Microsoft windows Vista hakkındaki tüm sorularını burdan verin cevaplıyayım

kurdoglu

New member
Hocam kullanıcı şfresi unutulmuş bir vistayı nasıl açabiliriz. Ne kadar uğruştıysak açamadık. Formattan başka bir çare bulamadık bu çok karşılaştığım bir sorun yardım edersen sevinirim.

AYrıca verdiğin bilgiler için telekkürler.

MMARJINALL

DeepHeLL GuArD
admin şifreler emethodu xp il eaynı

xp boot cd ler var şifre değiştirici burada mevcut ondan faydalan olmaz ise san atarif edeyim ama %100 olur denedim program upload bölümğnde mevcut şöle bir ara görreceksin

kurdoglu

New member
maalesef vistayı hiç görmüyor. değil o program değişik onlarca program denendi olmadı. Ben teknikservisteyim ve günde onlarca makina geliyor bu problemi format ile çözebiliyoruz. Vardır kesin bir çözümü ancak daha bulamadık bulan arkadaşlara duyurulur.. .( Olduğu söyleniyor ancak daha yapabileni göremedik.)

MMARJINALL

DeepHeLL GuArD
kardeşim güvenli modda aç

pc açılacak şifre sormaz sonra kullanıcı ayarlarını kurcalamak san akalmış :) vistada birde ininstaller modu var bunun için microsofttan yetki ve şifre almalısın lisanslı ise vista sana 3 kere kulllanıla bilen bir şifre verrecekler bununla sisteme gireceksin kullanıcı admin şifresini değiştire bilirsin sana eski şifreyi sormaz veya yapılmayan bir çok şeyi yapa bilirsin normalde admin in bile izni olmayan ayarlar...

kurdoglu

New member
Yönetici Hesabı Güvenli Modda Açılmıyor (Vistada)

Hocam vista da yönetci hesabı (Diğer hesapları kontrol etmedim) açılmıyor. Yine kullanıcı şifresi istiyor. Dolayısı ile olmuyor. Vista keşke açılsa gerekiyorsa kullnıcı silinir yinede format atmaya gerek kalmaz.

ersin135

New member
vista sorunu

arkadaşlar benim pc ethernetten zyxell p-660hw-t1 model modemle nete bağlı.laptop um (vista home premium yüklü) ise wireless tan bağlı.çok uğrasmam rağmen dosya paylasımı yapamıyrm.sadece bilgisayar/yereldiskC/kullanıcılar/ortak uzantısına paylaşmak istediğim dosyayı kopyalayınca paylaşım yapabiliyrm.yani herhangibir klasörümü paylaşıma açınca ağ da görüyorum ama klasörün içi açılmıyor hata veriyor yetkimin olmadığını söylüyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

MMARJINALL

DeepHeLL GuArD
kardeş 2 cevapppp

lisanslı vistaysa : microsoftu ara oradan sana admin üstü bir şifre verecekler kullanıcı olarak onu yazacaksın ininstaller vs.. ismi olaca şifrenide verecekler vs.. sana sölemiştim bunu yapavaksın...

paylaşım için ağ ayarlarını yapmamışsın ağ ayarlarını yap paylaşıma dosya açarken herkes kullansın de aynını klasör için de uygula ağ ayarları yapılmamış o yüzden..Ağ ayarları için vistanın içerisinde geniş bir anlatım var yardımında olmadı microsoft un sitesinde geniş bir anlatım var

kurdoglu

New member
Microsoft Aradık bunlar sistem bilgileri ve verilmesinin kesinlikle yasak olduğunu vs. baya bir şeyler anlattı ve yine elimizde bişey yok. Anlıyacağın böyle bir şey yok şimdilik kullanıcı şifreleri şifre harici çözülemiyor. Tabi unutulnmaya karşı her vista kullanıcısı şifre hatırlatma disketi oluşturmamışsa. Bunu oluşturanlar ben daha rastlamadım. Şİfrelerini unutsalar bile zaten disket ile açabiliyorlar. Neyse çözüm bulunur ama biraz vakit alır gibi. Sabırla bekliyoruz.

Kolay gelsin. Bilgilewr içinde Teşekkürler

MMARJINALL

DeepHeLL GuArD
ben daha önce bu şifreleri alanlar gördüm

benim yanımda aldı birisi açamıyor şifremi unuttum dedi 1 ay falan oldu dah asonra çatır çatır microsoft yönlendirdi anlattığım şekilde be açıldı vs... it herif onlar arkadaşım aldırma sen onlara :)

..kendal..

New member
arkadaslar acil yardımcı olursanız sewınırım wındows wısta starter var bende yanlız etkınlestırme ıstıyor nasıl yapabılırız son 3 gun kaldı lutfen yardımcı olun

serdengcti

New member
VİSTANIN BİLİNDİK PROGRAM UYUŞMAZLIK SOORUNLARI ALTINDA YAYINLADIĞI YAMALARI YÜKLE UPDATE OLAYI YANİ BİR SORUN KALMAZ AĞ AYARLARINDA İSE XP DEKİ GİBİ AĞ BAĞLANTILARINI YAP VE KENDİ PAYLAŞIM ALANININ ŞİFRELİ OLUP OLMADIĞINA BAK SONRA SANA YARDIM EDEYİM İNG.. TÜRKÇEYE ÇEVİREMEZSİN ŞU SAFFADA AMA 1 AY İÇERİSİNDE BİR YAMA ÇIKACAK MULTİ DİL VE SP1 DE DE OLACAK OZAMAN HALLEDERSİN..XP DEKİ GİBİ YAPACAKSIN AĞ AYARLARINI UZUN BİR KONU TAKILDIĞIN YERİ SÖLE ÖYLE ANLATAYIM
çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için.birde benim sorunum vistanın güvenliği.vista defender'i nasıl tamamen kaldırabilirim.programların keyleriniçalıştırdığım zaman oprogramlar keyleri kabul etmiyor.acaba bunu nasıl yapabilirim.buna vista defender engel oluyor olabilir mi ? güncelleştirmeleri tamamen kapatmayı nasıl yapacağız ? birde vistanın bazı özellikleri var;işte şeffaf görünüm gibi yada diğerözellikleri nelerdir..bunlara nasıl ulaşabilirim.ben sadece internetten gadget lere ulaşabiliyorum.amabiliyorum ki bir sürü yenilikleri var.vistayı kurdum aam sanki bilgisayara yemibaşlayan biri gibi oldum.bide ing. olunca biraz yorucu oluyor.verdiğin bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim...

MMARJINALL

DeepHeLL GuArD
vistanın türkçe pack ini verdim ben forumu konumu okumamışlsın :((

vistayıda uzun uzun anlattığım konu dur bu bir oku ayrıca gene başka konu açıp bu sölediklerini anlatmıştım....azcık araştırmacı olsan nasıl olur hepsini zaten anlattım birdahamı yazayım :(

pckop@t

New member
Windows Gezgini!!!

Bnde 1 senedir vista kullanıyorum ve sıklıkla başıma Windows gezgini ile ilgili hata geliyo. Program Files açtığım bazen bu hata çıkıyo Windows Gezigini kapatılıp tekrar açılılyo ama bu sorun sürekli devam ediyo bunun nedeni nedir ve ne yapmam gerekiyo?:vur

Dextrous

New member
Vista 64 bit ile 32 bit arasında ki fark nedir?.Benim Pc 4800 AM2 işlemcili bir bilgisayar.Bu makinaya hangisini kurmam yararlı olur.

whiteman28

New member
ben şimdi burdan vista ultimate türkçe 32 biti indirdim crackledim ve hala 30 gün diyor 3 gündür sorun yok buraya kadar ama ses gelmiyordu ve tabii ekran kartı sürücüsü yüklü değildi bende ankartı yeni almıştım sesi ordan yükledim çalıştı ama nvidia'nın sitesine gittim grafik card indir dedim indirdim kurulumu gerçekleşirken bu windows sürümü 32 bit değil hatası verdi baktım 32 bit benim vista neyse kurulumdan attı bende nvidia klasörü içinden devam ettim kurdum bilgisayarı yeniden başlattım ve bana run32 hatası veriyor bu programı sonlandırın ve çevrimiçi destek arayın -bu programı sonlandırın diyor şimdi ben bunları seçmeyip X ten kapattığımda bilgisayar normal çalışıyor ve oyunlara girebiliyorum ama her bilgisayar açılışında çıkıyor ve bunu x ten kapatmazsam oyunlar çalışmıyor nvidia bunu otomatik bulup bana yükletti sitesinden 55 mb falan bişey ben bu sorunu çözemezmiyim bu nvidia driverı kapatınca hata almıyorum ayrıca ama oyunlarda vistada çalışmıyor güncellemeleride yapıyorum bu sorunun bulunmuş bir çözümü varmı ayrıca vista için teşekkürler hackhell ben indirdim linkler silindi:D

sinan_oguz

New member
slm kardes vista msn calıstıramıyorum.kısayollar gelıyor program acılmıyor ne yapmalıyım her turlu denedım olmuyor.eskıler acılıyor ama guncelleme ıstıyor.yenılerde calısmıyor.

MMARJINALL

DeepHeLL GuArD
cevap

Bnde 1 senedir vista kullanıyorum ve sıklıkla başıma Windows gezgini ile ilgili hata geliyo. Program Files açtığım bazen bu hata çıkıyo Windows Gezigini kapatılıp tekrar açılılyo ama bu sorun sürekli devam ediyo bunun nedeni nedir ve ne yapmam gerekiyo?:vur
vistanın güncellemesi varmı sende yaptınmı yani...çünkü vista çekirdeği xp ile aynı fakat değişik dapılımlar gösteriyor bir yükleme sonrası falan bu hataya neden olacak bir dağılma olmuş olması olası dvd ni tak başlat onarım seçeneklerinden sistemi kontrole tıkla san ahatayı bulur yada update et

slm kardes vista msn calıstıramıyorum.kısayollar gelıyor program acılmıyor ne yapmalıyım her turlu denedım olmuyor.eskıler acılıyor ama guncelleme ıstıyor.yenılerde calısmıyor.
arkadaşım update etmen lazım pc yi ...net..11 yada 2.0 yüklümü bunlarında yüklü olmuş olması lazım

ben şimdi burdan vista ultimate türkçe 32 biti indirdim crackledim ve hala 30 gün diyor 3 gündür sorun yok buraya kadar ama ses gelmiyordu ve tabii ekran kartı sürücüsü yüklü değildi bende ankartı yeni almıştım sesi ordan yükledim çalıştı ama nvidia'nın sitesine gittim grafik card indir dedim indirdim kurulumu gerçekleşirken bu windows sürümü 32 bit değil hatası verdi baktım 32 bit benim vista neyse kurulumdan attı bende nvidia klasörü içinden devam ettim kurdum bilgisayarı yeniden başlattım ve bana run32 hatası veriyor bu programı sonlandırın ve çevrimiçi destek arayın -bu programı sonlandırın diyor şimdi ben bunları seçmeyip X ten kapattığımda bilgisayar normal çalışıyor ve oyunlara girebiliyorum ama her bilgisayar açılışında çıkıyor ve bunu x ten kapatmazsam oyunlar çalışmıyor nvidia bunu otomatik bulup bana yükletti sitesinden 55 mb falan bişey ben bu sorunu çözemezmiyim bu nvidia driverı kapatınca hata almıyorum ayrıca ama oyunlarda vistada çalışmıyor güncellemeleride yapıyorum bu sorunun bulunmuş bir çözümü varmı ayrıca vista için teşekkürler hackhell ben indirdim linkler silindi:D
nvidia sürücün vistayla uyumlu değil...bu vistanında sürücüsünü çalıştırdığından kaynaklanıyor..ekran kartını güvenli modta kaldır komple aygıt yöneticisinden pc yi de tamamen ekran driverlarından temizle..sonra gene güvenli modta yükle..sorunun kalmaz ama vista için son driveri yüklemeyi unutma...driverleri driver magic ile felem temizliye bilirsin..

Vista 64 bit ile 32 bit arasında ki fark nedir?.Benim Pc 4800 AM2 işlemcili bir bilgisayar.Bu makinaya hangisini kurmam yararlı olur.
64 b,razdaha hızlı işler daha stabildir fakat ona uygun programlar fazla değil..genelde 32 bit için yazılıyor her program freeware ler felem 32 bit yükle en sıkıntısızıdır..ama 6 te daha hızlıdır

HTML