Outlook 2007'de mail gönderme sorunu

LiveValue

New member
Merhaba Hackhell'li kardeşlerim. Bu bilgi paylaşımı ortamında bulunmaktan onur duyuyorum. Çözümün bir parçası olmak isteyen arkadaşlar için sorumu soruyorum:

İş hayatımın %90'ı aldıım ve gönderdiğim maillerden ibaret. Outlook 2007 kullanıcısıyım ve mail almada yaşadığım herhangi bir sıkıntım yok. Gele maillere cevaben döndüğümde ya da sıfırdan bir mail tazim edip göndermeye kalktığımda sürekli hata ile karşılaşıyorum.

(Yok sunucu zamanaşımına uğradı, smtp cevap vermedi falan) Modem üzerindeki firewall dan outlook için 1-65535 arası tüm portları açtım, AVG Antivirus kullanıyorum ve Outlook'a ilişmemesi için gereken ayarlamaları yaptım. Windows güvenlik duvarını yine outlook için yapılandırdım. Bu arada gmail için gereken smtp ayarlarını da kontrol ettim ve herhangi bir yanlışlık görünmüyor.

Bütün bunlara rağmen e-posta gönderme girişimlerimin hepsi başarısız. Hatta programı silip yeniden kurdum yine düzelme yok.:vur

Sadece outlookta değil aynı sorunu incredimail, eudora ve thunderbird de de yaşadım.:vur Çözüm hakkında bilgisi olan arkadaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

kamil0226

New member
Smtp

Araçlar---- Hesap ayarları açın

mail gönderemediğiniz hesabınıza çift tıklayın. Yeni açılan pencereden diğer ayarlar tıklayın
İnternet E-posta ayarlarından penceresi açılacak. Açılan yeni pencerenden Gelişmiş ayarlardan ekmesine geçin ve giden sunucum(SMTP) 25 olan değeri 587 olarak değiştirin ve kaydedin

Tengrikut1

New member
Benzer bir problem bende de var Outlook 2007 kullanıyorum tanımlamış olduğum adreslere gelen maillere cevap yollayabiliyorum. Fakat Yeni mail yazdığımda mail gitmiyor ve giden kutusunda bekliyor. nedeni ne olabilir.