MetaMod ve AMX Mod X (AMXX Mod) Kurulumu

Kaçan Aşık

Yönetmen
Şüphe yok ki server yönetiminde rcon bazen yetersiz kalıyor bazense kişiye özel yetkiler vermek gerekiyor. Bu durumda meta-mod ve pluginleri devreye giriyor. Bunların içersinden benim görüşüme göre en iyi olanı "AMX Mod X"(Kısaca amxx diyelim :)). Bu yazımda amxx kurulumunu anlatacağım.

İlk olarak http://www.amxmodx.org/downloads.php adresine girip "AMX Mod X Full Installer" kısmından en son sürümü indirelim(Şuan için en güncel olanı 1.75a). Kurulum dosyasını çalıştırıp aşamaları geçtikten sonra amxx kurulum dosyalarını seçtiğiniz dizine çıkarmış olacaktır. Eğer çıkarma sizhirbazının son aşamasında "Run AMX Mod X Installer" seçiliyse asıl kurulum sihirbazımız kurulum bittikten sonra çalışacaktır("Run AMX Mod X Installer" standart olarak seçili olur). Eğer çalışmazsa kurulumda seçtiğiniz dizine gidip "Installer.exe" yi çalıştırın.
İlk olarak karşınıza kuruluma hoşgeldiniz ekranı çıkıcak. Next diyoruz ikinci aşamaya geçiyoruz. ikinci aşamadada lisans sözleşmesini iyice okuduktan sonra kabul ediyorum( I accept the terms in the license Agreement) diyoruz ve tekrar next diyoruz. Bu aşamada kurulum metotları çıkıyor karşımıza eğer local kurulum yapacaksak "Select mod directory" seçeneğini seçiyoruz ve next diyoruz. Açılan pencereden half-life ın kurulu olduğu dizinden cstrike klasörünü seçiyoruz "Custom Game Addon" seçeneği none olarak kalsın ve ok diyoruz ve sihirbaz dosyaları otomatik olarak çıkartacak ve ayarlamarı yapacak işlem bittikten sonra finish diyoruz ve amxx modmuz kurulmuş oluyor.
Gülegüle kullanın.

The SinneR

New member
ya naaptıysam kendimi tam yetkili admın yapamadım ? orneqin votemap yapamıyorum yetkiniz yok diyo nasıl yapıcam ?

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
The SinneR' Alıntı:
ya naaptıysam kendimi tam yetkili admın yapamadım ? orneqin votemap yapamıyorum yetkiniz yok diyo nasıl yapıcam ?

C:\hlds\cstrike\addons\amxmodx\configs\users gir

en alt satıra gel en altın bir üstünde örnek vermiş onun gibi doldur.

örnek: "[H&H] FaLCoN_TiGeR" "sanane" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"

ben kendi serverimde bütün herşey açık bende

her harfin bir komut anlamı var usersin içinde harflerin anlamları var ona göre yetki atayabilirsin.

bad boy

New member
şahin06' Alıntı:

C:\hlds\cstrike\addons\amxmodx\configs\users gir

en alt satıra gel en altın bir üstünde örnek vermiş onun gibi doldur.

örnek: "[H&H] FaLCoN_TiGeR" "sanane" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"

ben kendi serverimde bütün herşey açık bende

her harfin bir komut anlamı var usersin içinde harflerin anlamları var ona göre yetki atayabilirsin.
ya alıntında serverın oldugunu solemıssın nerden buldun severi :D yardım falkon

secopa

New member
yok abi bi ilgilen full yetki alamıyom tsay bile atamıyom sadece U ya basıp @ koyarsam aşada (ADMİN)Secopa: çıkıyo ya kendi serverimda yetkisiz adminim rezillik :utan

şu tam yetki işini birisi ayrıntılı anlatsın :( :help

mes211

New member
Evet kurulumu annatırsan sevınrım c ye kendı klasorune yukledı
yukledıkten sonra yıne bı installer yuklettırıyo onda ıse su anda bı servara sahıp deyılsınız dıyo

2PAC_tupac

New member
Yapamadım yaa :(

İndirdim kurdum herşey tmm kullanması kaldı nasıl olucak bunu kullanması nereye ne yazıcaz ne yapıcaz bi anlatırmısın lütfen??

newname

New member
kardes iyi güzelde adminlik istedik tam olarak sölemeni paneller nerde setinfo _pw **** paswordumuzu neriye gircez ?

alp-er_38

New member
Arkadaş ben kurdum emeğine sağlık ancak adminliği yazamıyorum rcon konsoluna nasıl girmeliyim detaylı anlatır mısın?