Namaz kılan memurun akibeti ne olur

CarlionE

New member
İbadet ile imanı karıştırıyorsun ve kötüye çalan mesajlar veriyorsun, senin bu tavrının şeriatçıların ekmeğine yağ sürdüğünü görmüyor musun?
Vazifesine ibadet için ara veren ve dini bütün olan biri için bu "ara" yeme-içme arası gibi gelir.
İnandığın şey her neyse, bunlar için ödün vermezsen, inanıyor sayılmazsın neticede ayrıca namazın, niyazın kimseye zararı yok, başkasının inancına, imanına karışımadığı sürece.
"Namaz kılan memur" için yorum beklemekteyiz senden, Allah rızası için düşman askerin boynunu besmele ile kesen Çeçen veya Arap gerilları için değil.
Ben dindar biri değilim, namaz - oruç desen belki hiç yok, ama "Namaz kılan memur" başlığı altındaki hiçbir konuya da "sapıklık, sapık" demem. Diyene derim.
Ortayol nasıl bulunur? İlk önce böyle bir alternatifin olduğuna inanman ve inancın için bazı fedakarlıklarda bulunup, dar kalıplardan sıyrılman gerek.
Ben nasıl ki bu kadar müslümanın arasında hala ibadetsiz yaşıyorsam, öyle bir ortayol işte...
Ama sen illa ki babanı bile asma, kesme, biçme derdine düşersen, oğlunla bile aynı yolda yürüyemezsin.

Sen de şovenistlik yapacağına, verilen mesajı anlamaya çalışsan... Diyecem ki demiyorum.
Çünkü senden, hiç hata yapmadığına inanan bir hata mesajı alıyorum :)

ya arkadaş sen benim mesajlarıma yorum yazmasan olurmu? rica ediyorum.bana sıfatt falanda bulma olurmu.daha öncede söyledim biraz düzey sadece düzey.ne yazarsan yaz cevapta vermiycem.evet buda sana göre hata dolu bi mesaj.sen öyle bil.hatası olan bir insana senin bu yaklaşımında hiç hata değil heralde.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
[

özgem - konuyla ilgili gerginlik yaratacak insanları tahrik edecek mesajlar atmaman yararına olacaktır, burası forumdur milli ve manevi değerleri tekelinde tutmak hiçkimsenin haddine değildir, bunun tekrarı olursa uzun süre ceza alacağını hatırlatmakta fayda görüyorum, mesajın silinmiştir

mesajımda herhangi bir seviyesizlik görmemekle birlikte haddimide her zaman bildiğim kanısındayım.Ceza gerektirecek bir durumum olduğunu düşünmüyorum..kimseye hakaret etmediğim gibi.her inanışa saygı duyuyorum.tahrik konusuna gelince Atatürk bizim atamızdır demek kimi tahrik ediyo anlayamadım.eğer benim atam deseydim sonuna kadar HADSİZLİK VE TAHRİKÇİLİK yapmış olurdum.Ben hepimizi kastettim.uzakaştıradabilirsiniz hatta siledebilirsiniz.ama hadsizliği ve seviyesizliği hele hele tekelinde tutmak suçlamsını kabul etmiyorum arkadaşım.Bu mesajda cevap olsun diye yazılmamıştır.ve ben tüm mesajları okuduüum zaman öyle tahrikler,tekeller ve seviyesizlikler görüyorum bunuda bilgilerinize sunuyorum.herkes seviyeli,saygılı ve adaletli forumlar.Hakeden arkadaşlara saygılarımı sunuyorum.

bu internet dünyasında ADAM gibi bi foruma 1 senedir üyeyim ben.kimseye ve hiç bir düşünceye saygısızlık yapmadım.YAPMAM.Ben hiç bir forumdan uzaklaştırılacak bir şey yapmadığım gibi hiç bir kurumdada bununla karşılaşmadım.Hackhell seviyeli forumdur.Mesajlarımı daha iyi inceleyin bu eleştirilere maruz kalmaya. ne kişiliğim ne insanlığım nede eğitim düzeyim müsait değil benim.Kurunun yanında yaşa yazık etmeyin.
şu avatarını lütfen değiştir. Atatürk bizim!!! yani kendini bilenlerin Atasıdır.Kafaya sıkanların değil.Rabbi "ne" postalarım demişin.Ona ben yorum yapamam ama Rabbimden sana bir posta gelir kimbilir?.SİZLERİ ATATÜRK'ÇÜ görmüyorum inin artık Atamızın sırtından.

forumda kimseye ne avatarını kullanacağını söyleme hakkın yok
ayrıca "Atatürk bizim" de diyemezsin, durum bu kadar açık ve nettir
bu şekilde bir yaklaşımı hoşgörmemizde kesinlikle söz konusu değildir
İnsanların milli ve manevi, kültürel olan ortak değerlerin bulunduğu bir yer burası
O yüzden, evdeki, sokaktaki, okuldaki veya arkadaş ortamındaki bazı özgürlüklere sahip değilsin burda

Kara Kartal

Banned
İbadet ile imanı karıştırıyorsun ve kötüye çalan mesajlar veriyorsun, senin bu tavrının şeriatçıların ekmeğine yağ sürdüğünü görmüyor musun?
Vazifesine ibadet için ara veren ve dini bütün olan biri için bu "ara" yeme-içme arası gibi gelir.
İnandığın şey her neyse, bunlar için ödün vermezsen, inanıyor sayılmazsın neticede ayrıca namazın, niyazın kimseye zararı yok, başkasının inancına, imanına karışımadığı sürece.
"Namaz kılan memur" için yorum beklemekteyiz senden, Allah rızası için düşman askerin boynunu besmele ile kesen Çeçen veya Arap gerilları için değil.
Ben dindar biri değilim, namaz - oruç desen belki hiç yok, ama "Namaz kılan memur" başlığı altındaki hiçbir konuya da "sapıklık, sapık" demem. Diyene derim.
Ortayol nasıl bulunur? İlk önce böyle bir alternatifin olduğuna inanman ve inancın için bazı fedakarlıklarda bulunup, dar kalıplardan sıyrılman gerek.
Ben nasıl ki bu kadar müslümanın arasında hala ibadetsiz yaşıyorsam, öyle bir ortayol işte...
Ama sen illa ki babanı bile asma, kesme, biçme derdine düşersen, oğlunla bile aynı yolda yürüyemezsin.

aslında dediklerine katılıyorum ama çevreden ders almamak tarihten ders almamak bize yakışmaz..''Bastığın Yerleri Toprak Diyerek Geçme tanı. Düşün altında binlerce kefensiz yatanı'' bizim böyle bir lüksümüz yok bu vatan 30 kupona kurulmadı

din istismarının çok kolay yapıldığını biliyorsun ve bu yöndeki kanunlara muhalefet edildiği yıpratıldığı malum....

iranda böyle ortayol aradılar ortayol ellerinde patladı.taviz verdikçe verirsin bu zaman kadar verilen tavizler ülkeyi bu duruma getirdi

bu vatan 30 kupona kurulsaydı dediğin ortayolu entel dantel liboşlar gibi aramamız gerekirdi

unutma islamın tarihine bir bak

Allah için Peygamber torunları katledildi
Allah için diri diri canlar yakıldı
Allah için mızraklara Kuran sayfaları geçirildi

Allah adına yapılan sapıklıkları unutursan Laik Cumhuriyete nankörlük etmiş olursun

biz orta yol aramıyoruz her zaman Laik Cumhuriyetin taraftarıyız
taviz vermek demek istismara açılan kapıyı görmemek demektir

benim vergim le kamu hizmeti yapan memur kesinlikle mesai saatlerinde kendi inançlarına göre hareket edemez.edeceği her türlü kişişsel eyleme ben hakkımı helal etmiyorum ben helal etmiyorken yaratan kabul edermiiiii
isterse 60 milyon helal etsin tek kalsamda hakkımı helal etmiyorum ...

CarlionE

New member
Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ;2988714' Alıntı:

forumda kimseye ne avatarını kullanacağını söyleme hakkın yok
ayrıca "Atatürk bizim" de diyemezsin, durum bu kadar açık ve nettir
bu şekilde bir yaklaşımı hoşgörmemizde kesinlikle söz konusu değildir
İnsanların milli ve manevi, kültürel olan ortak değerlerin bulunduğu bir yer burası
O yüzden, evdeki, sokaktaki, okuldaki veya arkadaş ortamındaki bazı özgürlüklere sahip değilsin burda
hiçbir milli manevi değere hakaret etmedim ben.onu "rabbine postalarım" diyenlere sor.onlarınki manevi değerlere hakaret değil heralde.beni shovenistlikle suçlayanlara sor.beni forumdan soğutmayın.siliyomusunuz banlıyomusunuz naparsanız yapın.bana nerde ne yapacağımı söylemeyin.bide adaletli olun.ayırt etmeyin.

Nathanael

New member
burası Türkiye.mesai saatleri içinde biraz namaz zor kılar devletin memuru.
öyle bi kılarlar ki, niye kılıyorsun su anda calısman lazım dediklerinde baskaları da sana ne dinsiz misin diye uste cıkarlar birde. madem namaz kılıcaklar o zaman ona gore bir işe girsinler , kimsenin zorla onları o işe koydukları yok ama mantıkları bu işte dostum

Elasis

New member
Kılan kılıyor kimse de bunu yaklamayaz. Bu ara çok peruklu memur gözüme çarpmaya başladı onlarda da artış var.

MaLum-kişi

Hbeşer-i KamilH
ıbadet ozgurlugu ama gızlı yap bu ulkade sıyasetcının dını yoq devletınde

HTML