Sabit İp Alma ! Resimli Anlatım !

WikitaKiki

New member
Öncelikle http://www.no-ip.com Adresine Girin Ve Alttaraftaki Resimleri Takip Edin.

Sing Up Now'a Bastığınız Zaman Alt Taraftaki Sayfa Açılacaktır.
Bu Sayfa Hesabınızın Açıldığı Anlamına Gelir ve Mail Adresinize No-IP Sitesinden Hesabınızı Aktivasyon Yapmanız İçin Bir Mail Gönderilir.

Mailinizdeki Aktivasyon Linkine Bastığınız Zaman Aşağıdaki Sayfa Açılacak ve Hesabınızın Aktif Olduğunu Söyleyecektir.
Sonrasındada Siteye Şifreli Giriş Yapınız.

Buradaki Ip Adresi Kendiliğinden Dolacaktır.

Eğer Hostaname'e Yazdığımız Sözcük Daha Önceden Kullanılmamış İse Karşımıza Alttaraftaki Sayfa Gelecektir.

Hesabımız Oluşturuldu. Benim Aldığım Hostname sabit_ip_alma.no-ip.info
Şimdi No-IP Adresindeki Download Bölümüne Girerek Windows Dynamic Update Client Programını Bilgisayarınıza İndiriyorsunuzki IP 'nizi sabitleye bilesiniz.

Sonra Bu Programı Download Ediyoruz.
ducsetup Çalıştırıyorsunuz ve Birlikte Kurulumunu Yapalım.

Sonra Options Basıyoruz.

İlk Kutu İşaretli Olsun.
Her Bilgisayarı Açtığımızda Programı Çalıştırmak Zorunda Kalmayalım.

Eğer Bu Programı Kullanırsanız Siz Serverınıza
connect PC nizin İP nosu Olarak Gireceksiniz.
Arkadaşınız Oluşturduğunuz No-İp Programındaki Adres İle.
ÖRNEĞİN;
Siz Girerken connect 192.168.2.2
Arkadaşınız Girerken connect sabit_ip_alma.no-ip.info (Resimdekinden Örnek Aldım)

TAMAMEN ALINTIDIR !

shamil95

Banned
Sabit ip standart ip demek yani ip in surekli aynı kalıo kısaca statik ip denir ona ama dinamik ip diye bise war o da her pc yi kapatıp acınca ipın deiso

samsuns

New member
yaw beyler bn yapsamda yapmasamda ceısıyo bu ıp

deisiyor b ınternet
nasıl yapıcam
ayrıca bn wındows bır serwer kurdum cs 1.6 da onda cok pıng war bnm pıng 10 dıer oyuncuların 20000 lerde nasıl duseltebılırım

RAGGA22

New member
arkadaşlar bu sabit ip konusu Call of Duty World at War multiplayer oynayabilir miyiz ve arkadaşım oyuna girince bu aldığım sabit ipyi yazınca kurduğum servere girebilecek mi ??

JoNeRR*

L![se]L!
Ben burdan sabit ip aldım ama her pc açtığımda değişiyor :S ?
birde no-ip.com dan hep bana bir mail geliyor.Siliyorum 2 gün sonra tekrar geliyor.Bu mailin açıklaması nedir :S ?

Dear Caner, Now that you have signed up for Free No-IP and can see the benefits of having us manage your IP for you, we are making it easy for you to get even more value. Save $4 when you upgrade your account to No-IP Plus Managed DNS today and you can: ...Save time because your account won't expire and there is no need toupdate your account every 30 days to keep it active. ...Create up to 20 host names ...Have the ability to use your own domain name ...Domain name bundling capability This is a limited time offer. Offer expires 7 days from today. Sign-up for NO-IP Plus today for only $20.95 (Save $4). Just enter promocode '124P44' upon checkout. It's easy. Visit http://www.no-ip.com/p/1_24P44 to learn more and signup for No-IP Plus Managed DNS today! Thank you again for choosing No-IP.com.