-PhotoShop - Yardım istegi Sabit BaşLığı-

TheMetaor

тм ρRoduction
Merhaba arkadaşlar.

Elimdeki bir resmin üstünedeki yazıları diğer yazılara dokunmadan silmek istiyorum. Nasıl yapıldığını anlatabilecek yada yapabilecek olan var minnettar olurum :)

Resim bu:
Orjinal Resim

Bu ise silinecek olan yazılar (Kırmızı ve siyah ile işaretli)
Silinecek olan yazılar

Resimler img kodu olarak ekledim ama çıkmadı bende o yüzden link olarak tekrar verdim.

Valla ince davrancan kardes sıkıcı bi iş ama ben ugrastım biraz

polati

New member
Soru1:Animasyon Yapmanın Basit Bir Yöntemini Oluşturunuz?
SORU 2:Animasyon Oluşturmanın 3 Degişik Yolunu Acıklayınız?
Sou3:Animasyon Oluşturmak İçin Kullandıgımız Tween Özelliği Nedir Ne İşe Yarar?
Soru4:Hangi Durumda Animasyon Cerceveşeri İçin Tween Özelliği Kullanabiliriz?
Soru5:Hangi Durumlarada Tween Özelliğini Kullanmayız?
Soru6:Hangi Dosya Formatlarını Animasyon İçin Kullanırız?
Soru7:Mevcut Bir Animasyon Cercevesi Nasıl Degiştirebiliriz?
Soru8:
İmacready De Oluşturulan Bir Animasyon Nasıl Test Edebiliriz?
Soru9:Bir Animasyonun Oynama Süresini İstedigimiz Şekilde Belirliyebilirmiyiz Ve Bunu Ne Şek,Lde Yaparız?
Soru10:Mevcut Katmanları Kullanarak Animasyon Oluşturabilirmiyiz?
Soru11: Toolbakstaki Arac Cubuklarını Kullanarak animasyon yapabilirmiyiz?

arkadaslar bu soruların cevaplarını bulamıyom yardımcı olsanıza şimdiden tesekkür ederim

polati

New member
Mevcut Bir Animasyon Cercevesi Nasıl Degiştirebiliriz
Mevcut Katmanları Kullanarak Animasyon Oluşturabilirmiyiz?
Toolbakstaki Arac Cubuklarını Kullanarak animasyon yapabilirmiyiz

cevaplarını bulamadım arkadaslar bana yardım edin şimdiden teşekkürler ederim

TheMetaor

тм ρRoduction
Toolbakstaki Arac Cubuklarını Kullanarak animasyon yapabilirmiyiz.?
Onları kullanmadan animasyon mu yapılır :S

Mevcut Bir Animasyon Cercevesi Nasıl Degiştirebiliriz._
Ben bunu kendi yöntemlerimle yapıyorum.
Önce çerçeveyi nasıl yaptıgımı anlatayım..
2 layerim var biri siyah alt katman..2.si beyaz üst katman.. Üst katmanı kesiyorum kare yapıp ;)
Kalan kısımları layeri çift tıklayıp yahut sağ click beading optionstan kafana göre uygula göze hangisi güzel geliyorsa umarım bişiler çıkarmısındır..

bendark

New member
Beyaz Kafalı Adamlar

Bu Beyaz Kafalı Adamların Hangi Programla Yada Nasıl Yapıldığı Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz. Hiç Olmazsa Orjinal İsimini Verebilirseniz Sevinirim.... :durdurun
:scared:

qwer28

New member
A3 boyutunda bir afiş hazırlamamızı istediler okuldan ama ben bir türlü bir fikir sahibi olup hazırlayamadım ve ödevi yetiştirmem lazımm:( lütfen biri bana yardım etsin bir fikir bir afiş her ne olursa.. :(

MaRtiNy_K

New member
arkadaşlar iyi akşamlar. ben adobe photoshop cs 5 extended türkçe var. bir fotoğrafın arka planını beyaz yapmak istiyorum ama bir türlü başaramadım. bu konuda bana yardım edebilirmisiniz ?

TheMetaor

тм ρRoduction
photoshop indirmek istiyorum bu konuda iyi olan biri yardımcı olursa sevinirim
http://www.hhportal.com/programlar/784895-adobe-photoshop-cs5-full-tek-link.html

arkadaşlar iyi akşamlar. ben adobe photoshop cs 5 extended türkçe var. bir fotoğrafın arka planını beyaz yapmak istiyorum ama bir türlü başaramadım. bu konuda bana yardım edebilirmisiniz ?
Burda bir örnek var

Resminizi açın.

Filter > Extract seçimini yapın.

Burda daha çok "Edge Highlighter" aracı kullanılır.

Nesnemiz ile arkaplan arasında sınırı belirleyin.(Aşağıdaki gibi yeşil olur)

Fill tool ile yeşil bölgenin içini doldurun. Burda önemli olan fill tool ile sadece yeşil alanın içini doldurmak bunun için yeşil çizgiyi birleştirmeyi unutmayın.

İşte sonuç:

Arka plan artık bosta yeni bir layer ac arka plan ne koymak istiyosan boya veya herhangi bir resimi arka plan yapmak istersen sürükleme yap layer sırası en altta olsun olay budur k.g :smile:

sergeant79

New member
kolay gelsin. sitenizi hackhell zamanından takip ediyorum ama bugün üye olarak aranıza katıldım sonunda.
sizden ricam şudur:
daha önce cs4 mini indirmiştim. ama türkçe. bu yüzden action'ları kullanırken "layer 1 yok" gibi hatalar alıyorum çünkü program atarken "katman" olarak yazıyor. netten en_US dosyalarını indirip dilide ingilizce olarak seçtim ama hala program içi menüler türkçe ve her actionları kullandığımda "katman" yazan yerleri tekrar tekrar "layer" diye düzeltmek zorunda kalıyorum.
bu mini versiyonun ingilizce versiyonunu bulma ya da tamamen ingilizceye dönüştürme şansımız var mıdır?
Teşekkürler.