Rap, Rock ı solladı mı?

Sizce Rap Rock'ı solladımı

• Kullanılan toplam oy
    93

cℓuввєя

Pяσtєct Ψσuя &#11
her iki muzik turunun kitlesi farklı oldugu icin sollayacagını sanmıyorum.bence bu aralar techno solladı...

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
popüler müzik anlamında soruyosan rap dinleyenlerin sayısı 5-10 ken rock dinleyen 100-150 kişidir (özentidir çoğu)

bence rock müzik bu anlamda sollamıştır ama dinleyenler saolsun piyasada rock diye bilinen müzik gittikçe kötüleşiyor

iSpiK

Kadim Dost
rap atakta.... sollamıstır ;)

akharis

New member
Yok öyle bişiy..

Cree

Murat
aLigator a katılıyorum techno sollamıştır bencede ..!;)

BaKKaL_GaZi

Romantik MiKRoP
ya aslında bundan 5 sene once rap dedıklerınde bır kac kısı bılırdı. o bır kac kısıyede Türkçe rapı sordun mu 1 yada 2 kısı cevap verırdı.sımdı ıse ole deil herkes nefretı cezanın ılk albumunu ve ilk sarkısını fılan bılıyo

serpent

New member
türk rap çok büyük bir hızla ilerliyor ve şu anda yapılan underground rap de türk insanlarının yapısına çok uyuyor ve dediğim gibi çok büyük bir hızla ilerlemekte tabiki arada çok saçma sapan rap yapanlarda çıkmıyor değil ama türkiyenin en önde gelen müzik tarzı olacağını umut ediyorum

Rock da aslında underground tarzda, aslında 2 müzikte politik işler yapıyor ve gençlere doğru yol gösteriyor bu müzikleri bibirinden ayrı tutmamak lazım aslında

her ne kadar rock n coke festivalinde ceza ya kalkan orta parmaklar olsada,
orta parmağı neden kaldırdıklarını bile bilmeyen özentilerdir.

1 sene önce aynı kişilerle beraber 50cent i dinlerken havalara uçan siyah t-shirt lü çocuklar 1 sene sonra ne diye orta parmak kaldırıyorlar ki??

shany

New member
rap müzüiğini kabul etmiyorum...arkasından atlı kosturuyor gibi şiir okumaları ve ellerini ''heeyyyy dostuuuuummm'' şeklinde hareket ettirmelerini bir muzik tarzı olarak gormuyorum..rock'a da kafa sallayanlar dolu senin ki de iş mi diyenler olacaktır ama orada sıradan bir muzık yok,emek dokulmus bazıları için bas agrısı yapan ama buram buram emek kokan eser var...

Zeytin

Zeytin&Limon
bence rap muzik rock tan daha farklı hatta cok daha farklı rock ta muzik on planda rap muzikte ise sozler.. o yuzden rap duygusal insanların ilgisini cekiyor rock ise daha cok rahatlamak icin dinleniyor en azından benim gordugum kitlede boyleydi..

osiris_cemo

New member
Rock ta hem sözler hemde müzik önemlidir ama rap ne öyle dum tıs dum tıs başka bişi yok ritmin üstüne söz sallamaca başka bir olayı yok :)

+u+énsté!n

FoRum ineği
ya rap deince deişir..mesela ceza nın çok fazla var anlaşılır şarkısı hatta bi çoğu diyim..gayette hoşlar bi savaş çocukları,buz dağları,anne, hızlı-yavaş karışım ama çok güzel ..rock ta şu son 1 yıl da 84,yüksek sadakat,manga,duman.......falan felan çok ii oldu mesela..ikisi başa baş gdio amaaaan kim ne dinlerse dinlesin

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
rock müzik ölüor malesef daa dorusu özellikle türkiyede rock yapan kitle çok azaldı ve yapanlarda tarzını şaşırmaya başladı (hatta pop rock die yeni bi tür üretmeye kalkıştılar)ama bence rap geçemez imkansız hatta dünyada ve türkiyede kaç rapçi varki bide rockcu sayısına bakın ve şöle komik bişey var raockunda rapinde özentide olsa kitleleri çok büyük:)özenti kitleler ortalığı karıştıo adam önceki akşam mesela sago konserine gidio ben dio rape tapıom işte benim hayat tarzım cart curt ertesi akşam bi bakıosunuz pentagram konserinde yine aynı zırvaları atıo:D

müzik konusunda bilinçlenme olmadıkça bu ayrımı yapmak kolay diil önce neyin ne olduğunu öğrenelim metal müziğe rock işte dienler var hala halbuki ne alaka:eek:

rocku rap imkansız geçemez ama türkiyede bir metal oluşumu başlıor ve hepsini geçicek göreceksiniz Türk Metali çok üst yerlere gelecek. . .yakın zamanda tanık olacağız bunlara. . .

satalfania

New member
Rap in rock geçtiği sanmıyorum ama son zamanlarda rap de bi artış patlama var çıkanlardan dan bazı kişiler hariç boş gibi eveleyip geveliyorlar.

Rock'ta da bi artış var ama çıkanlar rock adı altında çıkıyorlar ama pek rock yapmıyorlar ama çıkan çok kaliteli isimler var yine de

Ama rock yeri ayrıdır bana göre daha güzel...

pentagram(mezarkabul),radical noise gerçekten heavy metal çok ii gruplar

onun haricinde çilekeş,raşit,duman,yakup,vega,deja-vu,dorion v.s iii ler gerçekten aralarından bazıları tam olarak rock yapmasa kaliteleri iii.

Ama rock ta rap de AVRUPA ve ABD çıkan rap ci ve rock cılar kalitesin değiller olmaması da normal zamanla artık giderek kalite yükseliyor ii adamlar çıkıyor....

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
bu ankette daa çok cevap görmeyi istiorum mesaj yazıım yukarı çıksın gerçekten çok merak ediorum benim düşüncelerim yukarıda:)

I_PeNTaGRaM_I

New member
8-10-15 her neyse.. Daha çok bu yaş grubuna hitap eden, özentikikten kaynaklanan bişeydir bence rap.. Dinlenicek bi tarafı da yoqtur..

Rap gelip geçicidir, ROCk ise her zaman war olacaktır..

HTML