Sizce ne derdi Atatürk?

b0çi

New member
Arkadaşlar Atatürk Şuanda Bizi Bi Perde Arkasından İzleseidi Sizce Türkiye için Neler derdi?
Yorum beklıyoruz.

mcerdem

New member
lanet olsun hepinize derdi ben bu memlketi kimlere emanet etmişim beni anlamak için beni görmenize gerek yok benim ilkerlerim olduğuma yaşadığıma türk halkına en büyük emanetlerimdir onları anlayın beni anlamış olursunuz

osiris_cemo

New member
Bişey demezdi herşey ortada zaten. :mad: Daha ne desin

karakedi55

New member
Uyan türk milleti vatanına sahip çık, gaflet ve dalaletten kurtul ve böyle kişileri uzaklaştır bu vatandan, sen büyük bir milletsin. Sakın kendini güçsüz hissetme ne kadar güçlü olduğun, senin mazinde yazılı, çanakkalede, anafartalarda, geliboluda, sarıkamışta, izmirde, hatayda musul ve kerkükte, balkanlarda ve orta asyada çin seddinde, trablusgarpta, fasta, mısırda, arabistanda, viyana kapılarında, kırımda, rusların kızıl meydanında, piri reisin dünya haritasında, ayasofyada kılınan ilk namazda, erzurumda nene hatunda, menemende, samsunda, amasyada, sivasda, şanlıurfada, kahramanmaraşta, gaziantepde, trabzonda, santim santim şehit kanıyla sulanmış vatan toprağında yazılıdır. Yapman gereken sadece vatanına bak, tarihini oku, titre ve kendine gel. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

AntidepresaN

New member
Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetln imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dagıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur

Ve herşeye rağmen;

Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Revoo_

[D]evrimiçi
Deniz GEZMİŞ'inde dediği gibi; "Mustafa Kemal şimdi hayatta olsaydı çok ŞAŞIRIRDI.":( :mad:

Giovane

Altın Üye
Bence diyecek birsey bırakmadınız arkadaslar..
Tüm seyleri bi özetle söylediniz ..

rahip20

New member
boşuna savasmısız,bosuna sehıt vermısız,bosuna devrımler yapmısız, egerkı sızın vatanseverlıgınız buysa ben bu vatanı sevmıyorum derdi konu guzel elıne saglık

HTML