Nokia 5230 Şarj Sorunu Acil Yardım

Cαη

New member
Selam arkadaşlar, uzun zamandır telefonun şarjı hakkında problemim vardı, şarj aleti belirli açılarda şarj ediyordu. Az önce de şarj bitti taktım açılarını düzelttim fakat tepkime olmadı. Evde Nokia 2630 vardı biliyosunuz bataryası küçük ama dişlerini denk getirerek taktım açıldı telefon denemek için şarj aletini taktım "şarj olmuyor" uyarısı verdi sonra enerji tasarrufu için çıkarın dedi. Kendi bataryasını taktığımda açılmıyor bile. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bugün de harici şarj cihazı aldım sarj ettim biraz açtım ve normal şarj kablosunu taktım şarj oluyor dedi ama şarj etmiyor pili...

Bu arada kolum kırıldı ve ameliyat oldum pek giremedim özledim sizleri :)

LioN

New member
Öncelikle geçmiş olsun.
Kulladığın adaptör orjinal mi?
Şarj girişin fazla tak çıkardan dolayı gevşemiş olabalir bu sebepten temassızlık yapabilir
şarj olmuyor uyarısı farklı volt ve amper aldıgı için veya enerji gel git olayı yüzünden gözüküyordur büyük ihtimal

eger girişte sorun varsa tamiri 10,15 lira gibi bişey tutar

Cαη

New member
Öncelikle geçmiş olsun.
Kulladığın adaptör orjinal mi?
Şarj girişin fazla tak çıkardan dolayı gevşemiş olabalir bu sebepten temassızlık yapabilir
şarj olmuyor uyarısı farklı volt ve amper aldıgı için veya enerji gel git olayı yüzünden gözüküyordur büyük ihtimal

eger girişte sorun varsa tamiri 10,15 lira gibi bişey tutar
Teşekkür ederim dostum :)

Evet evde hem orjinal hem yan sanayi adaptör var ikisiylede denedim taktığımda şarj oluyor dedi ama 2 dakika sonra batarya boş diye kapandı telefon. Harici şarj aletiyle şarj oluyor bu da çok sinir bozucu bişey, 1 saatte anca yarısı dolmuş. Dün telefonun içini açtım internetten bir fotoğraf buldum ama anlamadım. Harici şarjı aldığım yerdeki adam 85 tl ücreti olur dedi. Bana bir yol göster :)

LioN

New member
Eğer anakart arızası varsa 85tl tutar ama yaptırmaya değmez bence.
Ben sarj girişinden şüpheleniyorum telefonun içini aç girişi çıkarıp şarj aletine bagla uçlarına ufak ampul falan tak kontrol amaçlı,enerji kesintisiz geliyomu diye bak :)