Taşınabilir Belleği Hard Disk Olarak Kullanabilirmiyim

kirocann

New member
Arkdaşlar Asus Eee pc almayı planlıyorum ama bu bilgisayarın hard diski gülmeyin geliyor bomba 4gb :durdurun buna xp yuklendigi zaman 2 gb ye yakın alan kalıyormuş
Cok bilgisayar bilgim yok ama c d suruculerını birleştiren programlar var bildiğim kadarı ile ben bu flash belleğide aynı sekilde birleştirebilrmiyim tabi buseferde bunu takmadan çalıştırmamak gerkçek anten gibi olcak ama başka cozum bulamadım

Yardım eden fikri olanlara şimdiden teşekkur ediyorum

Ürünün dier bi özelliğini orendim dahili sd mmc kart giriş var yani anten gibi durmasına gerek kalmıcak içine 4 8 gb lik bir sd ile dediğim yapılabilirmi

ahmetci

New member
Yapılabilir mi bilmiyorum ama bence çok sağlıklı olmaz sonuçta belleğe ufak bi zarar da gelse tüm sistem onun içinde olacak! Ayrıca Eee PC bu tür bi kullanım için dizayn edilmemiş:D

omemo01

O ŞİMDİ ASKER
bellekler çok zorlandığında aşırı ısınmadan dolayı bozulabiliyor ki işletim sistemleride çok zorlayıcı oalbiliyor..... sağlıklı olmaz...

hakan_trk

New member
Ben de Asus'un bu modelini alma konusunda çok kararsız kalmıştım. Sonunda 4 GB'lık hard disk'in bana yetmeyeceğini düşünerek, bu ürünün muadili olan başka bir markayı satın aldım. İyi ki de almışım. Şimdi 40 GB'ın keyfini çıkarıyorum.

muratyumuk

New member
tek HDD içinde bulunan iki partı (yani C vd D yi ) birleştirebilirsin ama farklı HDD lerde bu iş olmaz boşuna uğraşma ayrıca bence harici HDD al tak kullan gitsin. Bu arada senin HDD sen SSD HDD lerden muhtemelen (hızlı bir pc olsun diye) yoksa neden 4 GB HDD koysunlar ki?

moder

New member
belleğe windows yükler sin tabi de yüklendikten ra açamazsın
çükü flash belleğin gücü ram leri ddoyurmaya ve işlem yapmana izin vermez denemee bellek kullanılamaz hale gelir

HTML