Motorlu çanak lütfen yardım!

ogretmen63

New member
Değerli arkadaşlar geçen gün diseqc motorlu çanak tam doğuya yattı ve kaldı. Sırayla şunları yaptım: Motorun üzerinden iğne ile resetledim. Daha sonra kurulum, motor ayarlarından 0 noktasına git konumuna getirip yeşil tuşa bastım. Daha sonra onun yanındaki mavi tuşa basıp Turksat ı arattırdım. Tabiiki bulamadı ama çanak yatık konumdan kurtulup ortalarda bir yerde durdu. Artık hem çanak üzerinden manuel olarak hemde cihazın kumandasıyla çanağı döndürüp uyduları bulup konumları sabitleyip kaydedebiliyordum. 7, 13, 19 dereceleri bulup ayarladım ancak 42 dereceyi bir türlü ayarlayamadım(Ankara / Batıkentte oturuyorum). Sıfırlama işleminden sonra çanak sanki biraz yukarıda duruyor gibi ama en azından şuan 7 derecedeki Skytürk den haberleri izleyebiliyorum. Turksatı nasıl ayarlayacağımıda şimdi araştırmaya başlıyorum. Cihazım DM500, Gemini image yüklü, Diseqc motor Goldmaster 2100. Bilen varsa lütfen yazsın. Herkese tekrar teşekkürler.

er642

New member
çanağının boyutunu yazmamışsın ancak sana bir tiyo eger canagın 90 cm ve üstü ise 7 ve 13 dereceleri canakta ufak kaymalarda olsa izliyebilirsin buda demek oluyorki seninde dediğin gibi biraz yukarı veya bence aşagıya egılmış benzer sorunu yasamıştım sabıtledıgın parcayı kontrol et

HTML