Türbanla Oyalanırken Ne Kadarda Özelleştirilmişiz

Zagor270

New member
hep aynı hikaye hep aynı masal.şimdiye kadar bu şirketler çok fayda sağladımı bize.sizler ellerinizdekine sahip olun.ben hep aynı şeyleri duymaktanda bıktım.yıllardır çok mu iyiydik satılmadığı zamanlar.
İyi işte anlamamışsın bizde sana anlatıyoruz. Ben sana sabırla anlatırım. Yeterki sen anla.
Elindeki 10 liralık malı, her sene 2-3 lira kar ederken we müşteri garantisi warken 6 liraya satar mısın ? Üstelik hiçbir yatırım yapmadan müşteriye düşük kaliteli hizmet sunarken.
Örnekler : Petkim, Türk Telekom, Erdemir, Limanlar, Tekel .....
Bunlar birçoğu tekel konumunda. Tek elden. "Para gelsin de nasıl gelirse gelsin" diye satılır mı ? Yazık değil mi ? Günah ! Bir de pazarlamacı olacak Maliye Bakanımız. Buna kol kesmek denir. Ucuza mal satmak. Özelleştirme yapalım ama bu yol kesinlikle yanlış.
80 li yıllarda sosyal içerikli filmler olurdu. Hülya koçy,ğit anne, Zafer Yılmaz'da eroinman oğlu. Eroin bulmak için annesinin bileziklerini çalıp yok pahasına satardı. :durdurun Teşbihte hata olmaz. Fazla arabesk olduğunun farkındayım ama arkadaşlara belki bu şekilde ulaşırım diye düşündüm. Yoksa Özelleştirme'nin 1930 lardaki doğuşunu we bu işin üstadı Margaret Thatcher'in İngilteredeki operasyonlarını anlatmayı we o yönde tartışmayı bende çok isterim ama arkadaşlar şu anda olayın "sat-kurtul" kısmında kalmışlar

Bu kaynak göster geyiği şimdi bana da döner.
"Way efendim Türkiyede 600 ytl miymiş asgari ücret. KAYNAK GÖSTER !"

ben ipimi şimdiden sağlam kazığa bağlayım da sonra Maliye Bakanı gelip kazığı da Kazaklara satar altında ermeni çıkar sonra kazık yine bana girer.
Kaynakça :
http://www.yaklasim.com.tr/malibilgiler/pratikbilgiler/maddeler/003.htm

Not : Ewet asgari ücret 608 ytl imiş özür dilerim. Fark olan 8 Lira ile neler yapılır :
Maliye Bakanına werilir. Kendiside sizden Ötw'sini we ekwergilerini alır
Özelleştirilen Telekomun pahalı internet faturasına katkıda bulunulur.
Artan benzin fiyatlarında 3 lt bile benzin alınmaz. Alınan miktar zula edilir.
Akbil'e yatırım yapılır.
Ekmeğe zam geldiği için bir aylık ekmek maliyet farkı sübvanse edilir.
Başbakan'a elden teslim edilir. Cewap olarak "lan ananıda al 8 liranı da al git" denir
Abdullah Gül'e Cumhurbaşkanlığı Köşkünü restore etmesin için postahaneden yollanır. 7 Lirası masrafa gider.
Erbakan Hocaya gönderilerek altına yatırım yapılması sağlanır.
2 Kilo pirinç alınır we karaborsacılığa ilk adım atılır.
DTP lilere 1er ytl madeni para olarak werilerek olaylı gösterilerde millete atılması sağlanır (bu maddeyi ewde denemeyin. Onlar tecrübeli provakatörler. Usta atıcılar. Siz bir yerleri kırarsınız ewde)

HTML