Sevdiğim Hackhell ve Sevmediğim Hackhell

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhmtmal

New member
Yaklaşık 6 aydır üye olduğum bu forumda zevkle geçirdiğim zamanların ve tamamı seviyeli paylaşımların sayısı alabildiğine fazla.

Kendi dilim döndüğünce düşüncelerimi ve inançlarımı paylaşmamı sağlayan bu forumdan aldığım zevk bir de gözlemimle birleşti. Bu da aşırı marjinal İslami ve milliyetçi söylemlerin forum sayfalarında kendine rahatça yer bulması ama bu söylemlerin gizlediği ve gizleyebileceği tehlikelere işaret eden bir tür mücadeleci mesajların hemen kapatılması.

Sağ elle yemek yeme eğitimi vermeye, böyle yemek yemek İslama daha uygun olduğu ve tersi Batıya özgü olduğu için (müftülüğün argümanları bunlar), kendini adayan İstanbul müftülüğünün bu uğraşını eleştirdiğim ve açıkçası bu uğraşları geyikçe bulduğum için +18 Geyik bölümüne koyduğum mesajım, lakabı Süper Moderatör olan ve sanırım bu ortamların şerifi olma yolunda, elbette ondan da üst konumda olan başka birileri tarafından engellenmezse, hızla ilerleyen Reactor isimli kullanıcı tarafından kapatıldı.

O ana kadar olan, benim yazdığım yazıya özellikle tersini düşünen bir kişinin seviyeli bir biçimde cevap vermesiydi.

Şimdi Reactor isimli kullanıcıya şu hatırlatmayı yapmayı uygun buluyorum. Bu sanal ortamlar farklı düşüncelerden insanlar için bir temsiliyet sağlar. Kimileri sağ elle yemek yemenin, beş vakit namaz kılmanın, kurban kesmenin, ve alakalı bir çok düşüncenin temsiliyetini bu ortamlara taşırken kimileri de bu ve buna benzer düşünce ve eylemlerin antitezini ortaya koyar. Bu anlamda Hackhell'de bu temsiliyeti sağlayan aslında önemli bir araçtır. Şimdi sen bu temsiliyete ciddi anlamda engel oluyorsun.

Yok biz Hackhell camiasının moderatörleri olarak bu tarz fundamentalizme yaklaşan tavırları paylaşıyoruz ve ötesi bize gerekmez diyorsan yani bu bir site yönetimi tavrıysa beni atmanızı rica edeceğim. Yok tersiyse, yani, biz de burayı diğer pek çok nedenin yanında farklı fikirler kendini ifade etsin, bir temsiliyet ve demokrasi oluşsun amacıyla ayakta tutuyoruz diyorsanız yani bu bir site yönetimi politikasıysa, lütfen düşüncelerinde ve eylemlerinde biraz ölçülü ol ve kararlarını iki hatta üç kere gözden geçir. Sahip olduğun unvan bunu gerektirir.

react

Admin
Süper Moderatör
Sahip oldugum ünvanın neleri gerektirdiğini biliyorum. " hadis" lerle sabitlenmiş olan bir fikirin +18 geyik adlı bölüm altında tartışılması veya düşünce alışverişi yapılması vicdanen seni rahatsız etmiyor olabilir ama ben oldukca rahatsız oldum ve bunun gereği olarak konuyu kapatmayı uygun gördüm.Ayrıca bilmeni isterim anlayışsız bir kişiliğe sahip değilim yeterki konu dogru yerde ve tartışılabilir olsun..

mhmtmal

New member
Ben bunu +18 Geyik bölümüne koymakla (ki bu da o bahsettiğim farklılığın bir tür ifadesidir) kimilerine ters gelen bir şey yapmış olabilirim ama mesajlarımda da belirttiğim gibi amacım kimseyle alay etmek değildi ve hatta bunun bir kaç nedenle haddimi aştığını da yazmıştım.

Bildiğim kadarıyla mesajın mevcut açıldığı yerden alınarak moderatörün istediği bir yere taşınması opsiyonu da var elinizde, ben bunun değil de direk kapatmanın yanlış olduğunu söylemeye çalışıyorum.

Zaten bu mesajın son cümlesinde söylediğimi biraz açayım. Bu sanal ortamda idarecilik yapanların, sadece alınan kararın gerçekleştirilmesi için değil hangi kararın alınacağını belirlemek için de biraz daha düşünmeleri daha ideali olur bence.

baal

Fırtına tanrısı
eğer bir insan kim olursa olsun hh da yönetici olduysa ve ona bazı yetkiler verildiyse bu onun bu göreve layık olduğu içindir
bizlere onların bu konuda tarafsız ve yansız olarak verdiği kararlara sadece saygı duymak düşer

react

Admin
Süper Moderatör
alınan karardan duymuş oldugun rahatsızlıgı pm aracılığıyla dile getirmiş olsaydın, konuyu olması gereken yere taşıyabilirdim, veryansın içerikli bir konu açarak ya tamam ya devam mentalitesini taşımışsın ve daha da ileriye giderek forumdan atabilirsiniz bile diyebilmişsin,
olayın evveliyatına dönecek olursak sence böyle bir konuya gerek varmıydı

abcas

New member
tamamda kardes o mertebeye yükseldi diye eleştirilmeyecek mi? modda olsa yanlış yapar arkadasın dediğine katılıyorum, baal kardes sanada bilmeden tesekkür ettim ama olsun yinede tesekkürler.

react

Admin
Süper Moderatör
arkadaşlar insanlar hata yapabilir, elbette bende hata yapabilirim ki önümdeki panel dısında sizden hiçbir farkım yok bunuda biliyorum, benım görev edindiklerimin basında forum düzenini saglayabilmek geliyor,aynı sekilde başka bir dinle ilgili +18 geyik bölümüne bir başlık acılmış olsaydı farklı bir uygulama yapmayacaktım,neyse kalın sağlıcakla

mhmtmal

New member
Reactor ilgin ve hassasiyetin için teşekkür ederim. Hata yapma ihtimalinden böylesi bir konunun ardından bahsettiğin için bir kere daha bu görevi hakettiğini gösterdin.

Soruna gelince konuyu gene aynı yerde aynı biçimde açardım. Bunun nedenlerini hem o konunun altında yazdıklarımda hem de burada yeterince açıkladım. Tekrara gerek yok.

Biraz daha genişlik sadece bazılarına değil herkese.

RuTH

Altın Üye
mhmtmal' Alıntı:
Ben bunu +18 Geyik bölümüne koymakla (ki bu da o bahsettiğim farklılığın bir tür ifadesidir) kimilerine ters gelen bir şey yapmış olabilirim
Senin Burada KimiLeri oLarak İfade Ettiğin İnsanLar Bu ÜLkenin Çok Büyük Bir Kısmını oLuşturuyor. Sana Komik GeLen, KimiLerine DahiL oLduğum Beni Çok Rahatsız ve Rencide Etti. DüşünceLerinde Özgürsün, Ama YazıkLarında Karşı Düşünceye Sahip OLan İnsanLarı Düşünmek Zorundasın. HackHeLLYöneticiLeri oLarak BizLer Aşırıya Kaçmayan, İnsanLarı Provake Etmeyen Hiçbir Konuyu Kapatmayız. Bu Arada Çamur Attığın "react0r" HackHeLL'deki En ÖLçüLü 3 Kişiden Biridir. SaygıLar...

frequency41

New member
sevgili arkadaşım mhmtmal +18 bölümünde ki açtığın konuya yapmış olduğun yorumda bakış açını belli etmişsin zaten senin bu konu güncel bölümünde haber niteliğinde olmalıydı senin ne kadar dikkatini çekmişki bu konu neden rahatsızlık duymuşsun? ve alay konusu haline getirmeye çalışmışsın anlayamadım bende bir forum yöneticisi olarak böyle bir konuyla karşılaşsam (karşılaşıyorumda benzer konularla) direk çöpe alırdım burada react0r kardeşimi verdiği karardan dolayı kutlarım.....

DeRSaaDeT

Islambol
senin açmış olduğun konu bir islam ve insan konusudur arkadaşım
sen uygulamayabilirsin ama uygulayanlar vardır ve hadisleride açıp bakarsan neyin ne olduğunu gayet iyi şekilde göreceksin
buşekilde bir özgürlük kavramına katılmıyorum forumda nasıl ki birisine küfretmek yasaksa ben de bunu dinime karşı bir sataşma ve küfür olarak algılıyorum kural ihlali olarak algılıyorum.
sen uygulamamakta serbestsin kimse sana bunu zorla yapacaksın diye birşey söylemedi
allahada inanmak zorunda değilsin ama inananlara saygı göstermek zorundasın.
nasılki ben senin ailen hakkında ileri geri konuşsam senin hoşuna gitmeyecekse sen de benim ailemden de yakın olan örnek aldığım kişi olan peygamberim peygamberimin öğretileri hakkında alaya alıcı sözler söyleyemezsin +18 gibi bir bölüme bunları koyamazsın
bu forumun admini olsam seni sınırsız banlamıştım sen bu durumuna yat kalk şükret.....
ve bu arkadaşın banlanmasını istiyorum.

pointır

New member
açtığın konuyu okumadım ama bir şey üzerinde yorum yapabilirim

o da reactör ün haksız yere bişe yapmayacağı reac ta bir insan ama hatalarını en aza indirgemiş hoşgörüsünde büyümüş bir insandır

genç yaşına rağmen

artık kendi önerini ve şikayetini kendin düşün

RuTH

Altın Üye
react0r'de Peygamber Sabrı oLmasaydı Çoktan Ban'ı Yemişti :D :D

J@CK@L

[ υηƒσяgιν&#11
crazyboy_9999' Alıntı:
ve bu arkadaşın banlanmasını istiyorum.

Burda banlanmasını gerektirecek bir olay yok. hemde hiçbirşey yok. konuyu acmak istediği yere acmış.herkes istediği yere istediği gibi konu acabilir. uygun değilse kapatılır taşınır v.s

İstemeyle olsaydı ohoooo

pointır

New member
3-Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller
kullanmak, her türlü taciz edici yazı forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır. Kurallara uymayanlar cezalandırılacaktır.

7-Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek yasaktır. Yöneticiler tarafından görülen bu tip mesajlar haber
verilmeksizin silinecek ve mesajı atanlar ceza alıcaktır. Bu tür mesajlara yine aynı şekilde karşılık vermek de suç unsuru olup, kesinlikle yasaktır.

9-Siyasal ve dini konuların konuşulmasına Hackhell yönetimi sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmaktadır

http://www.hackhell.com/showthread.php?t=7005

herkes istediği yere istediği konuyu açamaz ben demiyorum forum kuralları diyor jackal

iSpiK

Kadim Dost
FoFeR' Alıntı:
Senin Burada KimiLeri oLarak İfade Ettiğin İnsanLar Bu ÜLkenin Çok Büyük Bir Kısmını oLuşturuyor. Sana Komik GeLen, KimiLerine DahiL oLduğum Beni Çok Rahatsız ve Rencide Etti. DüşünceLerinde Özgürsün, Ama YazıkLarında Karşı Düşünceye Sahip OLan İnsanLarı Düşünmek Zorundasın. HackHeLLYöneticiLeri oLarak BizLer Aşırıya Kaçmayan, İnsanLarı Provake Etmeyen Hiçbir Konuyu Kapatmayız. Bu Arada Çamur Attığın "react0r" HackHeLL'deki En ÖLçüLü 3 Kişiden Biridir. SaygıLar...
fofer biri react0r digeride ben olduguma göre ölcülü 3. kişi kim merak ettim :biggrin

J@CK@L

[ υηƒσяgιν&#11
artık siyaset ve din propagandası yapılıyor forumda. buna izin verılıyor. cok zamandır yoksun belki farkında değilsin:)

o kurallar eski ve güncellenemesı lazım

pointır

New member
J@CK@L' Alıntı:
artık siyaset ve din propagandası yapılıyor forumda. buna izin verılıyor. cok zamandır yoksun belki farkında değilsin:)

o kurallar eski ve güncellenemesı lazım
evet uzun zamandır girmedim haklısın

ama bence konu yanlış inanmasan da saygılı olmak lazım

neticede konuyu açan arkadaş hatalı

diğer dediğinde bakacaz artık :)

J@CK@L

[ υηƒσяgιν&#11
pointır' Alıntı:
evet uzun zamandır girmedim haklısın

ama bence konu yanlış inanmasan da saygılı olmak lazım

neticede konuyu açan arkadaş hatalı

diğer dediğinde bakacaz artık :)
hatalı olmasında hemfikiriz zaten ama banlanması cok abes kaçar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML