nasıl bir pc yorumlarmısınız???

irem_20

New member
Ürün:
3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk

DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH

OEM Windows 7 Professional 64-bit Türkçe - DVD

H67MS-E23 (B3) Intel H67 Soket 1155 DDR3 1333MHz SATA 3.0 VGA&DVI Anakart

4GB Value DDR3 1333MHz CL9 PC3 Tek Modül Ram

VL86021W2E V3 600W MidT ATX SİYAH KASA

Core i5 2400 Soket 1155 3.1GHz 6MB Cache 32nm İşlemci

GTX550 Ti GDDR5 1GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

ARKADASLAR IYI PC ICIN BI FIYAT ISTEDIM BUNU ONERDILER SIZCE NASIL UYGUNMU ALALIM MI??? YARDIM EDERSENIZ SEVINIRIM ALMISKEN IYISINI ALALIM PROBLEM YASAMAK ISTEMIYORUM....

TOPLAM NAKİT FİYATI: 1940 TL

S

SqooK^

Guest
şöyle kısa bir bilgi veriyim; bu pc nin ekran kartıyla yapamıyıcağınız iş yok, işlemci iyi bir performans verir, anakartta gelirsek güzel, ram 4 gb bunu 6gb yapılabilir, hdd 500gb guzel bu kadar alan bana yetmez dıyorsanız yukseltebılırsınız.
evet fıyata bakarsak bıraz ucuk duruyor yalnız o ekran kartının fıyatı zaten pc nın %30-35 kapsıyor. hdd pahalanınca 50-100tl de etkı onda oluyor.

irem_20

New member
o zaman sole dıyebılırmıyız corei5 yerıne i7 yapsak harddısk ıse 750 gb olsa ekran kartı mukemmel dıyosun anakartta tereddu ettın sanırım bıraz ram 6 gb yapalım bole ıyımı ıyı bı pc olurmu...

irem_20

New member
ekran kartı suan en ıyısı dıyosanız kucultmeye gerek yok olmusken en ıyısı olsun dıyorum bu en ıyısımı

Etica

New member
o zaman ram'i yükseltin sonra işlemciyi i7 yapın harddiskin hafızasını arttırın olmuşken iyisi olsun

irem_20

New member
Intel core İ7-2600 3.4-3.8 8m 850m vga lga 1155 (İŞlemcİ)

asus f1a75-v evo 4xddr3 2250 vga dvi hdmi fm1 ( anakart)

corsair xms3 2x4 8gb ddr3 2000m cl9 cmx8gbx3m2a2c (ram)

samsung 1 tb 7200rpm 32mb sata2 pc ( harddİsk)

zotac gtx 570 synergy 1280 mb (320 bİt) ddr5 hdcp,dl ( ekran karti )

thermaltake soprano rs101 500w vg75021w2e (kasa)

lg gh-22ns50 22x sİyah dvd-rw sata (dvd okuyucu)

xilince xp400 400w 1200m fan psu r3 ( fan sogutucu)

arkadaslar ben bu bilg. Karar kildim soylermisiniz bu pc'de hersey birbirini tamamliyormu deĞİŞtİrİlmesİ gereken herhangi birsey varmi hersey birbirine uyumlumu===

KnockOut

Super Sonic
Süper Moderatör
Intel core İ7-2600 3.4-3.8 8m 850m vga lga 1155 (İŞlemcİ)

asus f1a75-v evo 4xddr3 2250 vga dvi hdmi fm1 ( anakart)

corsair xms3 2x4 8gb ddr3 2000m cl9 cmx8gbx3m2a2c (ram)

samsung 1 tb 7200rpm 32mb sata2 pc ( harddİsk)

zotac gtx 570 synergy 1280 mb (320 bİt) ddr5 hdcp,dl ( ekran karti )
bunlar olduktan sonra artık hiç birşeyi değiştirmene gerek yok irem_20 tamamen bu özellikleri bu bilgisayarı 10 sene takır takır götürür.

irem_20

New member
knocout bıraz arastırma yaptım fan ve anakart ıcın ıyı degıl dıyolar sakın onları alma dıyolar anakart olarak gıbayte al guc kaynagı ıcınde 750 w al dıyolar nasıl yapmam gerek bılgılendırrmısın...

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Moderatör
irem ankartta ASUS ve MSI den uzak dur en iyisi GIGABYTE dir şimdi sana bir sistem yazacağım ama benim sistemim INTEL değilde AMD olacak

ANAKART: GIGABYTE 990FXA-UD3

RAM: 8 GB DUAL KIT 4x4 1600 MHZ KINGSTON HYPERX

İŞLEMCİ : AMD PHENOM II X6 1100T

HDD: 1 TB WD SATA 3.0 64 mb cache

EKRAN KARTI : AMD de genelde HIS ve XFX markalarını tercih etmende fayda var benim önerim HIS den yana alacağın kartta performans bekliyorsan eğer 6xxx serisi olmalı

Şimdi bunları çalıştırmak için iyi bir PSU ve Kasaya ihtiyacın var bunun içinde HAF912 PLus işini görür kasanın içinde 750w +80 plus yani gerçek 750 w değerinde güç kaynağı var ayrıca kasa ısınmaya karşı korumalı kromdan yapılmadır istesende ısıtamazsın ; )

TOPLAM FİYAT ( VATAN BİLGİSAYARDAN BAKIYORUM ) : 2083 TL

EDİT : İşlemci soğutucusuda istiyormussun onuda fiyata ekliyeyim verdiğim isim dünyaca kabul edilmiş en iyi işlemci soğutucuları arasında yer alır "sun beam "

http://www.hepsiburada.com/Liste/sunbeam-core-contact-freezer-ultra-performans-islemci-sogutucu-sb-cr-cctf/productDetails.aspx?productId=bd99157&categoryId=1125&SKU=BD99157

Bu sistem i7 işlemcili INTEL ile neredeyse aynıdır zaten siz aradaki performans farknı anlıyamazsınız buyüzden fazladan para verip INTEL almanıza gerek yok ; )​

irem_20

New member
oncelıkle tesekkur ederım... ya aslında kardesım alıcak 18 yasında ama tabı bende kullanıcam ama tam oyun manyagı oldugu ıcın tutturmus ıllede bu olacak dıye ayrıca bosa para vermekte ıstemez kımse ama dımı bde su varkı sımdı kafamız gercekten cok karısık herkes ıntel daha ıı dıyo sımdı amd dıyosun sende onun ıstedıgı bılg. 6 yıl omru olsun ıstıyo napcas sımdı:(((

Etica

New member
oncelıkle tesekkur ederım... ya aslında kardesım alıcak 18 yasında ama tabı bende kullanıcam ama tam oyun manyagı oldugu ıcın tutturmus ıllede bu olacak dıye ayrıca bosa para vermekte ıstemez kımse ama dımı bde su varkı sımdı kafamız gercekten cok karısık herkes ıntel daha ıı dıyo sımdı amd dıyosun sende onun ıstedıgı bılg. 6 yıl omru olsun ıstıyo napcas sımdı:(((
ömrü senin kullanımına bağlı ama bence intel al.

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Moderatör
Şimdi irem ben AMD kullanıyorum ve gayette menunum sen istersen burda yazılan i7 işlemcili INTEL sistemini ve sana yazdığım sistemi al ve vatan computer a git başka bilgisayarcıda olabilir ben özellikle vatan diyorum çünkü müşteri hizmetleri gerçekten çok ilgilenir müşterileri ile bu 2 sistem arasında ne farklar var sizce hangisini almalıyım diye bir sor bakalım ne diyecekler ; )

Kardeşin pc alayım 6 yıl kullanayım demiş 6 da kullanır 10 da kullanır ama hangi sistemi alırsanız alın her geçen yıl sisteminiz bi o oranda kötüleşecektir teknolojiye ayak uydurmak imkansızdır şimdi gidip 10bin tl lik bir pc de toplasanız seneye bir sonraki sene 6bin tl ye düşecektir buyüzden pc ye fazla para yatırmak çok gereksiz birşeydir ve genelde şu mantıkla pc toplanır az paraya uygun performans olacak özetle 800 tl ye INTEL i7 yerine 400 TL ye amd x6 alınır 400 tl cebinizde kalır performans olarak ta oyun oynuyacaksanız eğerki çok çok yeterli gelcektir ama mühendislik programları kullnacağım ben rander yapacağım gece gündüz çizim yapacağım derseniz ozaman INTEL alacaksınız bu bir gerçek : )

irem_20

New member
belirtmiş oldugum gıbı kardesımın oyun manyaklıgından kaynaklanıyor yok bu fıfa 12 ımıs yok gta 4'mus bunları kasmadan donmadan oynamamk ıcın ve ılerıye donuk oyunlar ıcın bır pc mutlaka gerekmıs....

ben ıse sadece bos zamanlarımda ınternette gezınmek ıcın sadece bu....

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Moderatör
Sadece oyun oynuyacaksa kardeşin PC yerine oyun konsolu alabilirsiniz kendinede sadece internette dolaşmak adına bir notebook alabilirsin PC ye vereceğiniz paranın yarısına ikinizinde istekleri çöülmüş olur

irem_20

New member
yok oyun konsolu ıstemıyo bılgısayar ıstıyo ıste hatta parasıda hazırda yanlıs yatırım yappmaktan korkuyoruz... yanı onca para bosa heba olmasınn

HTML