metemetik mantık arası bir soru

The_Ben

New member
Yanlış Hesap. Olurmu Öle...
Bakın Şimdi....
Sen cebinden 10 lira düşürdün, biri pu parayı buldu ve senden gelip mal aldı (( 9 liralık ))
Son Cevabım Kasabın Zararı 19 Ytl...

juverman

New member
bilader 10 lirayı geri werio yanlız onu da hesaba katsan iyi olur 10 lirayı werip 1 lira alıyo + 9 liralık et = 10 lira

[ RigaL ]

New member
The_Ben' Alıntı:
Bakın Şimdi....
Sen cebinden 10 lira düşürdün, biri pu parayı buldu ve senden gelip mal aldı (( 9 liralık ))
Cebinden 10 ytl düşürdün.. Bende arkandan geliyordum düşürdüğünü gördüm ve alıp sana geri werdim..

Sende bu iyiliğimin altında kalmayıp bana 9 liralık mal ve 1ytl de hediye verdin.. Kaç etti zararın ? :saskin

The_Ben

New member
juverman' Alıntı:
bilader 10 lirayı geri werio yanlız onu da hesaba katsan iyi olur 10 lirayı werip 1 lira alıyo + 9 liralık et = 10 lira
Juverman, Verdiği 10 lira zaten kasaba ait
bu bi kere kesin zarar
9 liralıkda et
eder 19
bi dakka şimdi
kasadan da tekrar para çıkıyo
O zaman toplamda 20

Yav bu soruyu yazan arkadaş
cevabı yazsın artık da kurtulalım :)

juverman

New member
kasaba ait we 9 lirası da kasapta kalıyo zaten 1 lirasını çocua verio 1 lira zarar edio 9 lira da et bu kadar basit bişey nasıl anlamıyosunuz çok şaşırdım şuan

[ RigaL ]

New member
The_Ben' Alıntı:
Juverman, Verdiği 10 lira zaten kasaba ait
bu bi kere kesin zarar
işte bu kısmın zarar olup olmadığını çok iyi düşün The_Ben.. Sonuca varacaksın.. :goz:

Edit: Pm den tel numaranı at daha detaylı anlatıyım istersen.. : D izmirdeysen evinede gelebilirim:durdurun .. yine anlaşamazsak kan çıkar ama.. :vur

The_Ben

New member
[ RigaL ]' Alıntı:
işte bu kısmın zarar olup olmadığını çok iyi düşün The_Ben.. Sonuca varacaksın.. :goz:

Edit: Pm den tel numaranı at daha detaylı anlatıyım istersen.. : D izmirdeysen evinede gelebilirim:durdurun .. yine anlaşamazsak kan çıkar ama.. :vur
Bilader Topla Adamlarını Gel Merkez Postanesinin Oraya, Yalnız Getirdiğin Adamlar Matematikten Anlasın :)

The_Ben

New member
Beyler, Bana 19 gibi geliyo...
Yav şu konuyu açan arkadaşa pm den bi mesaj atında kurtarsın bizi...

lvntrdn

New member
10 ytl

cevap 10 ytl dir arkadaşlar.

cocogun aldığı para = 10 ytl
verilen et = 9 ytl
para üstü = 1 ytl
toplam = 20 ytl
cocugun verdiği para 10 ytl

20 ytl - 10 ytl = 10 ytl

bu kadar basit :)

kasabın tek zararı verdiği et ve para üstü
cocugun çaldığı parayı geri alıyor zaten para cocukta kalmıyorki :)

cevap 10 ytl dir arkadaşlar.

cocogun aldığı para = 10 ytl
verilen et = 9 ytl
para üstü = 1 ytl
toplam = 20 ytl

şu ana kadar kasdabın zararı 20 ytl dir. Ancak cocuk masadan aldığı 10 ytl yi iade ediyor.

20 ytl - 10 ytl = 10 ytl

bu kadar basit :)

kasabın tek zararı verdiği et ve para üstü
cocugun çaldığı parayı geri alıyor zaten para cocukta kalmıyorki :)

susQun_52

New member
bence 29 ytl 10 ytl masanın üstünden alıyo 1 ytl para üstü veriyo toplam 11 ytl 1 kg et 9 ytl eder 20 ytl o parayı kaptırmasaydı çocuktan 9 ytl 1 kg et parası alacaktı oda gidiyo eder 29 ytl bizim kasap küllü zararda :hhmanD :hhsigara

adase

New member
The_Ben' Alıntı:
Bakın Şimdi....
10 lira düşürdüm eywallah zararım şimdilik 10 lira:saskin sonra gelip benden 9 ytl lik et aldı oldu sana zarar 19 ytl:saskin sonra bana 10 ytl verdi oldu sana zarar 9 ytl :clap ama ben bride para üzeri olarak 1 verdim zarar oldu 10 ytl:victory :vur :vur

HTML