"Size oy verenin..." diyen çiftçiye 1 yıl hapis..

vega vhj

New member
Valla ben bu bbvxvbb ne isim be herneyse ve interpol arkadaşım siz bi eve bakıyormusunz her ay fatura yatırıyomusunuz besliycek bi kimseniz varmı? varsa kusura bakmayın yoksaaa
geçinmek geçindirmek DERDİ olan insanlara sakın küfür hakaret vs bişeyler sölemeyin ÇOK CİDDİYİM Bİ SİYASİ GÖRÜŞ İÇİN DEĞMEZ ALLAH KATINDA ÇOK PİS GÜNAHA GİRERİSİNİZ BENDEN SÖLEMSİ
"ONLAR(KAFİRLER) EMEĞİ BİLMEZLER AMA BİZ ONLARADA EMEK VARMESİ GEREKEN ZANAATLAR(İŞ) VERDİK"

ErtugruL

ChemisteR
Ben yaşımla alakalı bişey söylemedim. kardeşim haklı olduğun yerler var. İşsizlik artıyor. çünkü nüfusumuzdaki ivme ekonomideki ile eşit değil. Çiftçi çok sıkıntılı çünkü yakıt aldı başını gidiyor kuraklık desen bi yandan. Bir yandan sürekli üni açılıyo ama işsizlik var diye ünileri kapatıp kimse okuma yazma öğrenmesin diyemezsinki. Üninin her zaman artması gerekir ki vatanın geleceği sağlam kişilerin ellerinde olsun.

Şiiri yazmamın sebebi kendi düşüncelerimiz için başkalarını ezmeye çalışmamız. Biz bu değiliz atalarımızdan böyle görmedik. Ceddimize layık olalım biraz.
Sen yaşını söylemedin ama ben baktım... Bak emin ol senin de haklılık payın var,Ben ünüiversitelerin açılamsı konusunda kapatılsın hiç demiyorum dememde. Ama mevcut üniler zaten bize yetrli. Bi ülkede herkesin okumuş olması elbette hepimizin isteğidir. Ama okumuş işsizler ordusu gün geçtikçe büyüyor ve bu bize bişi katmaz ssen ne kadar okutursan okut. Ha desen ki herkes okuyor mezun herkese kendi dalında iş veriliyor o zaman aç yeni üniversiteleri.. Ama maalesef üni açma sebebi soru işaretleri bırakırsa kafalarımızda ki bırakıo o zaman iş iice salata olur...

bbxvv

New member
Valla ben bu bbvxvbb ne isim be herneyse ve interpol arkadaşım siz bi eve bakıyormusunz her ay fatura yatırıyomusunuz besliycek bi kimseniz varmı? varsa kusura bakmayın yoksaaa
geçinmek geçindirmek DERDİ olan insanlara sakın küfür hakaret vs bişeyler sölemeyin ÇOK CİDDİYİM Bİ SİYASİ GÖRÜŞ İÇİN DEĞMEZ ALLAH KATINDA ÇOK PİS GÜNAHA GİRERİSİNİZ BENDEN SÖLEMSİ
"ONLAR(KAFİRLER) EMEĞİ BİLMEZLER AMA BİZ ONLARADA EMEK VARMESİ GEREKEN ZANAATLAR(İŞ) VERDİK"
bırakta neyin günah olduğuna Allah (c.c ) versin.

Ortak bir noktada buluşmamız çok zor çünkü benim bahsettiğim konudan çok uzaktasın.

Sen yaşını söylemedin ama ben baktım... Bak emin ol senin de haklılık payın var,Ben ünüiversitelerin açılamsı konusunda kapatılsın hiç demiyorum dememde. Ama mevcut üniler zaten bize yetrli. Bi ülkede herkesin okumuş olması elbette hepimizin isteğidir. Ama okumuş işsizler ordusu gün geçtikçe büyüyor ve bu bize bişi katmaz ssen ne kadar okutursan okut. Ha desen ki herkes okuyor mezun herkese kendi dalında iş veriliyor o zaman aç yeni üniversiteleri.. Ama maalesef üni açma sebebi soru işaretleri bırakırsa kafalarımızda ki bırakıo o zaman iş iice salata olur...
yaşıma bakmana bişey demedim ki :)

yanlız anlayamadığım nokta bundan daha iyi bir duruma hangi iktidar zamanında geldik

vega vhj

New member
canın saolsun allahtan bi ortak konumuz yok
BİDE HATIRLATIYIM DEDİM Bİ AKLIN VE VİCDANIN VAR NEYİN GÜNAH NEYİN SEVAP OLDUĞUNU ANLA DİYE
HII BEN KULLANMAYI BİLMİYOM DEDİYSEM O BAŞKA
AMA AKLIMA TAKILDI NASIL YANE YAAA SENCE EMEK VEREN Bİ İNSANA HAKSIZLIK YAPILMASINA HALA NASIL GÜNAH DEMİYOSUN ANLAMADIM!!! VALLA HELAL OLSUN KARDEŞİM!!!!

ErtugruL

ChemisteR
yanlız anlayamadığım nokta bundan daha iyi bir duruma hangi iktidar zamanında geldik[/QUOTE]

bbxvv--Sana söylemiştim iktidar kavgası falan değil bu. 7-8 sene evvel demiştim. Hatta kötü iktidarında kötüsü diyorum...

interpol07

New member
parası olmayan küfür etsin o zaman sağa sola, senin dediğin bu mantığa geliyor.
evim de var her ay bir çoktane de fatura ödüyorum. başbakana laf söylemiyorum
param olmadığında kanaat ediyorum, olduğunda birikim yapıyorum. başbakana laf söylemiyorum.
Kira günüm yaklaştı diye daha yoğun çalışıyorum.
küfür eden günaha girmiyorda, ben mi giriyorum sana göre :biggrin

olimpiyat

New member
saçmalamayın kardeşim o nokta nokta ne ...... böle bi ifademi var? şimdi ben senin anannı avradını..... desem ne olmuş olur açık açık küfür var gazete yazmıyor yanıltıcı bi şekilde yazıyor, "...devlet yönetimizi....", sonra?

HTML