinliğimiz bitirilirken sesimi çıkaramadık.
-Okyanus ötesinden gelip bize sınır yeni bir ülke kuran Amerika ya sesimi çıkaramadık
-Musul ve Kerkük te nüfus dairesi tapu daires yakılıp kürtler tarafından işgal edilirken sesimi çıkaramadık.

SONRA 10 ASKERİMİZİN BAŞIN AÇUVAL GEÇİRİLİNCE MİLLİ MESELE OLDU ZANNETTİK.

-Kendi teröristimizi kendimiz yargılayıp idam edemediğimizde kimse ses çıkarmadı.
-Ülkenin resmi dilini tehlikeye atıp kürtçe devlet kanalı kurulurken kimse ses çıkarmadı.
-PKK ya kardeşlerimiz ailelerimiz diyen terörist diyemeyenler meclise girdiğinde kimse ses çıkarmadı.
-Başbakan seçim meydanlarında Kürtçe konuşurken kimse ses çıkarmadı.
-Başbakan Türk değil Türkiyeliyim dediğinde ses seda yok.

EEEE AHMET TÜRK KÜRTÇE KONUŞTU DİYE MESELE YAPACAKSAK YUH DERİM.

Zaten islamcı siyaset tüm kırmızı çizgilerimizin ve milli varlığımızın ırzına geçti.
Ümmetçilik diye Türk olmayanlara imtiyazları ver, Türküm diyenleri de ergenekoncu diye içeri tık.
Sonra da Ahmet Türk e bok at.

Bu ülkenin başına gelen en büyük felaket AKP hükümeti ve başbakanıdır.

İÇİNİZDE TÜRK MİLLETİNDEN OLUP AKP YE YUH DEMEYENLERE YAZIKLAR OLSUN.
AKP nin kürtçü politikalarını Deniz Baykal a bok atarak savunmayın.
Siz kime oy verdiyseniz o adamdan sorumlusunuz.
AKP milli bütünlüğümüzün içine ederken sesini çıkarmayan her Türk evladına yazıklar olsun.

Ümmetçilik ile Türklüğünü yitiren Türklük şuurunu yitiren nesilleri önce ecdadı sonra tarih affetmeyecektir.
Gün gelip bu ülke Türkçü yükselişi yaşadığında bugün islamcılık adı altında ümmetçi kardeşlik palavraları ile bölücülere çanak tutan Türkleri de unutmayacağız!
işin özeti budur. tesekkürler

nickinru

New member
yorumlarınızı yaparken bilinçsizce yapmayın bence çoğumuzun bir sayfa kitap okuduğu bile şüpheli.Öyle herşey gazate mecmualarından yada televizyondan seyrettiğiniz gibi gelişmiyor bunuda göz önünde bulundurun yorum yaparken derim ben.

muratmahir

New member
.....İlkönce o yüce meclis dediğimiz,bağımsızlığımızın ve hürriyetimizin yegane sembolü,atalarımızın ve Gazi Mustafa Kemal'in biricik mirası olan kutsal sayılabilecek bir çatı altında istedikleri gibi at koşturan,istediği gibi konuşan vatndaşın ebeveynlerine verilen soyadını kimin verdiğini merak etmekle kalmıyorum,bu yüce değeri taşıyan "TÜRK" kelimesini soyadı ğacına yazan nüfus memurununda gelmiş ve geçmişin saygı ile anıyorum.
Çok yakında o kürsüde bebek katili,asker katili,ne idüğü belirsiz ,imralı hotel's müşterisini görür isek şaşırmayın. Bunlar yine; doğuyu ermenilere (hepisi ermeni ya)
güneydoğuyu fransızlara(bop projelerinde kankalar ya!!!)
karadenizi pontusçu ve ruslara nasıl veririz senaryolarını oynaya dursunlar..... !!!!!!!

Arkadaslar neyi tartistiginizin farkindamisiniz veya agzinizdan cikani gercekten idrak ederekmi söylüyorsunuz anlayamiyorum.
O kutsal cati dedigimiz TBMM'de eger konusabiliyorsak Kurtulus Savasinda bu ülkenin halklar mozaigini olusturan Türküyle, Kürdüyle, Laziyla, Cerkeziyle herkesin emegi var.
Her toplumun kendi icinde iyiside var kötüsüde, kötü olan birilerine kizip mensubu oldugu bütün bir halki kötülememiz ancak kendi art niyetimizden, yada olaylara vakif olmadan konusmamizdan kaynaklanir.
Ayrica kötü göreceli bir kavram neye, niye, neicin kötü dedigimizi iyi düsünmemiz lazim.
Bu zamana kadar icimizdeki etnik unsurlari yok saydik, dilini kültürünü yasakladik oda yetmezmis gibi soyadi kanunu geregince isimlerini biz koyduk. Bu ve buna benzer uygulamalarimiz yüzünden Ahmet TÜRK gibilerinin bile gurur duymasi gereken soyadini utanilacak bir duruma getirdik. (Emin olun Ahmet Türk'te, bu soyadini isteyerek almamistir,)
Amerikasi Avrupasi bizi bölmek istiyor. Komsularimiz olan Rus'u, Yunan'i, kötü Iran'i sii, Iraki, Suriyesi arap, Araplar bizi arkamizdan vurmus, ne arapla ne arabin diniyle isiimiz olmaz...vs. gelelim icimizdeki Azinliklardan gayri müslim dedigimiz Ermenilerle, müslüman ama Türklestiremedigimiz Kürtlerle, Kafamiz her bozuldugunda Rum tohumu dedigimiz Lazlarla problemliyiz. Simdi bu saydiklarima dikkat ederek herkez kötü bir tek bizmi iyiyiz diye sormaliyiz, (eger biz iyiyiz diyenler varsa yazinin devamida okusun)
Oda yetmezmis gibi sen sagcisin, ben solcuyum - sen Laiksin, ben Müslüman - sen Alevisin, ben Sünniyim diye kendimizi bile bölüp parcalamisiz.
Ne Kürdü'n gidebilecegi baska bir cografya var, ne Türkün, nede Laz'in. madem bir arada yasayacagiz, ozaman karsilikli saygi cercevesinde (saygi duyma erdemini göstermeye hazir olamayanlar, en azindan saygisizlik etmeden) insan olmanin serefini tasiyarak el birligiyle bu cennet cografyayi cehenneme cevirmeden yasayalim.
(Cehenneme cevirsekde, bir arada yasamaya mecburuz.)

TRT6 yönelik yazan arkadasa ve bu günlerde sikca duydugum
"Kürt'ün varligini kabul ettik, kürtcede serbest oldu. ya bu Kürtler daha ne istiyor" diye bir söylemede cevaben, Karda yürürken cikan kart kurt sesleriyle kendilerine kürt denilen türk boyudur diyerek varliklarin dahi inkar eden biz, dilini yasaklayan biz, ve de sanki bir lütufmus gibi bu haklarini iade ederken bile, yaptigimiz asimilasyon politikasinin mahcubiyetini yasamak yerine, kendimizi aklamaya calisan yine biz.
NOT= etnik kökenim bu ülkenin etnik mozaigini temsil eden her yapidan bir parca tasidigi icin Ne Türküm, Ne Kürdüm, Ne Lazim, Nede Cerkezim. Ben bu saydiklarimi Tek cati altinda toplayan Türkiyeli oldugum icin gercek anadolu halkini ben temsil ediyorum diyebilirim. Ama illa bir Ata kani arayanlara da Ben Kürdüm ama bu benim Cerkez olan anannemi, Laz ve Türk birlikteliginden meydana gelen babaannemi; ne red edcegim nede saygisizlik edecegim bir ayrimciliga götürmez, götüremez. Bu anlamda her kesime esit mesafede oldugum icin daha tarafsiz olaylara bakabildigimi saniyorum.
Selamlar saygilar...

badscoth21

New member
BUNLARIN İHTİYACI Bİ EKMEK OLSUN SEN BUNLARA ON EKMEK VER DOYMAZ BUNLAR tbmm de ki sen kalk resmi dili türkçe bu devletin burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ meclise alındılar hala bişeyin peşindeler pes yaa harbiden pess

.PAPAZ.

Banned
apoyu imralıdan çıkarıp devletin başına getirseler bu kadar icraatı yapamazdı herhalde.

ULAN sana yuh be ADAM. Fikrime değil şahsıma yazarsan bundan sonra şahsını yorumlarım ben de...

Ahlaksız anlama özürlü tüm mesajım boyunca İSLAMCILIKTAN bahsetmişim.

Hani Nurcuyum diyenlerin İmamı Amerika'ya kaçan İSLAMCILIK var ya. Hani Allah Kitap Muhammet diye Avrupa daki müslümanları dolandıran İSLAMCILAR var ya...
Hani Siyasi bir akım olan İSLAMCILIK var ya.

Sen siyasi İSLAM ile Kuran da yazan islami ayıramıyorsan SANA YUH ANLAMA ÖZÜRLÜ.

Hasan KARAKAYA lar aramızda geziyor işte.

Siyaseti İSLAMI referans göstererek yapınca yanlışınızı aptallığınızı söylemeyecek miyiz sanıyorsunuz?
İSLAM adı altında yapılan siyaseti eleştirenleri ALLAHA laf söyleyen dinsiz kitapsızlar olarak ilan edin.

İŞTE BU YÜZDEN ŞERİAT DÜNYANIN EN KÖTÜ YÖNETİM ŞEKLİDİR.

KAYNAĞINI ALLAHTAN ALAN BİR YÖNETİM ŞEKLİNDE NE DENİLİRSE NE YAPILIRSA DOĞRU KABUL EDİLMEK ZORUNDADIR.

İşte devletin ve toplumun yapısını aptalca değiştirmeye çalışanları eleştiriyoruz ahlaksızın biri çıkıyor islama laf etmişim gibi saptırmaya çalışıyor. İŞTE ŞERİAT BUDUR.

ŞİMDİ SANA YANITIMI SÖYLEYEYİM DE EKSİK KALMASIN.

BU COĞRAFYA DA BU ÜLKE AYAKTA DURABİLİYORSA BUNUN TEK NEDENİ TÜRKLÜKTÜR.
İslam ile ayakta durulabilseydi, Irak işgale uğramazdı, Filistin işgale uğramazdı, Afganistan işgale uğramazdı.

Neymiş dünyadaki islam devletlerinin topundan bir cacık olmazken bölgede hem avrupa ile hem araplar ile bağlarını koparmadan yaşayan tek ülke Türkiye dir.

Ne oldu rengin soldu?

Madem islam ile ayakta duruluyor nerede diğer islam ülkeleri?
Şimdi sen onlar islamı doğru uygulamıyorlar da dersin...

Öyle dersen dünyada kimsenin doğru uygulayamadığı kimsenin bir birinin uygulamasını beğenmediği bir din var elimizde derler sana...
her türlü pisliklerini islamla örtmeye çalışıyorlar işte buna münafıklığın fitnenin fesadın bozgunculuğun ispatı denir.

HTML