Mail Hacking Nasil Yapılıyor ??

Hell

Başarıda bir sanattır.

Hack işine yeni başlanyan bazı arkadaşlar ;

"çok basit şey" , "2 dakkalık şeydir". "ne olucak veriyim adresi sen kırarsın" diye yorumluyor..
yada at programı istersen ben kırıyım diyorlar =) hatta karşılığında bana kontor teklif edenler bile var =)

İşin aslı böyle değildir. gözlemlediğim kadarı ile daha Mail hack'e yeni adım atan arkadaşlar bunun bir programı olduğunu ve tek tıkla bu işin hallolduğunu sanıyor.. Böyle birşey şu ana kadar yoktur zaten olmazda ,eğer olduğunu düşünürsek piyasada mail kalmazdı öyle değilmi ?öyle birşeyin olması için programın messenger databese sine erişip adresi direk göstermesi lazımdır. ama böyle birşeyde mümkün değildir..

Bi aralar Piyasada dolaşan bruter Force diye nitelendirdiğimiz bazı programlar vardı ama bunlarında devri kapandı neden kapandığına geçmeden önce kısa bir bilgi verelim program hakkında. bruter Force Programı world list yardımı ile mail adresine durmadan sürekli şifre deneme girişimleri gerçekleştiren bir programdı. world list dediğimiz şey içerisinde ayrı ayrı şifre alogritimaları bulunan bir liste olarakta düşünebilirsiniz . örneyin içinde 001 , 002 , 003 v.s. v.s. daha milyonlarca kelime uzayıp giden rakamlar mevcuttu bunu program tek tek deneyip doğrusunu bulana kadar çalışıyordu. Tabi şifresi uzun olanlar yada karışık olanlar için (karışıktan kastım 2'de554'^ gibi bir şifre düşünebilirsiniz) hack 'etmeye çalışan kişinin günlerini alırdı bu deneme yolları ;)

Hotmail bu açığı nasıl kapattı ?

hotmail yapımcıları zekalarını kullanarak şöyle bir yöntem geliştirildi ; 3 şifre denemesinden sonra resimde beliren harf dizininin istenmesi. yani aynı ip den 3 kez yalnış şifre girildiğinde 4. deneme için resimde bulunan harflerin yazılmasını istiyordu. böylece bu tür programlar resimdeki harf dizinini gerçekleştiremediğinden sonuş hüsran ile sonuçlanıyordu ;)

e o zaman mail hack nasıl olur? diyorsanız işte bunun yöntemleri mevcuttur.

nelerdir derseniz.

bunlar;

Şifre & Gizli Soru Tahmini

Fake

Keylogger

Trojen

ve açıkların gözdesi Xss
'dir..

(yukarda belirttiğim yöntemler hakkında daha detaylı bilgi için ulaşmak istediğiniz yöntem 'in üstüne tıklayınız..)

Kısa bir girişle minik bir bilgide verdikten sonra Sözü sizlere bırakmak isitiyorum ;)

Gizli Soru

Gizli Soru tahmini kullanıcının şifresini sıfırlamak için yada şifresini unuttuğunda mailini kurtarması için gerekli olan bilgidir bunu siz deneme /yanılma yöntemi ile bulabilirseniz bilgilerine erişebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi vede Resimli anlatım için
Buraya'tıklayınız..

fake

fake mail kısaca hotmail in giriş sayfasının editlenmiş halidir. bunu victim 'e yedirdiğimizde ve kurbanımız şifre ve passworld 'ü ile giriş yaptığında şifreler sizin mail adresinize iletilir.Çalışan bir fakeye ulaşmak için
Buraya tıklayabilirsiniz..

keylogger

Keylogger
kısaca bir virüs türüdür. Yapmanız gereken şey bilgisayar 'a kendiniz kurmanızdır. bunu trojenden ayıran farklılıkta budur. trojen i karşı tarafa yollarsınız Bağlanırsınız yada şifreLere ulaşırsınız, keylogger ile 'de kendinizin erişebildi bir bilgisayar 'a kurar ve şifreleri bir mail adresine yada bir log dosyasına kaydedilmesini seçersiniz. program klavyeden girilen her tuşu tek tek kaydeder ve istediğiniz yere yönlendirir. Flash (videolu) anlatım ile keylogger kurmayı anlattığımız başlığı ziyaret etmek için Buraya Tıklayabilirsiniz..

trojen

Trojen keylogger gibi vicim'Den gelen bilgileri bir yere iletme yada kurbana bağlanma görevini üstlenir. saldırıcağımız kişiye server Dediğimiz dosyayı açtırırız bu server dosyayı kurban 'ın bilgisayarına bulaşır ve size anlık olarak bilgilere ulaşmanızı yada bir yere yollamaya yarar.. bunun için kullanılan programlar'arasında en ünlüleri PRORAT - PROAGENT - SUB7 - NETBUS - SCHOOLBUS.'dur. Bunların arasından Prorat 'ı sizler için Flash olarak anlattık. videomuzu izlemek için buraya' tıklayınız..

XSS

Gelelim Xss dediğimiz olaya bu en iyi hack türlerinden biridir. yöntem kurbanımızın cookie dediğimiz bilgilerini çalarak kendimizinki ile değiştirerk login olmamaıza yarar..

bu yöntemi sizler için tek tek açıklayıcı bir program haline getirmiştik. içerisinde program hakkında bilgiler, Flash (videolu) açıklayıcı bir anlatım , sniffer dediğimiz cookiesleri çalmak için gerekli olan sayfayı sizler için hazırlamıştık. ayriyetten cookie bilgilerini kendinizinki ile değiştirmek için gerekli olan The Proxomitron programıda hazırladığımız programda mevcuttu...
http://www.hackhell.com/showthread.php?t=266507
Ama bu iyi niyetimizi kötü niyetine kullanan bazı dengesizler bizden öğrendikleri şeyle kendilerini birşey sanıyorlar ;) kimse aslını inkar etmemelidir. ama yemek yediği kabada s...ıçmamalıdır..

SON SÖZ

unutmayınki %100 hack diye bişey kesinlike yoktur... Kişileri kandırmak için böyle yöntemler var diye çıkarılmaktadır. bir örnek olarak Buraya bakabilirsiniz.

Döküman Tarafımdan yazılmıştır... kendi forumunda yayınlamak isteyenler hellboy726 'dan alıntıdır ibaresini eklerLerse gerçektende memnun olurum ;)

saygılar..

bondcemil

Baron
ÇOk Güzel bi açıklama olmuş.Başta Yaptıgın açıklama çok doğru. Ya KArdeş ıkı dakıkanı alır diyen Çok var.ama böyle değil Saol Hell

sonic

Banned
kardesım yıne dokturmusun bıdaha resım yapcagın zaman msnde tıtret sen yapmabeyaw resım

TürKReiS

Forum Koruyucusu
wallaha mail hack lemeye son nokta koyulmuş..
yeni başlayanlar burada ki yollar la bişiler kapar gibi..!!

Hellboy işte bu hergün bişiler yapıo:)

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
çok güzel döküman.. şu mail hacking bölümüne gelenler için aslında bi
popup şeklinde açılması lazım, o derece:D saçma sapan sorular istekler...
teşekkürler hellboy..

phalanx88

New member
HOCAM bu yontem saglam tanıdklar ıcınde artık postakodu zırvası var o yuzden artık pek tercıh edıleceını sanmıyorm.onun da cozumu var diyorsan dinlerız ama

yavuz_28

New member
Eh yani bu kaddarda pes afeerim ya sag ol bunuda iyice bakipta anlamayan ne diyeyimki
biraz geri zekali olmasi lazzim ama aff edersiniz arkadaslar ,bu kadar güzel anlattimda bbu kadar olur sag ol emmegin icin ;)

1sc0rp!tX

Altın Üye
Paylaşım için Tşkler...:)

abia

New member
beyler msn hack die bişeyn var dır hatta bu programı bende var msn adresini giriyorsunuz şifresi endon girdiği ip nosu gizlisorusus uanıtı herşeyi çıkıyo programınadı
underground locked bu program sadece 1 sitede olduğum için o sitede yabancı olduğum için kimse indiremiyor yani sonuşta e mail hack vardır sen hiç kafanı yorma adamlar banka hesaplarına giriyolar bunu mu yapamıycaklar ayık ol