Overlock sorun Yardım

bulugali

New member
Pc me biostan Cpu ve ram overlock yapmaya çalıstım ancak fsb degerini 1 de yukseltsem reset attıgımda kasa açılıyor(dıt sesi gelmiyor) ekran açılmıyor kapatıp açtıgımda bios sıfırlanıyor. biostan önce Cpu degerlerini dusurup restart attıp tekrar biostan Cpu degerini yukselttigimdede Pc Cpu ve ram overlock oluyor ancak Pc kapatıp açıldıgın(restart atınca sorun olmuyor) Tekrar kasa açılıyor ancak ekran açılmıyor kapatıp açtıgımda bios yeniden sıfırlanıyor
Cpu % artısı ne olursa olsun aynı sey oluyor ram de aynı sekilde

sizce sorun nerde

Anakart Adı:Gigabyte GA-8S648FX-775
Cpu adı:İntel P4 2.66
Ram : ddr 333 3x512(2 tanesi 400 ancak hepsı 333 olarak çalısıyor)

Cpu fan stok fandır ancak pc de 4 var 1 tansını ben taktım ekran kartı ver ramlari sogutuyor

Zeytin

Zeytin&Limon
DDR400 olan ram'i cikardiktan sonra tekrar denermisin? Eger o sekilde olursa ram uyusmazligi diyecegim.

M.H.Orhan

New member
Arkadaşım öncelikle orda gördüğün değerleri ayrıntılı şekilde paylaşırsan çok daha net yardım edebiliriz.
Belki işlemcinin şuanki fsb oranı anakartın desteklediği sınıra dayalıdır. o vakit pci hızını 100 ise 103 yaparsan 1 kademe daha verirsin ama ona da OC denmez.

Bios da bu ayarları yaptığın pencerenin ve Everest in raporunu bize gönder. Pm yoluyla da beni bilgilendir. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.