neden siyasi yok

lastdream

New member
neden siyasi bir platform yok insanların seviyeli bi şekilde siyasi görüşlerini paylaşabileceği tartışabileceği bi bölüm çok faydalı olmazmı?

birde sürekli ingilizce sözcük ve deyimler neden türkçe olarak kullanılmıyo mesela fake yerine yalan,yanlış yada banlanmak yerine yasaklanmak gibi

iSpiK

Kadim Dost
siyaset oldumu dewamlı tartısma cıkıyor burda onun icin ;)

Logan

WOLVERINE
siyaset olması herkes için kötü olur çünkü herkes patlamaya hazır bir bomba...
terimlerin ingilizce olması ise uluslararası nitelik taşıması ve teknoloji dilinin ingilizce olması...:)

ases

Altın Üye
fakat seviyeli bir tartışma ortamı yaşıyamıyoruz belli kişiler olsa belki ama 60000 e yakın üye var elbet çatlaklar cıkıyor arada

firatoz

New member
gerçi kullandığımız kelimeler teknolojik değil ama
kardeş türkçe yıllar yılı yaban cı kelimeler le beslenen bi dil
bu yüzden yadırgama
senin türkçe sandığın kelimelerin % 69 u osmanlıca farsça ve fransızca
zaten türk dil kurumu da bu sebebten kuruldu ama çok bi faydası olmamış demekki...

CHI€F

Kalpsiz
siyaset yapmaya kalktınmı 60000 bin üyeyi geçtim günlük 2000-3000 online var bunlardan hangisini seviyeli tartışma yapabileceğine güvenebilirsin bu yüzden de forumun selameti açısından siyaset yok gerek te yok

lastdream

New member
ChAcMooL.cK' Alıntı:
biraz spor bölümünde dolaş .....
neden tartışma istemediğimizi çoq ii anlarsın....

nasıl olsa istediğinizi yasaklıyosunuz(banlıyosunuz)

ingilizceye karşı değilim bilen biliyo ama bu site türkiyenin değilmi?

react

Admin
Süper Moderatör
burada spor bile sakin bir şekilde konuşulup mütala edilemezken
siyaset bölümü olursa neler olur tahmin edemiyorum : )

Logan

WOLVERINE
lastdream' Alıntı:
nasıl olsa istediğinizi yasaklıyosunuz(banlıyosunuz)

ingilizceye karşı değilim bilen biliyo ama bu site türkiyenin değilmi?
kimse canının istediğini banlamıyor forum kurallarını ihlal edenleri ve huzuru bozanları banlıyorlar...ama rahatın bozulup huzurun kaçtıktan ve birisine sinir olduktan sonra onun banlanması neyi değiştirirki?sonuçta sende banlanmamak için alltan alırsın ve içinde patlar...:)

lastdream

New member
Logan' Alıntı:
kimse canının istediğini banlamıyor forum kurallarını ihlal edenleri ve huzuru bozanları banlıyorlar...ama rahatın bozulup huzurun kaçtıktan ve birisine sinir olduktan sonra onun banlanması neyi değiştirirki?sonuçta sende banlanmamak için alltan alırsın ve içinde patlar...:)

canının istediğini banlıyor diye bişey söylemedim senin türkçende zayıf heralde yasaklanması gereken sensin terbiyeli ol ne demek içinde patlasın

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
insanlar birbirini çok kolay yanlış anladığı ve herkes farklı görüşlere sahip olabileceği için siyaset bölümü yok

bigboy123

New member
bence tartışmaya açık biryerde küfürde olmalı, insanlar içlerinden geldiği gibi birbirlerine küfür edebilmeli :D bu tercih meselesi, bi düşünün bakalım 2 tane insan birbirlerine kaç satır küfür yazacaklar ? en fazla hadi attık attık en azamisi "ulan nerdesin sen, gel şurada buluşup kozlarımızı paylaşalım kafanı kırayım" olur. EE gerisi ne peki, tartışma heralde olacak, küfür ve aşağılamada olacak, küfür yazanlar eğer şikayet olursa uyarılır modlar tarafından işte gereği neyse o yapılır uzaklaştırmamı banlanmamı neyse. Siyaset bölümüne yazı yazmadan önce uyulacak kurallar konular, yazmak isteyenler okurlar ilk başta falan, bölücü örgüt taraftarı yazılar ve bilmemneler hemen banlanır, olay budur. Yoksa ülke içi tartışma iyidir herzaman

alp

New member
lastdream' Alıntı:
canının istediğini banlıyor diye bişey söylemedim senin türkçende zayıf heralde yasaklanması gereken sensin terbiyeli ol ne demek içinde patlasın

Çok haklı bencede biri ilgilenmeli bu tabirle üstelik türkçe ve zeka kıtlığı aşırı şekilde yaşanılan bir durum oldu artık. Yanlız bu arada ingilizce tabirler takmışsın bencede türkçeleri kullanılabilinir ama "yasaklanırsın" desen "eee ne olacak ki yasaklarsa yasaklasın diyecek." Ama "banlanırsın" deyince ürküyor. Ama bende katılıyorum türkçeyi daha fazla kullanmamız lazım değil mi "lastdream" :)

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
DesTan' Alıntı:
tabi güzel olur... hem modlarada iş çıkar.. bol bol adam banlarlar
modlar adam banlamaz smodlar ve yöneticiler banlar :)

ayrıca o iş sandığın kadar kolay değil

burda boş oturduğumuzu falan mı zannediyosun sen??

lastdream

New member
alp' Alıntı:
Çok haklı bencede biri ilgilenmeli bu tabirle üstelik türkçe ve zeka kıtlığı aşırı şekilde yaşanılan bir durum oldu artık. Yanlız bu arada ingilizce tabirler takmışsın bencede türkçeleri kullanılabilinir ama "yasaklanırsın" desen "eee ne olacak ki yasaklarsa yasaklasın diyecek." Ama "banlanırsın" deyince ürküyor. Ama bende katılıyorum türkçeyi daha fazla kullanmamız lazım değil mi "lastdream" :)

kim yakalıcak diye bekliyodum

perteklim

New member
bence anlayış ve seviye sorunu var....

banlanmaktan hiç endişe etmedim yanlış anlaşılmaktan çekindiğim kadar.... fakat siyasi bölümün olmamasını doğal, normal hatta "iyiki yok " görenlerdenim.... çünkü basit " güncel " haberlerin yorumlarında bile bazı arkadaşlar kantarın topuzunu kaçırıyor, diye düşünüyorum... takdir forumdaki diğer üyelerin tabii ki...

HTML