MS-7222 bios'ta CPU Frekans ayarını bulamıyorum yada yok?

seloboy

New member
arkadaşlar benim anakart ve işlemcim şu;

Intel Celeron 347
Cedar Mill
Intel(R) Celeron(R) D CPU 3.06GHz
VIA P4M800 Pro/P4M800 CE/VN800/CN700 rev. 00
VIA VT8237 rev. 00
1024 MBytes
266.1 MHz (1:2)

bu anakartta yaşadığım sıkıntıya geliyim; bios'a girdim işlemcimi overclock edicektim ama bir türlü cpu frekans bölümünü bulamadım. bunu nasıl bulabilirim? eski "asrock fsb800" anakartımla p4 2.66 işlemcimi 3.72 yapmış kullanıyordum. nerde o günler :D

seloboy

New member
arkadaşlar ne olur bir bakın.. hiç bu işten anlayan yokmu. internette aramadığım yer kalmadı. bir türlü bulamadım...

Tunyukuk

New member
Aynı karttan olsa elimizde tamam da. Neyse en azından şunu söyleyebilirim;
MSI anakartlarda "Cell" menü oluyordu BIOS altında oradan yapılıyor olması lazım.

seloboy

New member
arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim. benim bios ta cell menü yok...

fazla çıkabilecek derken overclock sonrası kazanılan performansımı kastettin.

acaba windows altından overclock yapılabilirmi bunun hakkında bir bilginiz varmı... yoksada ne yapak overclock işini unutucam malesef.

seloboy

New member
zaten benim bios versiyonu 3.10 daha yenisi var 3.30 olarak. ama biosu güncelleyenlere baktımda bunların bir kısmı anakartı bozmuş diğer kısmı ise sorunlar yaşamış internete girememek v.b. sorunlar.

Zeytin

Zeytin&Limon
Benzer bir MSI kart açtım senin için, montajını yapayım menüyü söyleyeceğim :smile:

Zeytin

Zeytin&Limon
Ram overclock için burayı kullanacaksınız. İşlemci için burada alt sekme yok malesef.

Fireworks ta çizim yapacağınıza telefona çekip gönderseydiniz keşke :smile:

Sizin bios sürümüyle uyumlu bir anakart serviste bulamadım. Sizden Menülerin resimlerini tek tek istesem çok ayıp etmiş olurmuyum?

seloboy

New member
Overclocking
This motherboard is designed to support overclocking. However, please
make sure your components are able to tolerate such abnormal setting,
while doing overclocking. Any attempt to operate beyond product specifications
is not recommended.

biosta cpu kısmında overclockla ilgili bir ayar yok malesef... overclock işinden vazgeçtim şimdilik..
yinede ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.. zaten bu konuyla ilgili birçok kullanıcı sorun yaşamış ama onlarda çözüm bulamamış...

seloboy

New member
o riske giremem.. bilgisayara bir şey olursa burda katliam çıkar :D (pc ortak kullanılıyor)
update işinden sonra anakartı bozan ve internete giremeyen 2 kişinin konusunu inceledim.
birde yabancı sitelerde yapamayıp vazgeçenler var okadar....