nasıl bir pc yorumlarmısınız???

M.H.Orhan

New member
Kent55 in yorumuna katılıyorum(Kısmen) evet i7 li bir pc yapabilirsiniz ama i7 nin de core2 duo dan daha iyi olmayan modellerini de olduğunu hatırlatmak lazım, i5 in iyi bir modelinde bu fiyat olsa normal derdim ama fiyat çok yüksek, artı ekran kartı 560 ti Oc MSI Twinfrozr olan bir ürünü bundan 200 tl daha uzuca topluyorum.

Almamışsanız almayın.

Dilerseniz benimle pm yoluyla iletişime geçin ayrıntıları konuşalım.

irem_20

New member
tmm orhan özelıne msj attım ama demiş oldugum gıbı herkes farklı seyler soluyo ucretı bellı 2.250-2.500 tl arası bı kasa alıcaz ama 1 veya 2 sene sonra elımızde kalmasın mesala suan kullanmakta oldugumuz pc 2004'te alındı ve hıc bır problem cıkartmadı bıe tıpkı bunun gıbı zamanında nasıl ıyıyse sımdıkı alacagımzda ıyı olsun ıstyrz...

M.H.Orhan

New member
Pekala öncelikle ayrıntılardan bahsedelim.

GIGABYTE H61M-S2-B3 INTEL H61 SOKET 1155 DDR3 1333MHZ VGA ANAKART 174 TL

Buna uyumlu 1333 mhz 4 gb ram çok çok yeterli olur. 4gb üzeri ram yeni neslin abartısından başka birşey değil, şuanda en popüler oyun yada programların birkaçını bir arada kullansanız bile 4 gb ram kullanamazsınız.
Ayrıca fazla ram büyük bir Pagefile verisi oluşturur (ramin boyutu kadar) sistem her açıldığında bu dosya yenilenir, dolayısıyle harddisk çok hızlı yıpranır. Ramin sistem üzerindeki bu olumsuz etkisinden genel kullanıcılar pek bihaberdir malesef. Bu nedenle bahsedilmez.

Herneyse, öneri olarak:

KINGSTON 4GB DDR3 1333MHZ CL9 TEK MODÜL 56 Tl

İllede 8 gb derseniz bu ram den 2 adet alıverirsiniz, fiyat da ona göre değişir.

Soğutma olarak Overclock etmeyecekseniz stok soğutucu ile devam edilebilir, Ama yüksek performans gereksinimi var derseniz Thermaltake Contac 29 BP çok sık kullandığım ve fiyat/Kalite/İşlevsellik ortalamasında oldukça iyi bir soğutucudur.

Kasa olarak seçiminizi THERMALTAKE VN47021W2NE COMMANDER 700W yapmanızı kesinlikle öneririm. Çünkü, soğutma/kalite/sessizlik/boyut bakımlarından her koşulda sizi memnun edecek bir kasadır Fiyatı 350 tl

İşlemci olarak konuda bir arkadaşın önerdiği Core i5 2500K Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache 32nm İşlemciyi öneririm (4 çekirdekli ve HyperThreading i olan harika bir işlemcidir, birçok i7 modelinden de üstün sayılır) Fişyatı 600 tl

Ekran kartı için kesinlikle listenizdeki 192 bit seçeneğini değerlendirmeyin, Overclock sonuçlarında rezalet olduğu internette açikardır. ama önereceğim : MSI GTX560 TI TWIN FROZR II O.C. GDDR5 1GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11 700 tl dir.

Harddisk fiyatları fabrikasını su bastığından bu sıra uçuk bu nedenle 500 gb 750 gb aynı markanın barracuda ürünlerinden dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Verdiğim fiyatlar mükemmel değilse bile listeniden toplayacağınız ürüne kolayca kafa tutacak ve performansı ile göz dolduracak bir üründür.

Ayrıca performans delisi iseniz overclock potansiyeli de hayli iyidir. Defalarca kez benzer konfigürasyonlarda pc ler topladım. Soru işareti bırakmaksızın memnun edecektir.

Ürünlerin toptan alımını yapabildiğimden ben de kasayı verdiğim fiyatlar üzerinden toplayabilirim ama kendiniz yapacaksanız verdiğim değerlere dikkat edin.

Önerdiğim ekran kartı 1gb 256 bit kategorisinde en iyi ekran kartlarından seçilmiştir.

HTML