Nasil Muzik Yapiyorsunuz?

Hakaco

New member
Nasil Muzik Yapiyorsunuz?

Arkadaslar buraya muziklerinizi nasil yaptiginizi anlatin.. Hangi programlari kullandiginizi, nasil kullandiginizi, ses olarak ne kullandiginizi(sf2, soft shynt, gibi) bir elin nesi iki elin sesi, belki senin bilmedigini ben biliyorum, belki denemedigin bir seyi ben denedim..

Diger arkadaslarda hic action yok, sadece okuyup cikiyorlar.. Ben ustume duseni yapmaya hazirim dermisim...;)

evet arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyorum...:)

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
şimdi dier arkadaşlar uğraşmıor derken aynı anda 8-10 konu açınca böle olmuş. . .

valla ben stüdyoda yapıorum program falan kullanmıorum daa önceki kayıtlarımda kullandım ama hatırlamıorum ismini e zaten bilen benim müzikleri bilio grup dağılmadan önce dark abi saolsun konuyu sabitlemişti . . .

malmsteen

New member
Eğer gitar çalıpta sık sık studyoya gitme imkanı olmayan arkadaşlara Roland'ın R-8 Drum Machine modelini tavsiye ediyorum..
Drum sampleları kayıt edip üzerine çalabilme imkanı veriyor..Gerçekten baya geniş bir içeriği var aletin..
Ayrıca "imkanı olanlar" için ev kayıtlarında şöle bi setupın sound u hiç fena olmaz;
Gitar->DOD 250 Overdrive->BOSS Noise Suppresor->CryBaby WahPedal->Zoom 9002 Pro->Marshall Amfi->Bilgisayardan AcidPro programına :D
Kolay gelsin..

kayrahan64500

New member
yardımcı olurus

kardeş müzik yapmak için müzik kulagın olması lasım bu kadarını söyliim zamanım yok şu an ama bana ulaşırsan çok yardımcı olurum

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
kayrahan64500' Alıntı:
kardeş müzik yapmak için müzik kulagın olması lasım bu kadarını söyliim zamanım yok şu an ama bana ulaşırsan çok yardımcı olurum

arkadaşım konuyla sölediklerinin hiçbi alakası yok biraz daha dikkat!

wanted55

New member
bende stüdyo ortamına ayıracak para yok

benim stüdto kuracak param yok ama bilgisyar ve internet in verdiği mucizelerle yani programlarla yapıyorum müziklerimi logic pro,cubase sx.ejayrave4,ejaydance5,6,7,storm.sonar3,4.5.ve daha niceleri en çok ejaydance7 yi seviyorum, tabi editleme olarakta adobeaudition nun üzerine program tanımam

shany

New member
arkadsalar ben ARWizard3 die bi pro kullanıorum..serialleri var ben de isteyen olursa pm den gonderirim

krall

New member
öncelikle iyi calabilmek icin iyi bir dinleyici olmak gerekiyor yargılamadan hissederek dinlemek gerekiyor ben klavye ve bateri calıyorum arkadaşlarom müzik kulagı olması demişler bence yanlış duygu ve yetenek olmalı

Uzunefe

Altın Üye
valla sesim güzel olduğu için bazı şarkıların enstrümental olanları buluyom bi de kendim seslendiriyorum :D

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
Uzunefe' Alıntı:
valla sesim güzel olduğu için bazı şarkıların enstrümental olanları buluyom bi de kendim seslendiriyorum :D

vallahımı efe çalışmalarını bekliom o zamn çalışmalarını merak ediorum utanırsan bana msnden gönder ama madem güsel sesin var bence site olarak faydalanabiliriz dielmi:)

bilenbilio

New member
arkadaslar bende on board ses kartı vardı arkadasımın kayıtlarını yapıoduk şimdi para birleştirip bi ses kartı aldık : creative audigy .. ama en düşük modeli.en azından on boarddan daha ii verim alırız dedik.ama ses çıkışta kalite yükseldi ama kayıtta bu sefer manyak dip gürültüsü var.bunun nedeni nedir ?? bilen varsa allah rızasın için cvplasın bi de dip gürültüsünü alan programlar varmış bilen falan varsa ltf bana ulaşsın yada burdan yazsın olur mu?

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
derdini istersen donanım bölümünde anlat ben yardımcı olamıcam

1- bilmiorum
2- sorun donanım sorunu

inş bi çözüm bulursun. . .

GuitarisT

New member
Valla ben genelde kayıtlarda soundcheck yapıyorum.Doom metal- gothic-death-trash metal-progessive rock-hardcore yapıorum arada bir numetalda yaptığım oluyor..

AdmiX

New member
Fruity Loops'da ara sıra can sıkıntısı gidermek icin altyapı felan uğraşıyorum işte.. bu aralar BUZZ programı ile elektronik muzige merak saldım.. :D

pantera

New member
Önce ADAM olmayı öğren sonra benim şahsiyetime laf söle!!!

2-flood yasak

3-mail adresi vermek yasak

4-sanırım editlemem için yeterince sebebim var!

EDİT BY SıpA

pantera

New member
Malmsteen Mersindeyim ama KAPIM herkese ACIK herzaman , bakalim Protools sistem alacam bu aralar bende istanbula TASIMAYI hedefliyorum isyerini , bizim burda rockla ugrasan insanlar pek yok bir kac kisiyiz iste

istabula tasinacam ama yaza kadar orda olurum diye tahmin ediyorum

kolay gele

sound

New member
izmir de muzik yapmak zor aslinda cunku dogru duzgun studyo zor bulunuyor ben ise grubumla beraber nu metal hardcore metalcore gibi tarzlari deniyoruz

Baglamam

New member
Arkadaslar eger studio avantajiniz yoksa size adobe audition u tavsiye ederim....Sanatçının sesini silip kendi sesinizi ekleyebilir ve bunlara efekt yapabilirsiniz...bunun detaylı acıklamalarını arkadaslarımız dıger forumlarda yapıyorlar... Herkes baglama calar ama iş baglamayı da kendine benzetmekte :D