Orhan Pamuk'a koruma verildi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

H@YDUT

MoNtAnA
Orhan Pamuk'a koruma verildi 23 Ocak 2007

CNN TÜRK

Hrant Dink suikastının ardından gündeme gelen ''korunma'' konusunda ilk adım atıldı. Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'a koruma verildi.

Yurtdışına çıkan Orhan Pamuk'a havalimanında korumaları eşlik etti. Hrant Dink'in cenaze töreninin olduğu saatlerde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne gelen yazar Orhan Pamuk'un yanında emniyet tarafından verilen korumalar olduğu dikkat çekti.

Nobel ödüllü yazar Mısır Hava Yolları ile Kahire'ye uçmadan önce, korumaları Pamuk'u pasaport bölümüne kadar yalnız bırakmadı.

Orhan Pamuk, korumalarla ilgili soruyu, "Her şeyi söylemeyeyim. Mısır'da kitap fuarına gidiyorum" diyerek geçiştirdi.

Yazarın, daha önce kendisine yapılan koruma taleplerine ret cevabı vermesine rağmen yine de korumaya alındığı öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5826275.asp?m=1&gid=112&srid=3429&oid=1

kurtulus23

New member
koruma istememişti ama alınan karar isabetli

kimseye tekrar kaos yaratmak için meydan vermemek gerek..

hrant olayında gündem nasıl değişti..birçok kişinin işine geldi gündem değişikliği..

temkinli olmak gerekiyor artık

iSpiK

Kadim Dost
faşistce saldırı ... ohh valla ne güzel..

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Orhan pamukla rahmetli Hrant Dink aynı kefeye konulamaz bence
Orhan pamuk korunmayı hakeden birisi değil ama vurulursa başımız çok ağrır orası kesin

DeRSaaDeT

Islambol
bende koruma istiyorum emniyet banada koruma tahsis etsin
ama dur önce bi ermeni soykırımı varmış gibi davranayım veya türklüğe bi hakaret edeyim o zaman daha kolay koruma verilir =)

Mephisto

R€B€L
talihsiz acıklamaları olsada şuandan itibaren koruma verilmesini dogru buluyorum.
cünkü belki vurunca bişey kazanmazlar vuranlar ama vurulunca biz cok kaybederiz.

savaskayaa

New member
crazyboy_9999' Alıntı:
bende koruma istiyorum emniyet banada koruma tahsis etsin
ama dur önce bi ermeni soykırımı varmış gibi davranayım veya türklüğe bi hakaret edeyim o zaman daha kolay koruma verilir =)
ölürsen propagandan hazır

crazyboy_9999 lar ölmesin aydınlarımızı öldürmeyin
bende crazyboy_9999 um

ikRa

Banned
YakaLanan eLemanLara kim verdiyse bu akLı araya sıkıştırmak için birebir provake oLmuş
iti öLdürme korkut diye bir atasözü geLdi akLıma..
He şimdi aydın beyinLer çıkıp sen nasıL aydınızımıza it dersin demesinLer atasözü bu ben birşey demedim

savaskayaa

New member
ülkede kaçtane aydın kaldıki bi bebek katili apo bi orhan pamuk
ikra sana yakıştıramadım aydınlar ölmesin aydınlarımız koruyalım

ikRa

Banned
Evet doğru bir tutmak hoş değiL
apo hangi bayrağa hizmet ettiğini söyLüyor en azından değiL mi
ayrı bir kategori oLuşturmak Lazım

ChaMuR

Altın Üye
türkiye için önemli biri olduğunu düşünüyorum..ülkenin en ii yazarlarından biri we sonuçta nobel ödülü almış ilk türk...
değerleri çok kolay harcıyorsunuz maalesef..

ogamemanya

New member
yani birisi 30000 kişinin katili diğeri hayatı boyunca bir böceği azmemiş bir yazar. bu ülkede düşünmek bu kadar kötü bişe mi? görüşü sana uyar uymaz. herkes sen gibi yada coğunluk gibi düşünmek zorunda değil. ama apoyla bir tutulamaz.

ikRa

Banned
Evet değerLEr çok koLay harcanıyor ama bu değerLeri bizLer harcamıyoruz..Orhan Pamuk adının insanı oLsaydı satıLmış bir nobeLe ihtiyaç duymazdı..
3 keLimeye satıLığa çıkarıLan bir nobeLe değerLerini koruyan bir Türk taLip oLmazdı..

Ne demişLer Nokta kadar menfaat için virgüL gibi eğiLmem!!!

firatay

>>>> ALESTA
Devlet Başı Ağrımasın Diye Koruma Veriyor.

ŤêΧâŠ

Altın Üye
ogamemanya' Alıntı:
yani birisi 30000 kişinin katili diğeri hayatı boyunca bir böceği azmemiş bir yazar. bu ülkede düşünmek bu kadar kötü bişe mi? görüşü sana uyar uymaz. herkes sen gibi yada coğunluk gibi düşünmek zorunda değil. ama apoyla bir tutulamaz.
düşünmek güzel bişey ama ülke için düşünmek onu kalkındırmak için düşünmek onu bölmemek ve yüceltmek için düşünmek güzel.başka milletlerin önünde türkiyeyi küçük düşürmek için, vatana millete zarar vermek için düşünmek güzel değil.

Demişsinki böceği ezmemiş, peki o soykırım ile ilgili söylediği sözler 70 milyon Türk insanını ezmedi mi?????

_MaNiaC_

New member
Amaç Türkiyemizi karıştırmak Ermenilerle Kürtlerle bunların hepsi Mossadın T.C üzerrindeki oyunları bence...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML