türkiye'de nükleer santral yapılsın mı?

türkiye'de nükleer santral yapılsın mı?

• evet yapılsın

Kullanılan: 57 76.0%
  • hayır yapılmasın

Kullanılan: 12 16.0%
  • karasızım

Kullanılan: 6 8.0%

• Kullanılan toplam oy
    75

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
valla yapılmalımı deil hemen yapmaya başlamanın maliyeti iş gücü vssi konuşulmalı ve tabi eğitimli insanların bu işin başına geçmesi lazım yoqsa animallah içerden atom bombası imalatı için radyoaktif bile kaçırırlar:S

Tigin' Alıntı:
Greenpeace karşı çıktığına göre bunda bir bokluk var. O yüzden yapılsın.
Kendi ülkelerinde santral yapımını durdurmaları için bir çabaları yok , veya kapatılan santral de yok. tek ki teknoloji üçüncü ülkelere gitmesin. oyuna geliyoruz. altın madenlerinde de aynını yaptılar. Çevreciler kıyamet koparttı ama bütün dünyada altın siyanür ve civayla çıkarılıyor , işleniyor.
Termik santrallerimizi de dünya linyit rezervinin %2-5 kadarı Türkiye'de olduğu halde çevrecilerin yaygarasıyla kapattık veya yeni ünite yapımını durdurduk. avuç dolusu para doğalgaz , petrol gibi başka ülkelerden enerji kaynağı ithaline gidiyor. Hem fakirleşiyoruz , hem kaynaklarımızı kullanmıyoruz.
Türkiye madenleri Avrupa ve ABD için rezerv olarak mı saklanıyor çok merak ediyorum, biz kullanmadığımıza göre herhalde yemeyenin malını başkası yiyecek.
Nükleer santral yapılsın. Komşu bütün ülkelerde var zaten , oralarda olacak bir kazanın Türkiye içinde meydana gelen kazadan hiç bir farkı olmayacak.Yapılmasın diyenler önce ordakileri kapattırsınlar.
ya olur mu bu Green peaceciler her yerde yapıyolar eylemlerini

:..asker..:

New member
kesinlikle destekliyorum ve de bunun yapılmaması yönünde destek veren çevrecilerede yani türkiyeyi sevmeyen geleceğinin parlak olmasını istemyenler olarak düşünüyorum...

by_ajan

New member
:..asker..:' Alıntı:
kesinlikle destekliyorum ve de bunun yapılmaması yönünde destek veren çevrecilerede yani türkiyeyi sevmeyen geleceğinin parlak olmasını istemyenler olarak düşünüyorum...
bence yanlış ve önyargılı düşünüyorsun çevrecilerin senin ülkenin geri kalmasını istediklerini pek sanmıyorum istersen çevrecilerin neye karşı çıktıkları hakkında bir araştırma yap yanıldığını anlarsın

DeathSouL

New member
Bence yapıLsın Ama sagLık KuraL Ve yönetmelikleri dikkate alınarak ...

Ekonomi ve işsiz sayısını azaltmak dogal ihtiyacları azaltmak acısından iyi bi fikir :goz:

shany

New member
Tigin' Alıntı:
Greenpeace karşı çıktığına göre bunda bir bokluk var. O yüzden yapılsın.
Kendi ülkelerinde santral yapımını durdurmaları için bir çabaları yok , veya kapatılan santral de yok. tek ki teknoloji üçüncü ülkelere gitmesin. oyuna geliyoruz. altın madenlerinde de aynını yaptılar. Çevreciler kıyamet koparttı ama bütün dünyada altın siyanür ve civayla çıkarılıyor , işleniyor.
Termik santrallerimizi de dünya linyit rezervinin %2-5 kadarı Türkiye'de olduğu halde çevrecilerin yaygarasıyla kapattık veya yeni ünite yapımını durdurduk. avuç dolusu para doğalgaz , petrol gibi başka ülkelerden enerji kaynağı ithaline gidiyor. Hem fakirleşiyoruz , hem kaynaklarımızı kullanmıyoruz.
Türkiye madenleri Avrupa ve ABD için rezerv olarak mı saklanıyor çok merak ediyorum, biz kullanmadığımıza göre herhalde yemeyenin malını başkası yiyecek.
Nükleer santral yapılsın. Komşu bütün ülkelerde var zaten , oralarda olacak bir kazanın Türkiye içinde meydana gelen kazadan hiç bir farkı olmayacak.Yapılmasın diyenler önce ordakileri kapattırsınlar.
haklısın dostun greenpeace fransa menşeilidir..ve fransa nukleer enerjiyi kullanan en buyuk ulkelerdendir..bu greenciler cıkarlar baskalarının gelişmesine engel olmak için eylemlerde bulunur bilincsiz haklı fitler giderler ulkelerinde kahve yudumlarlar..
yazındaki hersey cok dogru...bulgaristandan elektrik alacagımaza duzgun kontrol edip biz de kuralım tıkır tıkır enerji uretelim

ases

Altın Üye
bence geç bile kalındı

GREAT İDEA

Banned
Bugün 4 Sene Sonra Fizik Bölümünü Bitirecem Bi 4 Sene Daha Kendimi Geliştirsem Güzel Katkilar Yaparim Bu Işe Zaten Bütün Bilim Adamlari Bunu Yapmayi Bilir Teorik Olarak Ama Pratikte.....hadi Yaptik Diyelim Nereye Atacaz Atiklari Götürüp Afrikaya Atsak Olur Yapariz

gizemli_rock

New member
sanki yapıp yapmamak elimizdede.anket yapılıyor.yapılsın üstüne tuz biberi benden.kafana göre bişey yapamazsın kardeşim.para babaları söyler maşaları yapar

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
yapılması planlanıyordu vazgeçildi kaynak yokmuş

bence yapılsın ama çevresel faktörler dikkate alınıcaksa,adam gibi yapılıcaksa, çevreye radyasyon yaymıyacaksa yapılsın tabi :)

ben Türkiye için bor madenlerinin kullanması konusunu daha önemli görüyorum

Tycon

New member
Çevreciler filan tehlikeli diye karşı çıkıyordu ya :) ulan kardeşim çevremizdeki ülkelerde de var onlar patlasa biz sanki zarar görmicezmi? sağımız solumuz nükleer santral ohh onlar mis gibi enerji üretsin bide bize satsın bizde üretmek varken salak gibi para verip alalım töbe töbeeee.Bu karşı koyanlar varya arkadaşlar aslında hepsinin altında bi haltlar dönüyo ama hayırlısı olsun bakalım...

chemy

New member
kardeşler bazılarınız Çernobil olayını öne sürerek yapımının yanlış olduğunu beyan etmiş. fakat bir nükleer santralin patlama ihtimali 1000000 da 1 dir. orada fabrikanın çok eski ve çalışanlarının büyük bir hatası sonucu patlama gerçekleşmişti. şimdi bazılarınız patlama değil sızıntı diiyecek amane yazıkki patlamaydı. şimdi bizim ülkemizde yapılacak yer var. depremin en az yaşandığı iç anadolu. bu arada bir nükleer santralin senelik atığı 30 ton, linyit santralin atığı iise 300000 tondur. 300000 ton atıktaki karbon elementinin az da olsa radyoaktif izotopu miktar çok olduğu için neredeyse 30 tok nükleer atıkla eşdeğer bir radyasyon yayabilir.benim düşüncem çok sıkı bir çalışmayla yapılacak nükleer santralin bize fayda sağlayacağıdır. bize bu konuda karşı çıkan ülkeler bu santraller bu kadar ötü ise neden 30 tane açmışlar bunu da düşünmek lazım. teşekkürler

sonzuxxi

New member
bir an evvel yapılsa enerji üretsek keşke

green peace denilen şerefsizlerinde ta geçmişlerini......

onslaught

New member
kurulsun tabi.... nereye kadar kömür nerye hadar hidro.. enerji açığımız var.. ileri görüşlü olamak lasım... gerçi bir yandan da bizimkiler idare edebilir mi ayrı konu :)

jangofet

Downloader Team Leader
ortada enerji sıkıntımız olduğu gerçeğivar ve en ucuz enerji üretimi nükleer enerji
Aslına bakılırsa en ekolojik yöntem de o tabii tedbirlerini alıp yüksek teknoloji kullanırsan

ibrahimkaya396

New member
benim pederin demesine gore zaten 3 tane var ama burası turkiye hersey gizli kapaklı yapılıyor ve yerin üstündekiler onemli değil yerin altındakiler.................

HTML