sigarayı bırakmak için ne yaptın?

arkadaşlar ben sadece sigarayı bırakmak istedim.başka bişey yapmadım.
ama iyi bi yöntem bulursam hemen bırakacam.

__ela__

şizoҒгєη сαdı
ya bi ara bırakmaya calıscaktım ama sinir stres sorunlar kendime güvenip cesaret edemedim doğrusu :S

desantralizasyon

Altın Üye
hiç gereği yok bırakmanın
şahsen max 2 gün bırakabildim :]

ablamal beraber bıraktık (tabe benimki 2 gün sürdü)
valla o devame diyor hale. bol bol şeker sakız kuruyemiş
kullanıyor başaracak sanırım

SmR

Banned
ben o çılgınlığı bir kez yaptım çılgınlık diyorum dikkat edin neden çılgınlık çünkü bırakmaya kalkıştıgım da tuncelide askerdim kafayı sıyıracaktım her kez gözüme terörist gibi görünmeye basladı uzman çavuşumun uzattıgı sıgara ile tekrar basladım.şimdi bırakmayı düşünmüyorum çünki şimdide bilğisayarcıyım her an pc ler havada uçabilir biri bana sıgara versiinnn bitti benimkiii

иιgнт gσиєя

мя.ѕємραтι¢σ
en iyisi benim galiba içkim yok kumarım yok sigaram yok:melek :)melek gibiyim) sigara içmediğim için bırkmayada çalışmıyorum :biggrin :clap :victory :durdurun

SmR' Alıntı:
ben o çılgınlığı bir kez yaptım çılgınlık diyorum dikkat edin neden çılgınlık çünkü bırakmaya kalkıştıgım da tuncelide askerdim kafayı sıyıracaktım her kez gözüme terörist gibi görünmeye basladı uzman çavuşumun uzattıgı sıgara ile tekrar basladım.şimdi bırakmayı düşünmüyorum çünki şimdide bilğisayarcıyım her an pc ler havada uçabilir biri bana sıgara versiinnn bitti benimkiii
abi ben senden tırsıyorum bak :vur :durdurun :goz: :saskin :D

SmR

Banned
sexy manma tırsma ben den canım beni sev koru :D ben cici bir çocugum tabi sıgaram oldugu sürece

fbysl

Finansal Danışman
3 senedir sigara içiorum bırakmayı çok denedim olmadı artık yürürken bile yoruluyorum 6 gündür içmiyorum ... korkusu heralde ama çok zor bırakması inşallah başarırım her telden bölümüne biraz olsun zararlarını yazdım hep beraber SİGARAYA HAYIR

xyron

New member
yav arkadaşlar dalga geçiyorum sanmayın.geçen gerçekten sigarayı bırakmak isteyen bi akrabam bi yöntem denemiş.bana da ilginç geldi ona da bi arkadaşı söylemiş.yöntem şu:

sigarayı yakın birazını için.daha sonra ortadan kırın kırdıktan sonra filtreye kadar olan kısmı yani tütünü çiğneyin.daha sonra mide bulantısından dolayı tiksinme oluyomuş.bunu yapan akrabam 37 yaşında ve hemen hemen 13-14 yaşından beri içiyor.şimdi sigaradan iğrenmiş. ben daha denemedim ama düşünüyorum.yine söylüyorum dalga geçmiyorum. hani vardır ya biraya kül dök kafa yapar diye bi geyik.öyle bişey değil bu.inşallah bırakırız.ben de sıkıldım sigaradan.allah belasını versin bulanın...

ENICMATIC

New member
ben sigarayı ancak şöyle bırakabildim (1.5 yıldır içmiyorum şuanda) sigarayı çok ama çok sevdiğim aşık olduğum ve sonunda meğer önüne çıkan her erkekle yatan benim duygularımla oynayan insan olmaktan uzak sevgilimmiş gibi farzedip ve kendime bu kadar kullanılmışlığı ve bu kadar acizliği yakıştıramayıp ondan bi an evvel uzaklaştım ama onu hala çok seviyorum.... :(

MüHeNDiS

MüHeNDiS
bende içiyorum ama pek bırakacak gibi değilim denenmiş bi yöntem daha var ben denemedim ama

sigarayı ardarda yak durmadan iç iğrenesiye kadar iç ve özellikle canının istemediği vakitlerde iç bi anda bırakırsın emin ol denemiş bi olaydır çünkü

diğer bi yöntemde hemen kes at ve birileriyle çok büyük iddasına gir mesela 100ytl ver eğer sigaraya yeniden başlarsan süresi çok önemli yanlız iddanın mümkünse 1-2 ay olsun

azaltarak içme yöntemlerine inanma sakın ben denedim normalde günde 1 paket içerken yarım paket , 5 adet , 2 adet ... dedim ve dayanamadım bu sefer günde dire 2 pakete çıktı bi ara o yüzden

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
MüHeNDiS' Alıntı:
sigarayı ardarda yak durmadan iç iğrenesiye kadar iç ve özellikle canının istemediği vakitlerde iç bi anda bırakırsın emin ol denemiş bi olaydır çünkü
denedim malesef sonuç olumsuz :(

MüHeNDiS' Alıntı:
azaltarak içme yöntemlerine inanma sakın ben denedim normalde günde 1 paket içerken yarım paket , 5 adet , 2 adet ... dedim ve dayanamadım bu sefer günde dire 2 pakete çıktı bi ara o yüzden
bende azalttım bi ara
sonraları artış bu kadar sert olmadı ama eskisi gibi 1 pakete çıktı tekrardan :)

awd

New member
ben bir ara başladım. Tabi o sırada evde bilgisayar ve internet yoktu. :) paramlada internet kafeye takılıyordum. Sonunda kendime sordum
bilgisayar mı?
sigara mı? :)

tabi bilgisayarı seçtim. Allaha şükür hiç canım istemiyor. Başlamak gibi bir niyetim de kesinlikle yok. Aslında sinirlendiğimiz zaman sigara içmek gibi bir zorunluluğumuz yok. Ama artık toplumun bilinç altına yatmış.'' Sinirliysen git sigara iç'' Sizce? :=)

ENICMATIC

New member
kendini kandırma

şimdi herkes kendini kandırıyor şaka bir yana da sigarayı bırakmak her babayiğidin harcı değil ama eğer sigarayı bırakmak büyük bir erkeklik gösterisi olmuş kabul edilmiş olsaydı herkes bırakırdı eminim.... sigarayı kendi iradesiyle tedavi görmeden bırakan 100 kişiden sadece 5 i sigarayı tamamen bırakabiliyor yani bu demek oluyorki gidicez bir uzmandan yardım alıcaz veya sıkıcaz bi tarafımızı sevgili tütün üretici kardeşlere her verdiğiniz kuruş karşılığında sağlığınızdan bir parça vermemiş olacağız... Yakın bir arkadaşına hergün 5 ytl ver 10 yıl sonra seni 18.000,00 YTL karşılığı öldürsün sigara içenler bunu yapıyor işte başka bişey değil....
Kimse bana demesin nasılsa herkes bigün ölecek die

bide böyle bir ciğerle ölmek var kanserli kanserli abicim anlamıyormusunuz sigara toplumun sağlığını çökerten bir hastalık haline gelmiş durumda bunu yapan kim siz düşünün artık... için için bide saf saf denedim olmuyor deyin ben sigarayı bıraktığım gün günde en az 2 paket içiyordum köpek gibi sigara tüketirdim ama kendimi kandırmayı ve kendime ihanet etmeyi bıraktım.... sigara içerken ki halimle sigarayı bıraktıktan sonraki halim arasında binlerce fark var uyku süper şuanda 20 saaten fazladır ayaktayım daha bir 20 saatt daha koştururum yorulmak nedir bilmiyor insan deneyin görün... kendinize ihanet etmeyi bırakın arkadaşlar lütfen sigarayı bırakın hesabınızı yapın hergün sigaraya verilen paranın kül olduğunu hayal edin daha ne söyleyeyim yaw bırakmıyorsanız artık kendiniz bilirsiniz

QuaDaLi™

New member
hiç bırakmaya çalışmadımki. heeheheheh

ben sigara içmeyi sewiorum.

temhabaas

New member
Eski bir zamanda çevremde sigara içen kötü arkadaşların etkisi ve özentisi ile sigaraya başladım.17 ocak 2007 tarihinde bir gece yarısı internette gezinirken, saat 02:00 civarlarında son bir kez nefes çekerek, yılardır birlikte olduğum sevgili arkadaşım, can yoldaşım, sıkıntılarımda dostum olan sigara ile arkadaşlığımı bitirdim.
Şahsımın çekilmiş en az 2000 fotopğrafı varsa bunun 1500 ünde elimde sigara vardır.İçmez yerdim adeta.
BEN, BEN, BEN bile bu şerefsiz arkadaştan uzaklaşabildim. Demekk ki herkes başarabilir.
İçmezsem ölürüm dediğim sigara aylardır benden uzakta ve ölmedim.Üstelik:Cebimde para arttı, sabah çalar saatten önce kalkmaya başladım, elime yüzüme can ve kan geldi, Kendimle gurur duymaya başladım bu başarımdan dolayı,cinsel performansım arttı, bunca yıl nasıl onun kölesi olmuşum kendime şaşıyorum.
Sevgili sigara içen arkadaşlar, eski bir içici olarak ben de kabul ediyorum ki sigara içmek hakikaten zevkli bir olay(Hani, Seray S. mi? yoksa bir paket sigara mı? tercihinde tereddütsüz ikincisini tercih ederim.) Ama bizden alıp götürdüklerini artık düşünmek zamanı gelmiştir.
SİGARA İÇMEK BENCE SADECE BİR ALIŞKANLIK, İHTİYAÇ DEĞİL.SİZ YETER Kİ SİGARADAN UZAKLAŞMAYA BEYNİNİZİ HAZIRLAYIN: O BEYİN SİZİ KURTARACAK BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL...VE İNANIN SİZ DE BAŞARABİLİRSİNİZ.BİRAZ CESARET.
YAŞASIN SİGARASIZ HAYAT.

pejastic

New member
ya bende denedım bıraqamıyorum..3 sene oldu haLen devam edıyos!!!

not:sıgarada en onemlı husu arkadas cevresı,benı onlar alıstırdı!!bırakmak ıstıyorum ama o benı bırakmıyo?!!

HTML