MATrax bir fıkra (+18)

ahmetmehmetmust

New member
Biyoloji bölümü sınıfında, profesör, erkek menisindeki yüksek glükoz,yani bizim

bildiğimiz sekerin seviyesini anlatıyormuş. O yıl liseden mezun genç bir öğrenci kız el kaldırmış.

-"Anladığım kadarı ile, menide çok şeker olduğunu söylüyorsunuz.."

-"Evet aynen öyle" diyor profesör ve dediklerini destekleyen istatistiki ölçüm sonuçlarını içeren tabloyu gösteriyor..

Genç kız gene elini kaldırıp söz istiyor:

-"O zaman tadı neden şekerli değil?.."

Sınıfta insanın kanını donduran bir sessizlik oluyor. Sonra bütün sınıf gök gürültüsü gibi bir kahkaha koyveriyor. Yüzü birden kıpkırmızı olan genç kız, hızla defter ve kitaplarını topluyor ve yerinden kalkıyor. O kapıya koşarken, profesör çok ciddi bir yüz ve buz gibi sesle derse devam ediyor..

-"Seker tadı alınamaz. Çünkü sekeri hisseden tad alma hücreleri insanın dilinin ucundadır. Gırtlak derinliğinde ise, acıyı ve ekşiyi hissedenler hücreler bulunur..Sana neşeli bir gün dilerim kızım!..

ahmetmehmetmust

New member
Eve bir gün tesisatci cagirmislar. Adam calisirken
evin kücük oglu gelip seyretmeye baslamis. Tesisatci da cocugun ilgisini görünce takim cantasindan tornavidayi cikartip cocuga:

"Bu ne biliyor musun ?" demis.

Cocuk da "biliyorum, babamda bundan iki tane var.
kücügüyle prizleri kontrol eder, büyügüyle masanin bacaklarindaki vidalari sikar" demis.

Tesisatci: "Iyi, aferin oglum " demis. Sonra eline
anahtari almis "Peki bu ne biliyor musun " demis.

Cocuk: "biliyorum. Babamda bundan iki tane var. Kücük olaniyla musluklari degistirir, büyük olaniyla borulari tamir eder" demis.

Tesisatci "Cattik be" demis icinden. Bu kez de cekici alip "ya bunu bilecek misin ? " deyince cocuk;

"Biliyorum, babamda bundan iki tane var. Kücügünü
cam takarken kullanir, büyügünü de duvar kirarken kullanir" demis.

Her sorduguna cevap yetistiren cocuga tepesi atan
tesisatci bu sefer fermuarini acip gostermis: "Bunu da bilecek misin lan ukala "deyince cocuk:

"Biliyorum, bundan babamdan iki tane var. kücügüyle çişini yapar, büyügüyle de annemi"

ahmetmehmetmust

New member
Bir gün genelevin kapısında zarzor ayakta duran ve her yanı zangur zungur titreyen yaşlı bir dede belirir. Bir elindeki bastonu ile Patronice' ye doğru yürürken durmadan titremekten neredeyse yere yıkılıp düşecektir:
- Bana beş tane hatun ver, Patroniçem, der.
- A-a, dedeciğim diye merakla atılır kadın. Diğer güzellerde dedenin etrafını sararlar. Bu yaşta ne yapacaksın sen beş hatunu, dedeciğim. Benim kızların teki bile sana fazla gelir. Ölür kalırsın valla.
- Sen ne yapacaksın, patroniçem der titreyen dede. Parası ile değil mi bu? Ver sen bana beş hatunu.
Dediği gibi olur dedenin. Beş hatun ile birlikte girerler odaya. Dede, içlerinden en güzeline dönerek, sen soyunup yat bakalım şu yatağa der. Diğerlerine de üstünü başını çıkarttıktan sonra, biriniz sağ kolumdan, biriniz sol kolumdan tutsun der. Diğer iki hatuna da bacaklarından tutmasını söyler. Böylelikle dede hem ayakta durmakta, hem de titremesi durmuştur.
- Yaklaştırın beni şimdi şu yatağa, der. Bacaklarını bir güzel açmış yatakta ki kadına iyice yaklaştıktan sonra da, bırakın beni şimdi, der. Bırakın...
Ve dede (YOL DELİCİ MAKİNA MİSALİ)titrer de titrer...

ahmetmehmetmust

New member
Yeni evli bi çiftin aralarında iletişim sorunu warmış.Sex yapıcaklarını birbirlerine söyleyemiyorlarmış.Önce kadın:

-"Kocacım bu böyle olmıycak senle bi anlaşma yapalım.Eve geldinde saçlarıma bak,eğer ben saçlarımı tamamen toplamışsam o gece seninle asla yatmam,eğer saçlarımı yarım topladıysam senle birlikte olsam da olur olmasam da,ama eğer saçlarımı tamemen salmışsam o gece azdığım gecedir"demiş.Adam da bunun üstüne :

-"Peki o zaman ben de sana söyliyim ,Eğer ben akşam 1 bardak rakı içersem senle asla yatmam, 2 bardak rakı içersem yatsam da olur yatmasam da olur,amaaa 3 bardak içersem saçına başına bakmam amını götünü *ikerim karı"

ahmetmehmetmust

New member
Yeni evlenen bir çift ilk gecelerini geçirmek için bir otele gitmişler. Adam kadına: - "Sen hazırlan ben geliyorum" demiş. Adam banyoya girmiş ve kahkaha atmaya başlamış. Kadın şaşırmış: - "Bu daha ilk gece, şimdi sormayayım daha sonra sorarım" demiş.

Aradan yıllar geçmiş, çift evlilik yıl dönümlerini kutlamak için ilk gecelerini geçirdikleri otele gitmeye karar vermişler. Adam yine banyoya girmiş. Kahkaha atmaya başlamış.

Kadın "bu sefer sorucam" demiş. Kocasi odaya gelince - "Sen ilk gecemizde de böyle gülmüştün, ne oluyor içerde?" demiş.

Adam: - "Yirmi sene önce gravatıma işemiştim şimdi paçama işedim", demiş(yani adamın s.ki öle kalkıomuşki :Dtabii ozman)

ahmetmehmetmust

New member
Üç evli kadın aralarında anlaşmışlar gece bara gideceklermiş. Kocalarından izin almışlar. Gece buluşup güzel bir bara gitmişler. Geç saatlere kadar içip sarhoş olmuşlar. Sabaha karşı bardan çıkıp evin yolunu tutmuşlar. Evleri yakın olduğundan yürüyerek gidiyorlarmış.

Ama yolun tam ortasında inanılmaz sıkışmışlar ve eve kadar gidemeyeceklerine karar vermişler. Yakınlarında sadece büyük bir mezarlık varmış ve oraya yapmaya karar vermişler. Ama mezarlık çok çamurmuş.

Tuvaletlerini yaptıklarında her tarafları çamur olmuş. Ve çamurları donlarıyla temizleyip donlarını oraya atmışlar. İçlerinden biri böyle eve gidemeyeceğini söylemiş. Gözüne bir mezarın üzerinde duran çelenk takılmış. Çelengin üzerinde uzun yazılı bir şerit varmış. Şeritle kendine don yapmış ve evin yolunu tutmuşlar.

Sabah olduğunda kadınlardan birinin kocası panik halinde diğer kadının kocasını aramış:

- Ben artık bu kadınla olamam. Benim kadın eve donsuz geldi.

Diğer adam ağlamaklı bir sesle:

- Dostum seninki yine iyi bizimkinin altına ‘SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ' diye yazıp göndermişler.

ahmetmehmetmust

New member
Bir zamanlar Afyon'un en meshur terzisi olan Sadik basina gelen bir olaydan dolayi hapise düsmüs ve kendi kendine

-"Eger buradan tez zamanda çikarsam bir kere vericem" diye ahdetmis. Gerçekten bir müddet sonra af çikmis ve bizim Sadik aftan yararlanip tahliye olmus. Tahliye olmus olmasina da yemini var.

-"Eger ben bu isi Afyon'da yaparsam ve bu olay da duyulursa adimiz ibne terziye çikar." diye düsünürken birden aklina ;

-"Bu isi yapsa yapsa Manisa Tarzani yapar. O beni tanimaz bilmez hem kimseye söylemez hem de yeminimi yerine getirmis olurum" diye gelivermis. Atlamis dogru Manisa'ya gitmis. Tarzani bulmus ve durumunu anlatmis. Tarzanda memnuniyetle kabul etmis.M anisa tarzani Sadik'i becerdikten sonra :

-"Çok tesekkür ederim Afyon'lu Terzi Sadik" demis.

Bizim terzi sasirmis;

-"Yahu sen beni tanimazsin adimi meslegimi memleketimi bilmezsin nasil anladin bütün bunlari" diye sormus.

Tarzan açiklamiş:

-"Bana geldin gayet samimi bir sekilde durumunu anlattin ve kendi kendime dedimki olsa olsa bu adamin adi Sadik'tir. Pantolonunu çikartirken dikislere dikkat ettim. Maharetli bir terzinin elinden çiktigi belliydi ve kendi kendime olsa olsa bu adam terzidir. Afyon'lu olduguna gelince böyle kaymak gibi bir göt baska kimde olurdu".

(BİLİRSİNİZ AFYONUN KAYMAĞI MEŞHUR :D)

ahmetmehmetmust

New member
Afacan, Annesi ile ilk defa Hayvanat Bahçesine gider. Ömründe ilk defa canlı olarak gördüğü o kadar tür karşısında hem şaşkın, hem de meraklıdır. Annesini soru yağmuruna tutar:

-Anne, bu zurafaların boynu neden uzundur?
-Oğlum, dallarda ki yapraklara rahat yetişsin diye...

-Anne, ceylanların bacakları neden incedir?
-Daha hızlı koşsun diye...

-Anne, geyiklerin buynuzları neden o kadar büyüktür?
-Kendisini iyi savunsun diye...

-Anne, diğer fillerin dört tane bacağı varken, şu filin ortasında neden beşinci bacağı var?
-...!...

bilgin

New member
ardaşlar biri hariç hepsi iyi.fakat fatih ürek fıkrası biraz fazla olmuş. buna dikkat ederseniz.iyi olur. Allah'böyle işlere karıştırmayın. onun adı müstesna olsun.

cℓuввєя

Pяσtєct Ψσuя &#11
bilgin' Alıntı:
ardaşlar biri hariç hepsi iyi.fakat fatih ürek fıkrası biraz fazla olmuş. buna dikkat ederseniz.iyi olur. Allah'böyle işlere karıştırmayın. onun adı müstesna olsun.

arkadasım sonucta bu bir fıkra.

ayrıca ahmetmehmet eline saglık

ahmetmehmetmust

New member
Namık kemal fransiz arkadasiyla bir gun fransayi gezerken bakmislarki bir sör heykelinin altinda turk bir elinde bir parca ekmek sarilmis ekmegi yiyor diger eliylede *ikini tutuyor, fransiz hemen atilir ve namık kemale doner bak ustad sizin turklerin haline bizim sor heykeli dahi sizin turklerin rezilligini gosterir gibi duruyor.Namık kemal hemen atilir derki, yok sustad bizim turk ekmegi yiyor sizin sorde bir parca ekmek istiyor,bizim turkde alda *ikimi ye diyor.

ahmetmehmetmust

New member
Kadınla kocasının arasında uzun süredir bir faaliyet yokmuş. Koca ne yaparsa yapsın karısının ilgisini çekmeyi başaramıyormuş. En sonunda çareyi karısını bir psikoloğa götürmekte bulmuş. Psikolog genç ve güzel kadını problemini cözmek için :

"Anlatın bakalım bir gününüz nasıl geçiyor "demiş.

Kadıncağız baslamış anlatmaya ...

"Sabahlari işe geç kalmamak için taksiyle gidiyorum. Fakat yanımda para bulunmadığından soför " Bayan ya parayı ödersiniz ya da .." diyor. Mecbur kaldığım için ' ya da ' yı seçiyorum.

Durum böyle olunca işe gec kalıyorum tabii Patronu kapıda kaşlarını çatmış beni beklerken buluyorum. Patron," ise böyle geç gelmeye devam edersen seni işten atarım ya da .." diyor. Yine 'ya da' yı tercih etmek zorunda kalıyorum.

Akşam eve yorgun argın geldiğimde ev sahibi kapıya dayanıp kirayı yine bir hafta geciktirdiğimizi belirterek " ya kirayı hemen ödersiniz ya da ." diyor. Eee, haliyle 'yada' yı tercih ediyorum.

Kocam eve geldiğinde de o işi yapacak halim kalmıyor tahmin edersiniz "

Psikolog kadına bakıyor :

"Hanımefendi tüm bu anlattıklarınızı kocanıza anlatabilirim ya da..."

HTML