Sizce Vista mı?XP mi daha iyi?

Vista mı?XP mi?

• Vista

Kullanılan: 27 14.9%
  • XP

Kullanılan: 154 85.1%

• Kullanılan toplam oy
    181

RuTH

Altın Üye
vistaya 1 hafta zor dayandım :)
Windows 7'yi dört gözLe bekLiyoruz
hoş vistayı da dört gözLe bekLiyorduk ama fos çıktı :)

man utd

New member
Bİlgisayara bakar..Dx 10 lu oyunlar için tabiiki vista..
Ama hala celeron kullananlar varsa vista onları kanser edebilir..

SmTKvLL

AmOuR UnTRuE
xp şimdilik güsel.cünkü bütün düzen xp ye göre kurulmus.ama 1 2 seneye kalmaz vistaya gecilir diye düşünüyorum.

crixallis

New member
Şu an için XP ama birkaç sene sonra Vista...Çünkü çok çekirdekli PCler yaygınlaşmakta giderek XP de Çift çekirdeklilere uyumlu değil.Vista ise uyumlu Özellikle SP1den büyük umutlarım var vista açısından.Performasnı açılış kapanışı hızlandıracak diyer paketler ile şimdinin XP'si olacaktır bir kaç sene içinde.Tabi ilerleyen zamanlar içinde performansı artırmanın yanında 4 ve 8 çekirdekliler ile optimizasyonu artırırsa daha da yaşar ama Microsoftun satış politikası gereği çıkmaz.Yerini Vistanın varisine bırakacaktır.

HeaVenSiS

V.I.P
Bence Vista çok gereksiz bi işletim sistemi xp süper ya gerekli programlarla görünüşü muhtesem oluo zaten gerek yoq vistaya :hhmanD

kazimkarabekirl

New member
laptopta vista, masaüstü bilgisayarımda xp kurulu ikiside iyi hangisi işine gelirse dostum millet kafadan konuşuyor vista şöyle böyle diye sen aldırma

NeCcko

Altın Üye
1 geceliğine vista kullanma fırsatım oldu kullanmayı bırak iice kıllandım, çok sorunlu sistemim vistayı cok rahat kaldırır ama gecmem vistaya :d

Kara Kartal

Banned
vista 98 ve xp tabanlı bir artısı yok
2010 da windows vienna çıkacak onu bekleyin

-zaten xp nin üzerinde çalışılıp longhorn versionun fiaskoyla sonuçlanmasına kılıf buldular ve adına vista dediler piyasaya sürdülerr millet te sazan gibi atladı ...görsel yönden artıları var ama bu benim için ikinci planda.....aslında vista xp nin kadavrasıdırr.....

-performans testleri net te mevcutt...açık ara vista fark yemişşş hheheh

-neise donanımına güvenen varsa xp 64 bit pro editionu tavsiee ederimm (forumda mevcut)

ibrahimdag

New member
XP gibi mükemmel bir işletim sistemi üzerine kurulmuş bir işletim sisteminde ancak görsellik olur.

XP kusursuz bir işletim sistemidir , üzerine sadece ufak tefek şeyler eklenirse olur,
geliştirilmeye açık değil, çünkü herşey düşünülmüş

dataxi

New member
bence de yüklemeyin çok ekisği var ve tavsiye etmem ama ileride çözülecek buda bence zaman la çözülür... bence bu anket erken olmuş daha zamanı vardı...

oeuykucu

Uploader Team
ikisini de kullandım wista makinayı çookkk kasıoo RAM den çalıooo:durdurun:durdurun

haluk1987

New member
Bence XP, Vista sistemi yavaşlatmaktan başka birşey yapmıyor. Bir yandanda birçok şeyi kuralına göre yapıyor.

HTML