private.exe

eer

New member
Bu yeni çıkan virüsü, (aslında virüs değil, çünkü bu bir trojan) antivirüs programları bulamıyor. Faydalı ve dini linkler vererek bilgisayarlarımızdan bilgilerimizi çalmaya çalışıyorlar dikkat edin.
Bilgisayarı güvenli kip te başlatarak tekrar taramayı dene ya da sağlam bir trojan programı ile tarat. Kesinlikle bi sonuca ulaşacaksın. O da olmazsa çaresi her zaman olduğu gibi Format atmak. Kolay gelsin.

laz_hector

New member
zaten format atmaktan baska care bulamadım kayıt defterını temızledım gızlı dosyaları sıldım temp klasorunu cookılerı ama genede bulasıyor melet bunu faydalı dıye yapan zatı muhtereme

hakkı mı helal etmıyorum benım ıstegım dısımda bana zarar verıyor sonra faydalı bırsey yaptım dıyor

1 benden ızınsın 70 mb lık bır dosya ındırıyor netı meskul edıyor
2 benım rızam olmadan bılgısayarıma gırıyor (amacı dını mesaj vermek olan bırı bunu yapmamalı )
3 ıstemıyorum yahuu

nirvana258

New member
arkadaşlar bişi söylüycem harun yahya denen insana kesinlikle itimat etmeyin..çünkü bu harun yahya denen insan adnan oktar yani namıdeğer adnan hoca denen sahtekarın ta kendisidir..hani şu motor((kadın))pazarlayan kişiliksiz insandır..merak eden arkadaşlar araştırabilir..ayrıca dini içerikli de olsa istemeden ve zorla başka birisinin bilgisayarına bu tür dosyalar göndermek kul hakkına girmez mi???sizce..saygılar..:melek

laz_hector

New member
evet arkadaslar sonunda bu ılletın ınternet baglantısını kesen bırsey buldum

firewall outpost 2008 pirivate exe tum baglantılarını gosterıyor ızın vermek ısteyıp ıstemedıgını soruyor

ordan engelleyebılıyorsunuz ama sıstemden kaldırılmasında bır cozum yok sımdılık

program burda bası dertte olanlar denesın

http://www.hackhell.com/showthread.php?t=355331

berilkas

New member
Tesekkurler aslında benımde aklıma geldı ama flas bellegın ıcındekı bılgıler sılınmesın dıye yapmadım bu durumda baska carede yok mecburen oyle yapacagım sagolasın
kardes sana bi temizleme yontemi soyleyeyim flas bellek icin
flash bellegini tak hic acmadan winrarı aç onu dosya yoneticisi gibi kullanarak flash bellegine gir flash bellegin icindeki normalde gorunmeyen sonradan eklenmis dosyaları delete tusuna basarak sil flas bellegini cıkart tekrar tak virus silinmis olur hadi kolay gelsin

paralel

New member
aynı sorun bende oldu.pc yi temizledim ancak hala açılışta private exe hatası veriyordu.Private_qwert dosyasını windows ta aradım bulunmuyordu.
bende jv16 power tools ta kayıt bulucuya (private.exe) yazıp arama yaptırdım.regedit te vinlogon diye bi kayıt buldu.sildirdim.problem düzeldi.

laz_hector

New member
windowsda bulabılmen ıcın klasor seceneklerınden korunan sıstem klasorlerını gızle(onerılen) burdakı ısaretı kaldır o zaman gorebılırsın acılıstakı hata regedıtten sılınce gıder ama tam olrak kurtulmus sayımazsın su anda bır tasıyıcısın flas bellegını takdıgın her bır bılgısayara bulastırabılırsın dıkkat et

yukarda dedıgım ayarı yaparsan flash bellegının ıcındekı ılgılı dosyaları gorebılırsın onlarıda ordan sılersen tasıyıcı olmaktan kurtulabılırsın ama kesın bır cosum yok formattan baska

chrak

New member
Çoğu mesaj da virüsün güzel olduğu söyleniyor ama göz ardı edilen birşey varki islamiyete uymayan izinsiz olarak kimse kimsenin bilgisayarına müdahale edemez bu tebliğ maksatlı da olsa...Hatta indirdiği dosyalar 70mb filan diyor arkadaşım kotalı kullanıcılar için maddi sorunda OLABİLİR!..Ama internet ortamındaki çirkin işlere bakarak bunun affedilir olduğunu düşünebiliriz..paylaşım için teşekkürler...

NaughtY

New member
bu private.exe yi biliyorum. benimde başıma geldi sisteme bulaşıyor ve silinmiyor ama bendede öle linkler falan çıkmadı ad aware ile falan sildiğimde geri geldiğini gördüm.Gizli dosyaları kaybettim oradan anladım bi şey olduğunu altından private.exe .çıktı :)Araştırdım sadece bu private.exe için yaplmmış silme programları var.İndirdim tabi paralı silmiyo fake olablr.Ben regeditden sonradan kendini startup yani currentversiyon/run altına attığını gördüm devamlı tekrardan bulaşıyordu.Tabi regeditden falan sildim ondan sonra tekrardan başlamadı. Ne olur ne olmaz die formatladım sonradan

İnternette private.exe protector die bişi gördüm belki işinizi görür die düşündüm :)

Private exe Protector 2.40 (Demo)
http://www.dodownload.com/software+development/management+distribution/private+exe+protector.html

bu link altında bakmadım ama buradan download edebilirisnizyardımcı olabildiysem ne ala ben programı indirmedim siz bi bakın isterseniz .

bu dizeleride kontrol edin
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HTML