RAM problemi

kazanova38

New member
mrbb arkadaslar..benim pc de 256 mb 400 mhz kıngston ram vardıı dün 1gb kıngston 400 mhz ram daha aldım ve üstüne ekledm..ilk 2-3 saat sorunsuz çalıştı ama sonrada reset atmaya başladıı...Görünüşte ramlar da birbrine uyumlu görünüyoo...acaba anakartla ilgili mi sorun onuda bilemiyorum anakartım ASUS P4S800D-X PENTİUM 4 3ghz..ne yapmam gerekiyor?TEŞEKKÜRLER

ramlarımın özellikleri şöyle ilk ram

[/URL][/IMG]

ikinci yeni aldıgım ram

[/URL][/IMG]

visi0n

ѕтαη∂.ву &
AnakartLa iLgiLi oLsa o 2-3 saatte caLısmazdı..Bios ayarlarını kontrol et.. :goz:

61acemi61

New member
Kardeşim birde yeni aldığın ram i bilgisayarında tek kullanarak dene bakalım 2-3 saat sonra reset atacak mı.

hemenyardim

New member
61acemi61 arkadaşın dediğini denemende fayda var. 1GB rami tek olarak çalıştır. Şunu da belirteyim. Hergün elimiden geçtiği için söylüyorum. Şu anda Kingston ramlarla Asus anakartlar arsında sorun çıkıyor. Bunun sebebi de üzerinde Kingston yazmasına ragmen birçok isimsiz (NoName) ramin Kingstonmuş gibi satılması. Biryerden başka bir marka ram bulursan istersen birde öyle dene.

moder

New member
çare şu 1 Anakartın 1 Gb üzeri Ram E Uygunmu 2:acemi61 I Dediği Gibi Ramleri Tek çalıştır Sorunun çözülür Zaten 1 Gb Ram Ile O Pc Nin Vere Bileceği En Iyi Performansı Alırsın 256 Yı Takmana Hiç Gerek Yok

hemenyardim

New member
kazanova38 sonucuda yazarmısın? Bu forumda dikkatimi çeken şey tafsiye edilen çözüm yollarının işe yarayıp yaramadığının bilinememesi. Sorunun sahibi kişiler en sonunda şunu denedim sorunu hallettim gibi bir cevap yazarlarsa bundan sonraki aynı soruna sahip olacak arkadaşlar içinde iyi olur kanısındayım.

HTML