Ruzname

SEYDİALİ

seyri alem
sen sakın sanma şu dünyada bir sen dertlisin
dertsiz olan ömrü gönül bence neylesin
söyle neylesin
en büyük dert dertlerin bitmesidir
sen benim dertlerimin en güzelisin
en güzelisin
bir nefeslik ömrüm klasa ecelim aşkım olsa
sen benim şu dünyamdaki en güzel dertdimsin
tek sevdiğimsin

SEYDİALİ

seyri alem
gün gelir sende girersin kara toprak altına sorgusuz sualsiz

SEYDİALİ

seyri alem
duydum ki ah için için ağlıyormuşsun ayrılığı kadere bağlıyormuşsun
gülüşünü sevişini sıcaklığını gezdiğim yerlerde arıyormuşsun

SEYDİALİ

seyri alem
8 yaŞinda ÖldÜm bİr gÜzel gÖnÜlde tam 12 yil her gÜn ÖldÜm tam dİrİldİm dedİm yİne ÖldÜm

SEYDİALİ

seyri alem
Bizim aşkımız demlik ile çaydanlık meselesi. Bazen çay demli olur bazen de açık. Buluşma noktamız ince belli bardak. Kıvamı tutarsa mutlu oluruz içenin ağzında güzel tat bırakır. Bizim hikayemizi dinleyenin kulaklarında bu hikayeden izler kalır.

SEYDİALİ

seyri alem
İnsan Çok zalİm saf temİz kullanilip atilan bİnlerce İnsan var onlara asla yapmayacaklari Şeylerİ yaptirmak İstİyorlar onlar gİbİ zalİm olmaarini İstİyorlar ve hep kaybeden olarak gÖrÜyorlar oysa savaŞ bİtmedİ ve asla sİzİn İstedİĞİnİz gİbİ zalİm olmayacaz

SEYDİALİ

seyri alem
sen şimdi ana kucagının sıcaklıgında mutluk perisinin buyusundesin
ben şimdi yapayanlız sensizlik rıhtımından sana demir alacam
sen bilmek tükenmek bilmeyen bu aşkın esiri olmussun
ben bu aşk için yolarda divane olmusum

SEYDİALİ

seyri alem
şimdi aklıma geldide her şey sen olmuş
yav bazen dolar içim ağlamayan gözlerim ağlar olmuş
esasında ne sulu gözlerim varmış
özlemi ben kişi adı bilirdim seni özlemeden önce
fark ettim ki sen sevgiliden çok bedenımde bir uvuzumsun
yoklugunda kendi ülkesinden sınır dışı edilmiş sınırın içindeki vatandaşım

SEYDİALİ

seyri alem
geçen sordular bana beni
bilmedim bu sorunun mahiyetini

SEYDİALİ

seyri alem
  • ey dileri rana bu bir itirafnamedir
  • şimdi neredesin kimlerlesin bilmiyorum ama sen oralarda ve onların içinde yıldız gibisin seni kıskanırlar haberin olsun
  • bir tane bir tane dünya var,içinde her şeyden bir tane var aslında en değeli olan bir tanedir dünya gibi hayat gibi sen gibi
  • söyle aya söyle yıldızlara cekilsinler gecelerımden sen bana yetersin sonsuz ışık kaynağım ebedi sevgilim
  • mutluluk senin tacın ben o tacın koruyucusuyum
  • deliyim ben senin aşkın ile kafayı sıyıran, aşıkım ben senın sevginde kendini bulan
  • sevgi kaç hecedir ki anlatılamayan ya onu yaşamak kac bin sonsuz gece ve gündüz

• aşk ne anlaşılmaz nede anlatılamaz bir şey yaşamayana
  • sultanım destur verde huzura gelem ben anlatamadım derdimi belki sen bakıp anlarsın

SEYDİALİ

seyri alem
sultanım sen bende ki bensin ben olmayan
ben sen olmuşum ben içinde ki sen

Siara

| . Uzαkтαn Seуiяci .
  • şimdi neredesin kimlerlesin bilmiyorum ama sen oralarda ve onların içinde yıldız gibisin seni kıskanırlar haberin olsun
  • söyle aya söyle yıldızlara cekilsinler gecelerımden sen bana yetersin sonsuz ışık kaynağım ebedi sevgilim
  • mutluluk senin tacın ben o tacın koruyucusuyum
  • deliyim ben senin aşkın ile kafayı sıyıran, aşıkım ben senın sevginde kendini bulan
  • aşk ne anlaşılmaz nede anlatılamaz bir şey yaşamayana
  • sultanım destur verde huzura gelem ben anlatamadım derdimi belki sen bakıp anlarsın

Cok beğendim enişte :smile:
Yüreğine sağlık,
Allah senin ve kardeşimin gönlüne göre versin :)

SEYDİALİ

seyri alem
oyun bitti !!!!!

artık selam zamanı : )

SEYDİALİ

seyri alem
Belki çok şey yazmak ister kalem, mürekkep biter kağıdı kazıyarak devam eder.
Yazılanlar derin manalar içerir hiç bir mana kabirden öteye geçmez üç sözcük ile kabir nurlanır. Bunun manasını bilen toprak bile dile gelir hu hu diye le ilahe illah ardından.

SEYDİALİ

seyri alem
bir bedende bin canız
bir ademin oğluyuz bin ademiz
bir kalb içinde bin sevgiyiz.

SEYDİALİ

seyri alem
her şey şeyde olduğu gibi tam tadında izmirde trafik ve toplu işgence yollarda her 10 km de aralıksız çalışan iş makinları işçilerin yüzüne vurmuş asfaltın karanlık yüzü ayvalıkta ayvasız bahceler ve ölümü bilmeden sokakta gezinen kediler köpekler kayseri görünüşü ile büyük vede zengin bir şehir konya ilginç mimari yapısı ile görenlerı şaşırtan üst geçitler diyarı ve bitmeyen konya ovası muş yollarda sahibi olmadığını düşündüren karpuzlar ve kavşakta sizi alparslan karşılar şaha kalkmış atı ile malatya kaysıalrı toplandıktan sonra terk edilen bağlar ve yolun kenarında yükselen türkiyeye yanaşır b,ir tıp fakültesi görmek lazım turgut özalı elazığ yenileşme ile cehresini değiştirmeye çalışan el aziz yollada 107 km hızla radara giren binek komyenet sınıfı araçlar ve daha neler neler afyon ismi tabalelara sığmıyor kocatepe her tarafta lokum şekerleme ve çikolata var biraz masalsı belki ama türkiye değişiyor vede gelişiyor belkide kabuk değişiyor yurdun her tarafında garip insanlar var belki gariplik onlarda gariplik arayanlarda bingöl 33 şehidine anıt yapmış 33 bayrak ile yoldan geçenlerı selamlar...