Okur-Yazar Cahiller 'Kemalistler'

komme

New member
atayı çok sevenler neden atanın yaptığı anayasayı değiştirdiler ?1960-1982 anayasası niye geldi kemalizm yaptığı anayasa atatürkün yaptıkları yeterliyse neden değiştirildi ?

Zagor270

New member
yazana söverek küfrederek olmuyor beyler.düşünceye özgürlükten kastınız 80 lerde kominism içindi,,şimdi düşünen beyinlere özgür düşünceye, bağnazlıkla vuruyorsunuz.sonuçta yazıda geçen cümnleye yorumunuz yok..yalnmı ismi geçen sitemlere baktığımızda anaysada geçmiyormu türkiye cumhuriyetinin tanımında Atatürk e atıflı birçok yasa ve hüküm geçmekte ve bunlar tartışılması teklif dahi edilememkte.bu gericilik bağnazlık yobazlık değilde nedir..zaman 100 yıl geçti beyler hala 23 lerde değiliz.gelişmişlik nerde,çağdaşlaşma nerde,muasır medeniyet nerde biri açıklasın da bilelim.. türkiyenin önünü 80 yıldır bu bağnaz düşünce kapamakta. burası kore değil burası küba değil burası iranda değil.ama kore ama iran aldı başını gidiyor atomuyala nüklüeriyle.siz ne yaptınzı bugüne kadar laiklikle kemalizmle ,millete kan kusturmakmı derdiniz..bırakın insanlar hür düşünsünler gelişime açık olsunlar.bilim dediğiniz şey bumudur.100 yıllık sistemi hala tatışamycakmıyız. doğrularını aynen koruyalım ama eksiği varsa geliştirelim diyemiyecekmiyiz. değişin beyler .değişin.
Hayır efendim, Türkiye'nin önünü kapatan Atatürk we ilkeleri değil, Türkiyeyi bağnaz we tutucu bir kalıba sokmak isteyenler. Atatürkçülüğü tartışıyorum ayağıyla cumhuriyeti yıkamazsınız. Yemezler, geçeceksiniz onu. Sonra da zırlıyorsunuz "Müslümanlığa hakaret edenler war. Laf ettirmem dinime". İşinize geleni tartışın işinize gelmeyeni tartışmayın. Oh ne ala.
Şimdi yine beni dinime laf edersiniz. Warın edin. Ortaçağın engezisyon mahkemeleri misali müslüman papazlardan rahatsız olmam.

yorum değilde hakaret yazan arakdaşlara kapak olsun !!!tebrikler loopused
En güzel cewap nutuk. Atam daha 80 yıl önceden cewap wermiş. Hiçbir tarafınızla onun bilgisine we sewiyesine erişemezsiniz. Okuduğun nutuk sana kapak olsun.

bugraq

New member
Değişimden kastınızın ne olduğunu çok çok iyi biliyorum. Biliyorum da… Nezaket çerçevesinde metaforlarla ifade etmeye çalışmıştım. Edi’nin mevcut Türkçe bilgisi ile bunu anlayamayacağına adım gibi emindim, ama Büdü’nün de onun arkadaşı olduğunu unutmuşum.

Bu arada sosyal yozlaşma konusunda ki saptamalara da hasta oldum. Tabi ya evlilik dışı ilişki yaşayacağına kıy nikahı olsun bitsin. Ne şiş yansın ne kebap. Kadro tamam mı, olmadı muta yaparsın nasıl olsa o disposable.(Belki İngilizcesi daha iyidir) İllegal doğum oranları hakkında hiçbir bilgim yok, bilgi ve tecrübelerinize saygı duyuyorum.

Bu kadar geyikten sonra gelelim asıl konuya. Bir şeyi değiştirmek için öncelikle içinde bulunduğunuz şartlara ve daha iyi olduğunu düşündüğünüz alternatiflere bakarsınız. Bu noktada ne içinde bulunduğumuz ortam (içerdiği tehditler nedeniyle) uygun ne de Kemalizmden daha iyi bir alternatifiniz var.

ggnoplay

New member
Şaşılacak şey arkadaşlar. Atatürk anayasamızda örnek alınabilecek tek insan olduğu için yazılıdır. Atatürk olmasaydı Türk vatanı kalacakmıydı.

Adam resmen küfür etmişte cevap veremiyorum şu forumda. Üzücü şeyler bunlar.

komme

New member
ön yargılara ve ayrımcılığa devam. en iyisini kemalistler bilmez insan olan bilir oda anlayana

LOOPUSED

Altın Üye
zagor'a;;;;;;

kardeşim eleştiri getirdiysem benim eleştirime karşılık 2 laf ettin diye senin dinine neden saldırayım,neye inanırsan inan bana ne...yeterki ianadığına sağlam yapış ötede seni bırakmasın.... ikinci mevzuu nutuk okumak seviye kazandırmadığı gibi manifesto mahiyetinde nutuk yazmak nutuk atmakta bişey kazandırmıyor millete...BİZ hiçbir zaman Atatürkün seviyesine çıkamayacaksak adama demezlermi sen nerde yaşıyosun 30lardamı kaldın diye...o devrin seviyesinde olmak seviye kazanamamanın işareti, ben oraları çoktan geçtim siz hala orda kalmışsınızki seviyeden bahsediyorsun..mao öldü-lenin öldü-hatta heykelelri yıkıldı.bizde yıkalım demiyorum..onun düşüncesinde kalmayın gelişin diyorum..o bir seviye belirtmişse siz o seviyeden yukarı çıkın diyorum..ama inatla yok biz 30 larda yaşayan lar olaak kalacaz diyosan ben napayım gericilere..tercih sizin..

yolyardim

New member
bizim anayasamızda kemalizm diye bir tek sözcük bulun alinizi değil ayağınızı öpreim bu biiiirrrr
bu kullandığımız anayasayı getirenlerin amerikan başkanıın"bizim çocuklar" dediği tayfa olduğunu ve ahmet altan mehmet altan ve taraf grubunun iplerininde aynı kişilerinyani büyük abi amerikanın elinde olduğunu unutmayın bu ikiiiiiiiii
"Halkın arasından çıkıp da o halkla ilişkisini kesen bir grubun epey sorunlu iktidarını sürdürebilmek için eğitim tam bir “beyin yıkama” mekanizmasına döndürüldü." bunu yapan kemalistlermi yoksa ışık okullarımı bu üüççççç

atatürkü sen humayniyle falan eş tutmuşsun. senin ceza aldığın bi yazı vardı "atakürt" diye bide onu okuyunda kimi kimle denk tutuyo bir görün. bu dööööörrrrtttttt

baban mecliste o dayağı yedikten sonra size bir haller oldu. siz geldiğiniz yeri unuttunuz. benim bilidğim kadarıyla baban işçi partisi milletvekiliydi. sosyalistti. ama nolduysa o dayaktn sonra oldu. demekki baban baktı solcu olunca dayak yeniliyo en iyisi amerikancı olalım yalaka olalım dei sizide öyle eğitti herhalde.

yazıkki bu ülke seni okutmak için o akdar para harcadı. senin gibisini önceden vatan haini diye asıyorlardı

:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap
TEŞEKKÜRLER ELİNE SAĞLIK
:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap

Ya Atatürke Yapılan çirkin Saldırıları , Atatürkçülüğe Yapılan Saldırıları , Pkk Nın Saldırıları Vs . Artık Bıkkınlık Verdi Be ...
6 Kilogramlık Kafalarında 6 Gram Akıl Taşıyamayan Insan Biçimli Ucubelerin Böylesi Konularda Konu Açmaları Sıkıcı Olmaya Başladı
Yeter Be çıldırtmayın Insanı !!!
Ayıp Denen Birşey Var
Utanın be
Bukadarda Nankör Olmayın
Atatürk Olmasaydı Anneniz Türk olabilirdi Ama Ya Sonrası???

ggnoplay

New member
TEŞEKKÜRLER ELİNE SAĞLIK

Ya Atatürke Yapılan çirkin Saldırıları , Atatürkçülüğe Yapılan Saldırıları , Pkk Nın Saldırıları Vs . Artık Bıkkınlık Verdi Be ...
6 Kilogramlık Kafalarında 6 Gram Akıl Taşıyamayan Insan Biçimli Ucubelerin Böylesi Konularda Konu Açmaları Sıkıcı Olmaya Başladı
Yeter Be çıldırtmayın Insanı !!!
Ayıp Denen Birşey Var
Utanın be
Bukadarda Nankör Olmayın
Atatürk Olmasaydı Anneniz Türk olabilirdi Ama Ya Sonrası???
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap

bugraq

New member
Atatürk'e küfredenlere ve sevmeyenlere Neyzen Teyfik yorumu:

Esir iken mümkün mü ibadet
Yatıp kalkıp Atatürk’e dua et
Senin gibi dürzülerin yüzünden
Dininden de soğuyacak bu millet

İşgaldeki hali sakın unutma
Atatürk’e dil uzatman gereksiz
Sen anandan yine doğardın amma
Baban kim olurdu bilemezdin

komme

New member
herşeyin doğrusunu bilemeyen sözde kemalistlere itafı dır.alındığınıza göre kendinizi o seviyeye düşürmüşsünüzdür.!!!

Zagor270

New member
zagor'a;;;;;;

kardeşim eleştiri getirdiysem benim eleştirime karşılık 2 laf ettin diye senin dinine neden saldırayım,neye inanırsan inan bana ne...yeterki ianadığına sağlam yapış ötede seni bırakmasın.... ikinci mevzuu nutuk okumak seviye kazandırmadığı gibi manifesto mahiyetinde nutuk yazmak nutuk atmakta bişey kazandırmıyor millete...BİZ hiçbir zaman Atatürkün seviyesine çıkamayacaksak adama demezlermi sen nerde yaşıyosun 30lardamı kaldın diye...o devrin seviyesinde olmak seviye kazanamamanın işareti, ben oraları çoktan geçtim siz hala orda kalmışsınızki seviyeden bahsediyorsun..mao öldü-lenin öldü-hatta heykelelri yıkıldı.bizde yıkalım demiyorum..onun düşüncesinde kalmayın gelişin diyorum..o bir seviye belirtmişse siz o seviyeden yukarı çıkın diyorum..ama inatla yok biz 30 larda yaşayan lar olaak kalacaz diyosan ben napayım gericilere..tercih sizin..

Durum ne kadar ki acı ki size cewap yazarken peşinen kendimi sawunmak durumunda kalıyorum. İnancıma laf etmediğiniz için teşekkür etmek durumda hissediyorum. Yazdıklarınız gibi beni kalıplara sokmak niyetinde değilseniz sizinle konu hakkında sewe sewe konuşurum.
Atatürk'ün sewiyesini geçmek mi ? Kesinlikle ewet. Zaten kendisi de aynı şeyi öğütlemiyor mu ? Geçen war mı ? Geçmeyi bırak, deneyen war mı ? yok. Herkes birbiriyle kawga ediyor. Herkes bir takım kazanımlar peşinde koşuyor. Taraf mıyım ? değilim. Her grubun ayrı hataları war.
Dediğiniz gibi liderler ölüyor ama bugün Yunanistanı dünyaca beğenilen kültür yapan asırlarca önceki medeniyeti. Aynı şekilde İtalya we Fransa'da. Eski liderlerinin we fikirlerinin etkilerini hala koruyarak gelişiyorlar. Eski geçmişte kalmıştır diye bir yorum yapmak hata olur. Geçmişizdir bizi bugüne getiren. Geleceğe taşıyacak olan ise bilgimiz we tecrübemizdir.
Benim fikirlerinize itirazım Atatürk dewrimlerini yıkıp din eksenli yönetim isteyenlerin warlığı yönünde. Atatürk ilkeleri üzerine mutlaka birşeyler koyalım ama yıkmadan. Nasıl ki insanların inançlarını yıkmadan yaşamalıysak .....

Nathanael

New member
tarikatcı gerici takımının acısı cok buyuktur cumhuriyetten yana.

amerikaya ingiltereye ve diger ulkelere uşaklık eden bu takımın işine tabiki Türkiye'nin çıkarları ve cumhuriyet gelmez.

1000 tane dişli düşmanın olcagına 1 tane cahil dostun olsun demişler, gerçek düşman istiyorsanız.

Cumhuriyeti bile kaldıramayacak düzeydeki gericilerin kalemlerinden baska bir yazı beklemekte biraz hayal olurdu.

sorsanıza o altan ailesi ferdine, geçmişte ailesinden dolayı ne acısı varmış cumhuriyetten?

acaba vatana ihanetten ingilizlere usaklıktan istiklal mahkemelerinde mi sallanmıstır aile bireyleri arastırmak lazım.

ramo46

New member
Bu yazıda yorum yapılacak tek kelime yok.
Yazıyıda yazanıda bu yazıdan kendilerine pay
çıkaranıda kınıyorum.
Yorumum budur...

sercankoca

New member
ülkenin çöküşüne zemin hazırlayan akp politikası ile dünyanın sayılı politikalarından biri olan(bence en iyisi) Kemalizm'i kıyaslamak bile komik

mhmtcvk

New member
bu adama cevap dahi vermek zahmettir.babsının ve kardeşinin kendinin geçmişini okuyunca ne oldukları ortaya çıkıyor.mum söndünün sosyal bir olay olduğunu kabul edeip romanlarında ballandırarak anlatan bu zavalılara ne denir bilmiyorum.

kurtstrr

New member
yaw bu eleştrdiğiniz adamın kitapları 1-2 milyon sattı geçmiş dönemlerde bu kitapları akp liler almadı heralde sizin tarafınızda olan insanlar doğruları söyleyince niye düşman oluyosunuz hemen ama sizde doğru yolu bulacaksınız akp bi 5 yıl daha alır en azından bu vakti iyi değerlendirin ;)

HTML