O Gemide Aslında Kimler Vardı ?

Haksever47

New member
Gülmekten koptum. Ey Allahım akıl fikir ver sen buna. Daha ne diyeyim. Adam sanki googleearth. Sanki Albert Einstain. Bölücü başının ilk olarak nerede palazlandığını unutmuş olmalıki bana birini örnek gösteriyor. Neredeyse bana sen solcusun diyecek, nufus cüzdanıma el koyacak TC kimlik numaramı iptal edecek. Adam her konuda acayip bilgili. Dedim ya sanki google mübarek. Kelimeyi yaz sana her türlü konuda bilgi versin. Hatta kozmik odalar hakkında bile büyük bilgiye sahiptir. Kandil'e defalarca gidip gelmiştir. Bu yüzden her konuya balıklama atlar. Adamın işi beni kızdırıp banned lemek ama boşa kürek çekiyor. Süper biri ya.
Adam kimin hangi kimliğe sahip olduğunu biliyor (O bir nüfus müdürü)
Adam kıtalarda DNA nın evrim geçirdiğini bile biliyor. (O bir genetik bilimcisi)
Adam yeryüzü sekillerini, doğal geçitleri biliyor (O bir yerbilimcisi)
Adamın hangi inanca sahip olduğunu biliyor. (O bir ruh bilimcisi)
Adamın arkadaşlarının kim olduğunu biliyor. (O bir çocukluk arkadaşı)
Adamın siyasi görüşünü ilk görüşte şak diye anlıyor. (O bir siyaset bilimcisi)
Adamın hangi ülke vatandaşı olduğunu anlıyor. (O bir emmniyet müdürü)
Adam mesleğim bu diyor ama neredeyse her meslekten anlıyor. (O bir Fakülte ana bilimler başkanı)
Adam Fizikten anlıyor, kimyadan anlıyor, makinadan, inşaattan hatta sanattan bile anlıyor.
Adama ne sorsan her konuda (bilgisi değil ) bilgiçliği var (O bir google arama motoru)
Adam ancak atom bombasıyla çözermiş ama iran, ırak karadeniz balıkçılığını etkiler diye yapamazmış (O bir su ürünleri mühendisi ve patlayıcı uzmanı)
Adam sanki bir din alimi veya ilahiyat profesörü (O bir ulema)
Adam haddini bilmez, tutar bir de ifade almaya kalkarmış (O bir parti SS subayı)
Adam yaşına başına bakmaz ağzında siyasi emzikli çocuk gibi davranır
Var mı bu forumda bunun gibi yüzebilen. (O bir sportmen)
Var mı bunun gibi her konuya balıklama dalan. (Tüpsüz 20 metre)

Otur bir konu da sen bul. Sana yazan olursa cevap verirsin.

Adamın bir tek yazısına bir satır yorum yapmam, ama her ne hikmetse her yazıma dalar.
Ondan dolayı bir tek yazısına alıntı yapmam. Alıntı yapsam kendini fasulye gibi nimetten sayacak.
Orda burda kimi gördüyse cevap yazıp, yorum yapıp, bana bir yorum yapan olur mu diye o sayfa bu sayfa dolanır durur. Boş gezenin boş kalfası gibi. Taş atarsın gitmez, kovarsın gitmez. Ne yapsın böyle yetişmiş. Her konuya yazı yazmasına kimsenin bir şey dediği yok da, her yazıma balıklama dalması çok ilginç. Anlayabilmesi için daha ne söylememi ister bilmem veya ne yapmamı ister. Dahasını yazarım da forum kuralları müsaade etmiyor. (özele gelse orada söyleyeceğim) Bir ata sözü vardır. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Söyleyen ne güzel söylemiş.

Ne yazıkki akıl hazır olmayınca, ne göz görürmüş, ne kulak duyarmış.

Yazıları hep karalama suçlama. Teşekkürleri hep karalama, suçlama, hakaret edenlere. (Yorumlarımı inceleyenler, kim yazarsa yazsın doğruysa teşekkür ettiğimi görecektir.) Yorumlarına baksanız hakaretten başka bir şey bulamazsınız. Biraz utanır insan. Ama ne gezer. Yazımı beğenen beğenir, beğenmeyende efendi gibi görüşünü yazar çekilir. O KADAR

KÖTÜ SÖZ, SÖYLEYENİN AĞZINI KOKUTUR SADECE. Bu da benim sözümdür.

realdream0

New member
Bunlar kendileriyle aynı fikirdeolmayanı ya yahudilikle ya da dinsizlikle suçlayıp, karşısındakinin müslümanlık derecesini ölçmeye kalkarlar. Bunlar Kuran-ı Kerimi tam olarak okusalar zaten böyle bir suçlamanın peşinden koşmazlar, Lokman-19 da bahsedilen sese benzer sesleri de çıkmazdı.

Bunların farklı bir Türklük anlayışı vardır. DNA sına değil de yazdığı yazıya bakıp hüküm verirler. Türklük onların tekelinde olduğundan, sen gerçekleri söylerken onların fikrine ters düşüyorsan hemen sana Türklüğün dışında bir kimlik yapıştırırlar. Kendi dinlerinin dışındakilere saygılıyız derler, ama farklı inançta olanların kafirler olduğunu fısıldaşır dururlar.

Bunlar kendi anlayışlarında olan veliye ses çıkarılmasına tahammül edemezler ancak kendi ordusunun katil olduğunu söylemekten (kendi askerini vurduğunu) geri kalmazlar. Hatta inanmasalar bile, kendi ordusunun yunanla anlaşarak kendi uçağımızı düşüreceğimizi, camimizi bombalatacağımızı temiz yürekli, imanı tam vatandaşlarımızın kulağına sanki gerçekmiş gibi fısıldar dururlar. Eh tabi bu anlayış Kandil' e gidilsin ister mi ? istemez tabiki. pkk orda beslensin, orda eğitimini görüp gelsin ki mehmetciğe kurşunu sıksın. Bunlar elbette bu oyunun bozulmasını istemezler.

Kandil' in vurulmasını kimler istemiyor.
1 - pkk misafirperverleri
2 - pkk alçakları
tek tek paraglaflarına cwp wericem ama once konusmana genel bi cwp wereyim.kendi yaztıgınız seyler yannıs sadece baskası yapınca fark ediosunuz bunu biri cıkıp namaz kılsa bile irticacı die yaftalamayı biliosunuz.ayrıca ben kimseyi dinsizlikle suclamadım.

1.benle aynı fikirde olmayanları bugune kadar hiç asagılamadım eger karsımdaki bunu bana yapmadıysa bende kendi fikirlerimi soylerim dogru olan gorusu bulmaya calısırım genellikle.ama bu konu oyle bu konu diil bu konuda bu yazıyı yazabiliosan sen uluslar arası sularda masum insanların,elinde silah olayan insanların oldurulmesini cıkıp olagan gibi gostermeye calısıosan sen ya yahudisindir ya insan diilsindir.

2.işte bu paragrafında butun tezini çürütmüşsün olmamıs.kimseyi dnasına gore yargılamazsın demişsin ya.son paragraflarda asagıladıklarının coguda türk kanı tanısıo.Atatürkün Gençlige Hitabede bahsettigi dahili bedhahların coguda türk. sen onları neye gore sucluosun.yazdıklarına,yaptıklarına gore diil mi?.ki daha oncede soledim ben kimseyi suclamadım dinsizsin die.

3.ewt sonuna kdr inanıorum bu ergenekoncuların bunları yapabilcegine.asıl dusuncemi degiştirmek için sizin gibiler we medya tarafından kulagıma fılsıldanan bunların yalan olduguna dair konusmaları sacma buluorum.kimse bana o kadar silahın o kadar belgenin o kadar planların komplo oldugunu solemesin bu konuda konusmam bile gulerim.tersinide dusunuodum baslarda.ama sonra fark ettim ki bu kadar bilgiye ragmen bu adamları sawunan az da olsa kişi oldugunu we bu insanların nerelerde oturdugunu ne işlerle ugrastıgını.sora dedim kendi kendime eger bunlar gercekten sucsuz olsaydı bu adamlar konusmakla yetinmez butun ulkeyi sokaga dokerleridi gerekirse mahkemenin onunda bi ordu yatırırlardı.yannıs anlamayın sadece sucsuz olduklarını kanıtlıyarak yaparlardı bunu.

ve son olarak asıl bu anlayıs gider kandile gidilmesini ister kandile.asıl bu anlayıs ister pkknın bitmesini.senin masum gibi gostermeye calısıtıgın ergenekoncular diil.hukumete istedigini yaptıra bilmek için kendi askerinin,kendi insanının olmesini göze alan bunun için pkk ya istihbarat sızdıran ergenekoncular diil.bu pkk misafirperverleri ,pkk alçakları diil.

Haksever47

New member
tek tek paraglaflarına cwp wericem ama once konusmana genel bi cwp wereyim.kendi yaztıgınız seyler yannıs sadece baskası yapınca fark ediosunuz bunu biri cıkıp namaz kılsa bile irticacı die yaftalamayı biliosunuz.ayrıca ben kimseyi dinsizlikle suclamadım.

1.benle aynı fikirde olmayanları bugune kadar hiç asagılamadım eger karsımdaki bunu bana yapmadıysa bende kendi fikirlerimi soylerim dogru olan gorusu bulmaya calısırım genellikle.ama bu konu oyle bu konu diil bu konuda bu yazıyı yazabiliosan sen uluslar arası sularda masum insanların,elinde silah olayan insanların oldurulmesini cıkıp olagan gibi gostermeye calısıosan sen ya yahudisindir ya insan diilsindir.

2.işte bu paragrafında butun tezini çürütmüşsün olmamıs.kimseyi dnasına gore yargılamazsın demişsin ya.son paragraflarda asagıladıklarının coguda türk kanı tanısıo.Atatürkün Gençlige Hitabede bahsettigi dahili bedhahların coguda türk. sen onları neye gore sucluosun.yazdıklarına,yaptıklarına gore diil mi?.ki daha oncede soledim ben kimseyi suclamadım dinsizsin die.

3.ewt sonuna kdr inanıorum bu ergenekoncuların bunları yapabilcegine.asıl dusuncemi degiştirmek için sizin gibiler we medya tarafından kulagıma fılsıldanan bunların yalan olduguna dair konusmaları sacma buluorum.kimse bana o kadar silahın o kadar belgenin o kadar planların komplo oldugunu solemesin bu konuda konusmam bile gulerim.tersinide dusunuodum baslarda.ama sonra fark ettim ki bu kadar bilgiye ragmen bu adamları sawunan az da olsa kişi oldugunu we bu insanların nerelerde oturdugunu ne işlerle ugrastıgını.sora dedim kendi kendime eger bunlar gercekten sucsuz olsaydı bu adamlar konusmakla yetinmez butun ulkeyi sokaga dokerleridi gerekirse mahkemenin onunda bi ordu yatırırlardı.yannıs anlamayın sadece sucsuz olduklarını kanıtlıyarak yaparlardı bunu.

ve son olarak asıl bu anlayıs gider kandile gidilmesini ister kandile.asıl bu anlayıs ister pkknın bitmesini.senin masum gibi gostermeye calısıtıgın ergenekoncular diil.hukumete istedigini yaptıra bilmek için kendi askerinin,kendi insanının olmesini göze alan bunun için pkk ya istihbarat sızdıran ergenekoncular diil.bu pkk misafirperverleri ,pkk alçakları diil.
Bu yazıya cevap vereyim mi vermeyeyim mi diye biraz düşündüm. Belki yazısını samimi duygular içinde yazmıştır, yanlış anlamalar belki olmuştur veya bu yazıyı okuyan yanlış yorumlamasın diye cevap yazayım dedim.

Bu benim yazımı alıntı yaparak cevapladığım son yazı olacak. Kimseye kişisel mesaj bir daha yazmayacağım artık.

Gelelim yazının cevabına

"biri cıkıp namaz kılsa bile irticacı die yaftalamayı biliosunuz"
Bu yazıyı yazarken hiç utanmadınmı. Benim yazımda böyle bir yorum var mı ?

"gostermeye calısıosan sen ya yahudisindir ya insan diilsindir."
Sanırım bunda da utanmadın. Ben kimliğimden utanacak adam değilim Yahudiysen Yahudiyim derim. Kimliğinden utanan, kimliğini saklayan da, ait olmadığı kimlikle suçlayan da zaten şerefsizdir.

"son paragraflarda asagıladıklarının coguda türk kanı tanısıo."
Bundan da utanmadın değilmi. Taşıdığı kan nedeniyle suçladığım tek satır gösteremezsin. O yazılarımda yorum yapanların tarzıdır. Benim değil

"sizin gibiler we medya tarafından"
Sizin gibiler kelimesi hiç hoş değil. Ben burada bir fikrimi ortaya atıyorum. Bir grup adına yazmıyorum.

"hukumete istedigini yaptıra bilmek için kendi askerinin,kendi insanının olmesini göze alan bunun için pkk ya istihbarat sızdıran ergenekoncular diil.bu pkk misafirperverleri ,pkk alçakları diil"
Kesin deliller ortada yokken, bu konuda hüküm giymiş tek kişi yokken kendi şerefli ordusunu suçlayan kim olursa olsun benim gözümde asıl katil onlardır ve şerefli ordumuza saldıran, aynı suçlamalarda bulunan pkk misafirperverleri ve pkk alçaklarıyla aynı saftadır. Düşün bakalım bu ülkede kimler kendi askerini öldürmekle suçlamaktadır.

realdream0

New member
Bu yazıya cevap vereyim mi vermeyeyim mi diye biraz düşündüm. Belki yazısını samimi duygular içinde yazmıştır, yanlış anlamalar belki olmuştur veya bu yazıyı okuyan yanlış yorumlamasın diye cevap yazayım dedim.

Bu benim yazımı alıntı yaparak cevapladığım son yazı olacak. Kimseye kişisel mesaj bir daha yazmayacağım artık.

Gelelim yazının cevabına

"biri cıkıp namaz kılsa bile irticacı die yaftalamayı biliosunuz"
Bu yazıyı yazarken hiç utanmadınmı. Benim yazımda böyle bir yorum var mı ?

"gostermeye calısıosan sen ya yahudisindir ya insan diilsindir."
Sanırım bunda da utanmadın. Ben kimliğimden utanacak adam değilim Yahudiysen Yahudiyim derim. Kimliğinden utanan, kimliğini saklayan da, ait olmadığı kimlikle suçlayan da zaten şerefsizdir.

"son paragraflarda asagıladıklarının coguda türk kanı tanısıo."
Bundan da utanmadın değilmi. Taşıdığı kan nedeniyle suçladığım tek satır gösteremezsin. O yazılarımda yorum yapanların tarzıdır. Benim değil

"sizin gibiler we medya tarafından"
Sizin gibiler kelimesi hiç hoş değil. Ben burada bir fikrimi ortaya atıyorum. Bir grup adına yazmıyorum.

"hukumete istedigini yaptıra bilmek için kendi askerinin,kendi insanının olmesini göze alan bunun için pkk ya istihbarat sızdıran ergenekoncular diil.bu pkk misafirperverleri ,pkk alçakları diil"
Kesin deliller ortada yokken, bu konuda hüküm giymiş tek kişi yokken kendi şerefli ordusunu suçlayan kim olursa olsun benim gözümde asıl katil onlardır ve şerefli ordumuza saldıran, aynı suçlamalarda bulunan pkk misafirperverleri ve pkk alçaklarıyla aynı saftadır. Düşün bakalım bu ülkede kimler kendi askerini öldürmekle suçlamaktadır.
istedigin yeri kesip biçip kafana gore suclamaya calısırken sen utanmadın dimi?

oncelikle sunu solim utanması gereken biri warsa ilk yazından dolayı sen utan.senin yazında oyle bi yorum olmaya bilir ama sende ilk mesajında benim yazımda olmayan bi ton yorum yapmıssın.yaptıgın yannısı anlamıssındır en azından.

ben sen ya yahudisindir derken seni kastedmedim bu konunun acılmasına neden olan yazıdan bahsediodum.

sen demiştin dnasına bakmayıp yazdıgı yazıya hukum weriolar diye.benim sana cevabımdı o tabiki yazdıgı yazıya veya hareketlerine gore hukum weiririm diye.

peki simdi diosun bi fikrimi ortaya atıorum bi grubu sawunmuorum.peki ilk yazında nie surekli 'bunların' diodun.bende bi grup sawunmuodum.yine kendi yaptıgınla baskasını suclamaya calısmıssın.

kimsenin orduya saldırdıgı yoq.ordunun içinde olusmus ergenokonculara war saldırı.mahkeme biticek yakında kanıtlanır o zmn daha rahat konusuruz.

emekcii

New member
yahudi falan değil kardeşim kendine ( TÜRKE) İHANETİ UNUTMAYAN OLAYA ARAPLAŞTIRILMIŞ türk gözüyle bakmayan zamanında filsitinde biz arabız die kEndini ingilize satan bize arkadan bıcağı sokan daha gecen yıl kıbrıs meselesinde rumların arkasındayız deyip ihanetine devam eden bir milletin yüzünden bir kaç fetocu ben BOP un başkanıyım diyen onun başkentide diyarbakırdır diyen akepeyi iktidar etcez die show yapmalarına karşı tamam ha dersen sole ne zaman rumların yanında olduk die acıklama yaptı die link aşşağıda kardeşim ha dersen bunlara karşı olmak yahudilikdir bunların karşısındayım ben de yahudiyim derim sana

Mahmud Abbas'tan Rumlara destek - Hürriyet
mahmutu ırgalayan mı var o zaten bir kukla

v_k

New member
Gülmekten koptum. Ey Allahım akıl fikir ver sen bunlara. Daha ne diyeyim. Adam sanki googleearth. Sanki Albert Einstain. Bölücü başının ilk olarak nerede palazlandığını unutmuş olmalıki bana birini örnek gösteriyor. Neredeyse bana sen solcusun diyecek, nufus cüzdanıma el koyacak TC kimlik numaramı iptal edecek. Adam her konuda acayip bilgili. Dedim ya sanki google mübarek. Kelimeyi yaz sana her türlü konuda bilgi versin. Hatta kozmik odalar hakkında bile büyük bilgiye sahiptir. Kandil'e defalarca gidip gelmiştir. Bu yüzden her konuya balıklama atlar. Adamın işi beni kızdırıp banned lemek ama boşa kürek çekiyor. Süper biri ya.
Adam kimin hangi kimliğe sahip olduğunu biliyor
Adamın hangi inanca sahip olduğunu biliyor.
Adamın arkadaşlarının kim olduğunu biliyor.
Adamın siyasi görüşünü ilk görüşte şak diye anlıyor.
Adamın hangi ülke vatandaşı olduğunu anlıyor.
Adam mesleğim bu diyor ama neredeyse her meslekten anlıyor. Her yazıya atlıyor işi yokmuş gibi.
Adam Fizikten anlıyor, kimyadan anlıyor, makinadan, inşaattan hatta sanattan bile anlıyor.
Adam sanki bir din alimi veya ilahiyat profesörü
Var mı bu forumda bunun gibi yüzebilen.
Var mı bunun gibi her konuya balıklama dalan.

Oturda bir konu sen bul. Sana yazan olursa cevap verirsin.

Bu ne ya her yazısı karalama suçlama. Biraz utanır insan. Yazımı beğenirsin, beğenmezsin efendi gibi görüşünü yazar çekilirsin. O KADAR
Hangi konuya ne yazacağım kimseyi ilgilendirmez edep ve haya içerisinde olduğu müddetçe...
kaç yorumunu izledim hep aynı zırvalar Kandil de kandil aha da sana kandil varsa cevabın yazarsın...
bir sen misin akıllı hadi diyelim bu hükümet senin dediğin gibi olsun işe yaramaz olsun bundan öncekiler bilmiyor muydu kandili almasını hadi bu hükümet satılık olsun bundan öncekilerde mi satılıktı...
Sen saldırıyorsun ben cevaplıyorum cevap aldıkça da sinirleniyorsan bu benim sorunum değil ...
Ben yeterince bilgili olduğumu düşünmüyorum ama sanırım bu bile sana fazla geliyor...
Bir konu açacaksın ne kadar iftira varsa sıralayacaksın herkes de senin kafandan olacak tek kişi sana karsı yazmayacak ...
o halde konuyu hiç açma...
AKP ye saldırırsan bellidir zaten siyasi kimliğin ,
Filistinliler hakkındaki Türk olmamalarından ötürü ırkçılığa varan düşüncelerin
öyle ki İsrail i değil de kendi topraklarını savunan HAMAS ı suçlu görüşün...
Ben kimseyi suçlamam yazımı yazar çekilirim sonra bakarım üstüne yorum mu gelmiş yazmayı gerektiriyorsa gene yazarım...
birileri de gereken cevabı alır ama cevap veremez sonra sanar ki ona kastım var hayır
eğer ban yersen bu benim değil senin kabahatinden kaynaklanır...

xxls

New member
Bu halk, PKK teröristlerinin bir zamanlar Filistin kontrolündeki kamplarda eğitildiklerini bilmez, Hamas'ın nasıl aşağılık bir terör örgütü olduğunu bilmez, İsrail'in orada nasıl kurulduğunu, Filistinlilerin kendi topraklarını nasıl sata sata İsrail'e yer açıldığını bilmez, Filistinlilerin ve bölgedeki tüm Araplar'ın Osmanlı'yı bölgeden çıkarmak için İngiliz'lerle işbirliği içinde Artvin'li, Diyarbakır'lı, Manisa'lı, İzmir'li, Ankara'lı, Mersin'li, Edirne'li fidan gibi gençlerimizi kupkuru çöllerde arkadan bıçakladıklarını bilmez. Ellerinize, beyninize sağlık. Ne kadar güzel özetlemişsiniz. Sizin bu yazınızın tüm TV'lerde radyolarda bir kez olsun okunması, halkımızın biraz olsun bu konu hakkında aydınlanmasına ne çok katkı yapardı. Ama halkımız bu günlerde Behlül'le ve Acun'un yarışmalarıyla meşgul. Feryat figan canhıraş bir gayretle protesto gösterisi yapan yeşil sarıklı, takkeli yeşil bayraklı softa güruhunun bunları bilse bile (ki bu cahil güruhun okuma yazma bildiğinden bile şüpheliyim ) yine aynı şekilde davranacakaları kesin. Çünkü onların ana amaçları başka
İsrail'in orada nasıl kurulduğu sadece kulaktan dolma bilgilerle öğrenilince böyle yorumlar ortaya çıkıyor.

İsrail bir kaç ay ya da bir kaç yıl içerisinde kurulmadı ki... Taa Osmanlı zamanından başlayan yerleşimler ve kah satın alınarak kah zorbalıkla Arapların ellerinden alınmış topraklar vardır. Tabiki gönüllü olarak toprağını satan da çıkmıştır. Ama İsrail daha kurulmadan Yahudi terör örgütlerinin nasıl toprak ele geçirdiği aslında blinen ama seslendirilemeyen acı geçeklerdir....

Bugün de Kerkük ve Musul'da benzer planlar uygylanıyor. Toprağını satmak isteyen Türkmenlerin malları yüksek fiyatlar ödenerek hemen Kürt yerleşimcilere aldırılıyor. Hem de hesapsız paralar ödenerek.
Nasıl mı?
Toprak ve ev satın alacak olan Kürtlere Yahudi sermayeli kredi anında geliyor. 10 lira eden mala 40 lira vermek normal bir olay. Hatta 10 liralık mal alırsan 50 liralık kredi sorgusuz sualsiz elinde. Yeter ki Yahudi sermayeli kredi sözleşmesini imzala. 40 yıl geri ödemesi yok mesela bu kredilerin. İsteyen herkesin kolayca ulaşabileceği bu kredilerin geri ödemesi geldiğinde kimsede ödeme gücü kalamayacğından sözleşmeler gereği alınan mallar Yahudi sermayesine devredilecek.

O zaman da birileri kalkıp Türkmenler zaten topraklarını satmıştı diyecek mi? İnşallah demez...

Haksever47

New member
Kişiye özel her yazıya cevap yazmayacağımı bildirdiğimden bir önceki yazımda düzeltme yapılmıştır.

v_k

New member
benim yazdıklarım konu ve yorumlarla ilgili iken bazıları yazdıklarımdan çok benim kültür seviyeme bilgime , öğrenimime , hatta 'yetiştirilme tarzı' diyerek aileme dil uzatmaya başlamış ...
yorumlarımda hep saldırı olduğunu ileri sürmüş moderatörlerin incelemesini rica ediyorum...
millet başka konularda yorum yazarken sırf sataşmak için
"bakıyorumda cevap veremeyince eski koularda dolaşıyorsunuz"
diyen birisi kendisine olur olmaz yorumlarına doğru cevaplar aldığında köşeye sıkışınca sadece şahsıma değil teşekkür ettiğim herkese de hakarette bulunuyor ...

Son söz olarak gereken yerde gerekeni yazmaya devam edeceğim...

Haksever47

New member
istedigin yeri kesip biçip kafana gore suclamaya calısırken sen utanmadın dimi?

oncelikle sunu solim utanması gereken biri warsa ilk yazından dolayı sen utan.senin yazında oyle bi yorum olmaya bilir ama sende ilk mesajında benim yazımda olmayan bi ton yorum yapmıssın.yaptıgın yannısı anlamıssındır en azından.

ben sen ya yahudisindir derken seni kastedmedim bu konunun acılmasına neden olan yazıdan bahsediodum.

sen demiştin dnasına bakmayıp yazdıgı yazıya hukum weriolar diye.benim sana cevabımdı o tabiki yazdıgı yazıya veya hareketlerine gore hukum weiririm diye.

peki simdi diosun bi fikrimi ortaya atıorum bi grubu sawunmuorum.peki ilk yazında nie surekli 'bunların' diodun.bende bi grup sawunmuodum.yine kendi yaptıgınla baskasını suclamaya calısmıssın.

kimsenin orduya saldırdıgı yoq.ordunun içinde olusmus ergenokonculara war saldırı.mahkeme biticek yakında kanıtlanır o zmn daha rahat konusuruz.
Bak güzel yorumdaşım. Yazıma alıntı yaptığın için ve yanlış anlaşılmaları gidermek için cevap verdim. Senin yazına alıntı yapıp cevap yazmış değilim. Yani yazına bi ton yorum yapmış değilim. Yapılan diğer yorumlarla harmanlanmış bir değerlendirmeydi.
Yazıya alıntı yapıldığında alıntı sahibi hedef alınır. Yazına alıntı yapmadığıma göre sana direkt nasıl yorum yapmış olabilirimki. DNA yı söylemem ise beğenmediği yorumu yapana yahudi tohumu diyen terbiyesizler için geçerliydi. Ayrıca bu da sana söylenmiş bir söz değildi. Nereden böyle bir kanıya vardın anlamış değilim.

Hadi kendine iyi bak. Kafayı takma gereksiz yere.

KÖTÜ SÖZ, SÖYLEYENİN AĞZINI KOKUTUR SADECE

MilliEğiti

New member
kimse bunu bana açıklayamaz

filistinde ölen biri bizim 20 yaşındaki kınalı kuzulardan daha mı önemli ???

şimdi bir filistin hayranı sen israilli misin yaygarasına başlar

v_k

New member
ikisinin de katili aynı değil mi kardeş , hangisinin daha üstün olduğunu Allah bilir ama bir Türk şehit Türk olduğumuz için bizi daha çok üzer...
Ama Türküz diye Filistinli şehitlere de acımayalım mı?

huseyin34

New member
O gemide olmayan olmak istemeyen vicdansızlar buralarda ancak abuk subuk yazarlar. Şerefsizlerin tuhumları ülkeyide sarmış Forumdaki herkesi tenzih ederim . Kör olmuş insalar acı suyu içirecek adamlar burda da yetişmiş bari israillilerin yanına gidinde yanlız bırakmayın. İsraili sevenler israile gitsin gemedekileri sevmeyenler kendine başka gemiler bulsun.! Türkiye bizim gemimiz gazzeye giden ben değilsemde benim canım kanım Canım beni orda temsil edenler gidemesemde yanındayım. Her zaman.

MilliEğiti

New member
ikisinin de katili aynı değil mi kardeş , hangisinin daha üstün olduğunu Allah bilir ama bir Türk şehit Türk olduğumuz için bizi daha çok üzer...
Ama Türküz diye Filistinli şehitlere de acımayalım mı?
filistinden gelen her kan israili boğsun inşallah

susmayalım susarsak biz biz olmayız ama ben şehit cenazelerinde böyle öfkeli kalabalıklar göremiyorum

Herkes bizim için önemlidir .Ama sence orda ölen 9 tane şehit burdaki kuzular kadar değerli değil midir?
tabi ki ikisi de önemlidir

gencecik şehit cenazemizde 50 kişi varken filistin binlerce kişi topluyor yapmayın lütfen insaf

sertari

Banned
filistinden gelen her kan israili boğsun inşallah

susmayalım susarsak biz biz olmayız ama ben şehit cenazelerinde böyle öfkeli kalabalıklar göremiyorum

tabi ki ikisi de önemlidir

gencecik şehit cenazemizde 50 kişi varken filistin binlerce kişi topluyor yapmayın lütfen insaf
Kardeşim o konuda haklısın ama bizim şehitlerimiz farkındaysan askerde şehit oldular.Vatanı korurken ve hepimizin başına gelebilir .Ancak bu meşru müdafa hakkımızı herkese bağıra bağıra duyurmak zorunda değiliz.Her ülkede terör olayları oluyor bunları lanetledik hala lanetliyoruz halkımızla beraber hakkını yemeyin onlarında.Çünkü geçen hafta tam hatırlamıyorum ama bir şehit cenazesinde on binler toplanmıştı ve her zamanda toplanırlar.
Ama birde masum silahsız gönüllü insanları düşünsek?Onların bu derece medyada geniş yer bulmasının umarım sizde rahatsızlık vermiyordur!Çünkü bu Gazza ablukası delinmesidir bu bir İsrailie kafa tutmaktır.Bunlar tarihe geçecek hamlelerdir ve medyada gereğince yerini bulmazsa orda ölen 9 şehidimizde bir hiç uğruna ölmüş olucaklardı.Ama saolsun medyamız gene sağlam çıktı sonuna kadar destekledi,ehh tek tük sivriler çıksada olcak o kadar.

MilliEğiti

New member
Kardeşim o konuda haklısın ama bizim şehitlerimiz farkındaysan askerde şehit oldular.Vatanı korurken ve hepimizin başına gelebilir .Ancak bu meşru müdafa hakkımızı herkese bağıra bağıra duyurmak zorunda değiliz.Her ülkede terör olayları oluyor bunları lanetledik hala lanetliyoruz halkımızla beraber hakkını yemeyin onlarında.Çünkü geçen hafta tam hatırlamıyorum ama bir şehit cenazesinde on binler toplanmıştı ve her zamanda toplanırlar.
Ama birde masum silahsız gönüllü insanları düşünsek?Onların bu derece medyada geniş yer bulmasının umarım sizde rahatsızlık vermiyordur!Çünkü bu Gazza ablukası delinmesidir bu bir İsrailie kafa tutmaktır.Bunlar tarihe geçecek hamlelerdir ve medyada gereğince yerini bulmazsa orda ölen 9 şehidimizde bir hiç uğruna ölmüş olucaklardı.Ama saolsun medyamız gene sağlam çıktı sonuna kadar destekledi,ehh tek tük sivriler çıksada olcak o kadar.
tamam da madem israile kafa tutacak gücün var bir avuç çapulcuya neden tutamıyorsun kafa

yapmayın lütfen sizdeki her mantıklı düşüneni israilli ilan etme anlayışı yer etmiş

anladım israili yarın yok edeceğiz pkk dursun anlaşılmaz bir düşünce çarkınız var

sertari

Banned
tamam da madem israile kafa tutacak gücün var bir avuç çapulcuya neden tutamıyorsun kafa

yapmayın lütfen sizdeki her mantıklı düşüneni israilli ilan etme anlayışı yer etmiş

anladım israili yarın yok edeceğiz pkk dursun anlaşılmaz bir düşünce çarkınız var
Pkk bir avuç çapulcu olsa kendiliğinden dağılırdı zaten arkadaşım.Pkk sadece bataklığın sivrileri o kadar.Bataklığı kurutmadan napıcaksın sivrileriyle uğraşıp.

Ayrıca ben seni İsrailli filan ilan etmedim öylede bir anlayışım yok gereken kişiye gerektiği ölçüde cevabımı veriyorum.

İsraili de yok etme derdinde değiliz kimse bunu düşünmüyor ,sadece Gazze halkının ne durumda olduğunu ve İsrailin politikasının acımasızlığının dünyaya duyurulması gerekiyordu o kadar.

MilliEğiti

New member
Pkk bir avuç çapulcu olsa kendiliğinden dağılırdı zaten arkadaşım.Pkk sadece bataklığın sivrileri o kadar.Bataklığı kurutmadan napıcaksın sivrileriyle uğraşıp.

Ayrıca ben seni İsrailli filan ilan etmedim öylede bir anlayışım yok gereken kişiye gerektiği ölçüde cevabımı veriyorum.

İsraili de yok etme derdinde değiliz kimse bunu düşünmüyor ,sadece Gazze halkının ne durumda olduğunu ve İsrailin politikasının acımasızlığının dünyaya duyurulması gerekiyordu o kadar.
bende beni ilan ettin demedim ama hazır potansiyel var her an herkesi edebilirsin

ama ben seni filistinli ilan edebilirim mutlu olacağını düşündüğüm için

israili yok etme derdinde değiliz diyorsun bataklığı kurutalım diyorsun :thumbdown:

pkk yı yok etmek gazze üzerinden israile diş göstermek mi
çok farklı yerlerden bakıyoruz

gönül ister ki güçlü ekonomimiz olsun tüm dost ülkelere yardım edelim
ama getirilmeye çalışılan tuzakta bize dost yok bunu unutmayın iyi geceler

sertari

Banned
bende beni ilan ettin demedim ama hazır potansiyel var her an herkesi edebilirsin

ama ben seni filistinli ilan edebilirim mutlu olacağını düşündüğüm için

israili yok etme derdinde değiliz diyorsun bataklığı kurutalım diyorsun :thumbdown:

pkk yı yok etmek gazze üzerinden israile diş göstermek mi
çok farklı yerlerden bakıyoruz

gönül ister ki güçlü ekonomimiz olsun tüm dost ülkelere yardım edelim
ama getirilmeye çalışılan tuzakta bize dost yok bunu unutmayın iyi geceler
Bataklığı kurutmak İsraili yok etmek değildir arkadaşım bu senin siyasi görüşün.Ben şuanda atılan adımları aslında gayet yerinde buluyorum yani BM kınaması meclis deklarasyonu ve NATO dan gelen ayrı bir kınama.Bunlar bizim elimizi güçlendirdikçe yahudi İsrail diplomasisi zayıflıcaktır dışarda.Yani şimdi hadi savaş ilan edelim diyerek İsraili yok etsek nolcak,bu sefer biz işgalci durumuna düşmücez mi.

İyi Geceler

HTML