Sizinde Başınıza Geldimi

mikoliko

New member
Bazen Bir Olay Oluyo Sanki Ben Olayı önceden Yaşamışım Ama Olay Olduğu Zaman Hatırlıyorum . Sanki O Anı önceden Yaşamışım.

oLdness_07

The Darkness
Evet bu oLay her insanın başınageLebiLir
Şayet benımde başıma geLiyor ama tamamen psikoLojik bir şey...
Mese geçmiş bir zamanda bi tren istasyonunda baLon satan birini görürsün.Aradan çok uzun zaman geçtikten sonra benzer bir oLay yaşadığında onu daha önce aynısını yaşadığın hissine kapıLırsın bu karışık bir sistem.
Beynin tamamen bağdaştırma sistemiyLe alakalı.Nasıl biz noktaLarla çiziLmiş ßir şekLi bütünLeştiriyorsak.
ÖzeLLiklede öğrenim açısından çok öenmlidir bu.Nasıl ki yeşil elmayı yemeden ekşi oLduğunu tahmin edebiLiyorsak buda ona yakın bir şey yani
Buna dair bir yazı okumuştum =)

sLevin

New member
insan doğmadan 40 yl önce ruhumu ne yaratılıyomuş bu ruha doğacak kişinin bütün kaderini yaşamını gösteriyolarmış melekler insanda doğdupunda bunları unutoyomuş ama dikkatini çeken bu gibi durumlarda hatırlayomuş.. daha mantıklı açıklamasıda beynin ön lobuyla arka lobunun birbiriyle çakışması sonucu dejavu sendromunun ortaya çıkması..:):)

yha arkadaslar bu arada bıseyı merak edıorum bende aydınlatırsanız bazen ruyamda bıseyler goruyorum ve ruyamdayken ben bunu daha once yasamıstım dıorum daha sonra bıde ustune gercek hayatta gerceklesıo doğal olarak aynı duyguları tekrar yasıorum
neyse cok karıstırmadan ruyanda yasadığın seylerı gercek hayatta tekrar yasamak dejavu sayılmıo dı mı mı yani:S?

visi0n

ѕтαη∂.ву &
Bu oLaya Dejavu deniyor..Hatta bir ara fiLmide vardı bu durumu konu alan.. Banada oluyor tabiikide =))

Joy Ramo

ѕσυи∂ вℓ&#
Dejavu Yaşanmammış Bir Olayı Sana Tamamen Geçmişde Yaşanmışcasına Hissetdirmek Tamamen Kendi Beyin Gücün İle Yapıyorsun Emin oL 6. His İle Felan Alakası Yok :D

Dejavu Açılımı Sanırım Ben Hissi Daha Önce yaşamıştım Replay Gibi Bişey :D

hemenyardim

New member
Arkadaşlar dilimin döndüğü kadarıyla anlatayım sebebini. Diyelim ki 6. katta oturuyorsunuz. Aşağıya park ettiğiniz arabanıza çarptılar. Görenlerden iki kişi size haber vermek için merdivenlerden sizin kata doğru çıkmaya başlıyor. Bu iki kişiden birisi genç olduğu için daha önce geliyor ve haber veriyor. Kapıyı kapıyorsunuz diğer kişide gelip haber veriyor. İlk tepkiniz ne olur? Tabii ki tamam biliyorum haberim var dersiniz. Çünkü haber size az önce gelmişti.

Vücudumuzdaki her türlü bilginin beynimize iletimi sinirlerle yapılır. Elimiz sobaya dokunduğunda binlerce sinir bunu beyne iletmek için vücutta yola çıkar ve beyne iletirler. Beyinde kol kaslarına emir vererek elimizi çekmemizi sağlar. Bazen sinirlerin bazı bölümleri zarar görür ve iletim görevini tam anlamıyla yapamaz. Böyle bir anda güzel bir manzara gördük diyelim. Bu görüntü binlerce kas yardımıyla beyne iletilirken, bozuk sinirlere gelen bilgiler orada yavaşlar geçmekte zorlanır ve zaman olarak geri kalır. Diğer bilgiler sağlam sinirlerden beyne ulaşıp görüntüyü iletir beyin yorumlar ve oluşturur. Çok kısa süre sonra aynı bilgiler gecikmeli olarak birkez daha gelir. Beyinde bir kez daha oluşturulur. Ben bu görüntüyü ve anı daha önce yaşamıştım gibi bir duygu oluşur.

HeLLSPoRT

нα¢кнєℓℓ ѕρσя ѕσяυмℓυѕυ
ewd bana da oluyor bazen...

Newwave

Altın Üye
Dejavu benimde dönem dönem başıma gelir etkilenirsin ister istemez ben bu anı yaşadım diyor insan.

HTML